Boks

Montreal’de Yer Yerinden Oynadı!


917f630baaedc3852b70e1f0f399dc8f

Kanada’da gerçekleştirilen heyecan dolu boks gecesi Kanaltürk’ten yayınla başladı. Geceyi Bilgehan Demir anlattı…

Luis Ortiz vs. Byron Polley

Gecenin ilk karşılaşması Luis Ortis ile Byron Polley arasında gerçekleşti. 8 round üzerinden değerlendirilmesi beklenen karşılaşma 1. roundda son buldu. 1. roundda Byron Polley 2 kez knockdown oldu. 3. knockdown’da ise kalkamadı. Böylelikle karşılaşmayı nakavtla kazanan taraf Luis Ortiz oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Q4KVfAYlKrY[/youtube]

Ghislain Maduma vs. Michele Focosi

Gecenin ikinci karşılaşması Ghislain Maduma ile Michele Focosi arasında gerçekleşti. Bu karşılaşma da 8 round üzerinden değerlendirildi ve 2. roundda sonuca ulaştı. 2. roundda karşılaşmayı teknin kanavt ile kazanan taraf Ghislain Maduma oldu. Böylelikle kariyerindeki 16. galibiyeti almış oldu.

David Lemieux vs. Hassan N’Dam N’Jikam | IBF Dünya Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin ana karşılaşması ise IBF Dünya Ortasıklet karşılaşması oldu. KArşılaşma David Lemieux ile Hassan N’Dam N’Jikam arasında gerçekleşti. karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundunda rakipler birbirini tarttı. dolayısıyla ilk round ortada geçti. 2. roundda David Lemieux baskısını arttırdı ve N’Jikam’ı knockdown etmeyi başardı. Fakat N’Jikam çabuk toparladı. 2. roundun galibi Lemieux oldu. 3. round çok ateşli başladı. Her iki boksörde nakavt peşine düşmüştü. 3. roundu da önde kapatan isim Lemieux oldu. 4. roundda Hassan N’Dam N’Jikam karşılaşmaya geri dönmeye başladı. Bu roundu önde bitiren taraf oldu. 5. roundda David Lemieux karşılaşmadaki ipleri tekrar eline aldı ve Hassan N’Dam N’Jikam’ı arka arkaya 2 kez knockdown etti. 6. roundda her iki boksör de sert yumruklarını konuşturuyordu. Round ortada geçti. 7. roundun son saniyelerinde Hassan N’Dam N’Jikam öyle bir knockdown oldu ki az kaslın nakavt oluyordu. Son anda round bitti ve kurtuldu. 7. roundun galibi David Lemieux oldu. 12. rounda kadar David Lemieux üstünlüğünü maçta korudu. Karşılaşmada gelen defalarca Knockdown’a rağmen herhangi bir nakavt gelmedi. 12. roundun sonunda karşılaşmayı 115-109 | 115-109 | 114-110 puanlama ile kazanan taraf David Lemieux oldu. Böylelikle IBF’in yeni Dünya Ortasıklet şampiyonu olmuş oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=JM_qOvydcKs[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

David hiç fena değildi. İlginç olan sol u ile 4 defa indirdi adamı. Yalnız Hassan ın pasif dövüşü buna yol açtı. Kol uzun, sol direklerini sürekli kullansa iş değişirdi bence. David o kadar yakına giremezdi.

Başa dön tuşu