Muhammed Ali Ada’ya Geliyor


muhammad-ali-o2

Muhammed Ali son defa Londra’da sevenleriyle buluşuyor.

74 yaşındaki efsane boksör, uzun yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele ediyor.

74 yaşındaki efsane boksör, uzun yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele ediyor.

74 yaşındaki efsane, “I Am The Greatest: Muhammad Ali at The O2” sergisi için son defa Londra’ya gidecek. O2 Arena’da Ali’nin kişisel arşivinden 100 nadide parçanın da görücüye çıkacağı sergiyi ziyaret edenler, 1973’te Muhammed Ali tarafından imzalanan ve Elvis Presley’e hediye edilen bir çift altın eldiven, 3 defa dünya şampiyonu olduğu için 1974’te kendisine verilen yüzük ve 1960 Roma Olimpiyatları’nda kazandığı altın madalya gibi çok özel kolleksiyon öğelerini yakından görme fırsatı bulacak.

Muhammed Ali’nin boks kariyeri dışında özel yaşamı, sivil aktivisti yönü, Vietnam Savaşı’nda orduya katılmayı reddetmesi, boksa geri dönmek için verdiği mücadele gibi Ali’nin hayatıyla özdeşleşen önemli konuların işleneceği sergide; video, film, slayt gösterileri ve daha önce kamuoyuyla paylaşılmamış fotoğraflar da interaktif bir ortamda ziyaretçilerle paylaşılacak.

ali-hulton

Gerçek boyutlarda bir boks ringinin de kurulacağı sergiyi ziyaret edenler, Muhammed Ali’nin rakibini kızdırmak için söylediği sözler, devrimsel boks teknikleri, maç önünde ve sonunda yaptığı ring şovu gibi canlandırmalarla Ali’nin karşısında ringe çıkmanın nasıl bir his olduğunu yakından görme fırsatı bulacak.

200

Ali’nin kariyerini özetleyen “100 Önemli An” adlı kısa bir belgeselin de yayınlanacağı sergi 31 Ağustos 2016’ya kadar ziyarete açık olacak.

muhammad_ali_003

O2 tarafından yapılan açıklamada, 10-20 Sterlin arasında değişen fiyatlarla satılan biletlere şimdiden dünyanın dört bir yanından büyük bir ilginin olduğu ve insanların Londra’da Muhammed Ali’yi son bir kez görmek için 4 Mart’tan itibaren O2 Arena’yı dolduracağı belirtildi.

Ali, Londra’yı en son 1999 yılında ziyaret etmiş, Brixton’da sevenleriyle buluştuğu anlarda şehirde adeta hayat durmuştu.

200 (1)


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

21 Yorum - "Muhammed Ali Ada’ya Geliyor"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Bankacı
Ziyaretçi
Bankacı

Sadece boksun değil spor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük en iyi en cesur sporcusu nun.
Sözün bittiği yersin benim için.

Ottoman Slap
Ziyaretçi
Ottoman Slap

Amerikada ki beyaz adamların zencileri sevmesini insan olarak görmesini sağlayan sadece boksu değil yaşam tarzıyla da efsane olmuş büyük insan.

cengaver
Ziyaretçi
cengaver

dünyanın en abartılmış boksçusu muhammed ali nin belgeselini merak etmiyorum. gerçek boksör floyd mevedırdır..

T-FURY
Ziyaretçi
T-FURY

KARDEŞ KEŞKE SENDEKİ KAFA BENDE OLSA MARSA İLK BEN GİDERİM HERHALDE

Alp Eren
Ziyaretçi
Alp Eren

Umarım bu yazdığın şakadır. yoksa durum çok vahim

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Aç bi snickers.

muhsin
Ziyaretçi
muhsin

cengaver sen bokstan anlamıyorsun o zaman

Andre Wardd
Ziyaretçi
Andre Wardd

Cengaver malı

Berad Batuhan
Ziyaretçi
Berad Batuhan

Şimdi Muhammed Ali’nin Londra’ya gelişi tam olarak ne zaman? Onu görme şansımız var mı? Türkiye ‘den toplu bir organizasyon halinde gidilmesi mümkün olur mu? Bilgi için mail lütfen.

Ottoman Slap
Ziyaretçi
Ottoman Slap

Cengaver malı o vücutta birinin bu kadar efsanevi refleksi, eskivleri ve zarif dansını normal birşey olarak görüyosan boks izleme. Bu arada ona boksçu denmez boksör denir. Yazdığın malca yorumlara bakarak tahmin ediyorumki yaşın en fazla 16.

yücel
Ziyaretçi
yücel

cengaver sen 10 yasında bir eziksin ileride bu söylediklerinden dolayı utanıcaksın evlat

cengaver
Ziyaretçi
cengaver
sizi bu monarşik zihniyetiniz için kınıyorum. demokratik bir ülkede yaşıyoruz, fikir özgürlüğümüz var değil mi? muhammed ali bana göre iyi bi boksör değil. eskiv demişsiniz, dans demişsiniz. demişsiniz de demişsiniz. benim için boksta işin defans kısmı sanattır ve floyd bir sanatçıdır, bir virtüözdür. floyd dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörüdür. hücumuyla ünlü birçok boksör geldi, geçti, var, gelecek lakin defansı… Devamını oku »
Ottoman Slap
Ziyaretçi
Ottoman Slap

Tekrar söylüyorum bu cengaver velet. Adam eskiv atmaya karı gibi kaçmak falan demiş oğlum büyü boksu öğren spor yap sonra anlarsın tamammı bu yaşta böyle şeylerle uğraşma. Defans yapmaktaki hüner yumrukların gardda kalması değil o yumruklardan kaçarak sıyrılmaktır rakibi de en çok bu yorar.

Most people don't know sh*t about boxing
Ziyaretçi
Most people don't know sh*t about boxing

MUHAMMAD ALI en son 2012 de londradaydi olimpiayat torenine katilmisti yanlisiniz var

Bankacı
Ziyaretçi
Bankacı
Seni anlamak için ; insan yerine konmayan zencileri ,emperyalist ABD ye kafa tutan , gariban Vietnamlılarla savaşmayan savaş karsiti insanları , herşeyin elinden alınmasına rağmen zalimin yanında yer almayıp hakkın ve hakikatin yanında yer alan kahramanları. Ve bitti denilen yerde :ben bitti demeden bitmez diyen efsaneleri kısacası senin gibi bir insanı tanımak şahsım için bir serefdir. Dünyada kendi alanında çok… Devamını oku »
Bankacı
Ziyaretçi
Bankacı

Arkadaşlar bırakın herkes hakaret etmemek kaydıyla fikrini paylassin.asıl tehlikeli olan susmak ve konusturulmamaktir.saygı duyalim.

m.e.d
Ziyaretçi
m.e.d

Sorsan floydun en fazla 2 macini izlemistir oda biri berto maci digeri manny maci

m.e.d
Ziyaretçi
m.e.d

Muhammet aliyi sevmeyebilirsin ama saygi duyman gerekir

Ottoman Slap
Ziyaretçi
Ottoman Slap

Joe Frazier Muhammed Ali nin belgeselinde ”keşke bizim gibi sağlıklı bir şekilde düzgünce yaşayabilse” deyip ağlamıştı 😀 Frazier bile kin tutmuyo sen adamı sevemiyosun 😀

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Joe frazier Muhammed alinin çok iyi olduğunu her zaman söylemiştir. Öyle şeyler rakiper e psikolojik baskı ve korku yaratmak amaçlı yapılıyor bunu yapmayan biri yok aynini fury wladimir e yaptı.

Ottoman Slap
Ziyaretçi
Ottoman Slap

Katılıyorum. Haddini aşmadığı sürece rakipleriyle biraz dalga geçen boksörleri severim.