Muhammed Ali Kupası Finalinde Kıyametler Koptu


Naoya Inoue, Muhammed Ali Horoz Sıklet Kupasını Kazandı

Japonya’nın Saitama kentinde bulunan 33 Bin kişilik Saitama Arena’da yapılan Muhammed Ali Kupası Horoz Sıklet final maçı nefes kesti.

IBF şampiyonu 3 ayrı sıklette dünya şampiyonluğu yaşamış Japon Naoya Inoue ile 4 ayrı sıklette dünya şampiyonluğuna imza atmış olan Filipinli IBF Horoz sıklet dünya şampiyonu Nonito Donaire karşı karşıya geldi.

Nefes Kesen Final 12 Raunt Sürdü

12 raunt süren mücadelede daha ilk rauntta Inoue rakibini yıkmanın eşiğine kadar getirdi. karşılıklı gelip giden maçta 8 ve 9. rauntlarda Filipinli boksör bu kez Japon Inoue’yi salladı. 11. rauntta karaciğerine aldığı darbe ile yıkılan Donaire 12. rauntta büyük bir çarpışma içine girdiyse de maç puanla kaybetti.

Kıyasıya Maç Inoue’nin Oldu

DMAX’te promoter Erol Ceylan ile Bilgehan Demir’in birlikte canlı yorumladığı dev şampiyonluk gecesinde hakemler Luigi Boscarelli 116-111 | Robert Hoyle 114-113 | Octavio Rodriguez 117-109 şeklinde puanlarla Naoya Inoue kazandı. bu galibiyetle Inoue IBF’in yanında WBA’nın da yeni şampiyonu oldu.

WBC’de Şampiyon Değişmedi! Kardeş Inoue Kaybetti

WBC horoz sıklet dünya şampiyonu Fas asıllı Fransız boksör Nordine Oubali ile Japon Takuma Inoue (Naoya’nn Kardeşi) unvan maçında kozlarını paylaştı. Maçı hakemlerin (Jun Bae Lim 115-112 | Alejandro Rochin 120-107 | David Sutherland 117-110) verdikleri bu puanlarla Oubali kazandı. Bu mücadelede son dönemin en iyi maçlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Şimdi herkes IBF-WBA Dünya horoz sıklet şampiyonu Naoya Inoue’nin unvan birleştirme maçında WBC şampiyonu ile karşılaşıp karşılaşmayacağı merak konusu. Eğer maç gerçek olursa Naoyo kardeşi Takuma’nın kaybettiği rakibe karşı oynayacak.


Benzer Haberler

8
Yorumlar

4 Comment threads
4 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SAMSUNLUFIGHTFORHONORBig GeorgeFOREMANthe best all time naoya inoue Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
safkan
Üye
★★★
safkan

Bob arum dede ile inoue multi-year anlaşmışlar. İyi oldu bu çocuk başka, Japonyada harcanırdı. Pacuiaonun varisi demek için erken ama yeteneklerinin,gücünün yanında müthiş hırslı.

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

bu anlaşma çok iyi oldu.İnoue köşesine tecrübeli bir antrenör katabilirse kimse durduramaz canavarı.Dünkü maçta köşesinde tecrübeli bir isim olsa 9 10. rauntlarda sıkıntı yaşamazdı

the best all time naoya inoue
Üye
★★★★
the best all time naoya inoue

umarım canelo gibi proje boksörüne dönüştürmez manageri.
saçma sapan rakipler seçiliyor yıllardır ceneloya.

zaten yılda 2 karşılaşma oluyor günümüzde.onlarıda canelo maçları gibi tiyatro durumuna getiriyorlar.

canelo zaten üst seviye bir boksör değil.4-4,5 yıldızlık bir boksör.haliyle rakip seçmeleri manageri adına mantıklı görünüyor.

ama naoya için bu durum söz konusu değil.her ciddi rakibi yenebilecek bir potansiyelde.

FIGHTFORHONOR
Üye
★★
FIGHTFORHONOR

Komik değil gülmedim

FOREMAN
Üye
★★★★
FOREMAN

canelo 4-4,5 yıldızlık boksorden sonrasını okumadım.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Menajer Bob Arum ise olası bir Loma maçını zaten unutun. Bob Arum boksörleri köle gibi sömüren, arkasından da bir peçete gibi harcayan biridir.

Örneğini arıyorsanız Pacman’a bakabilirsiniz.

Samsun'lu
Üye
★★★★
Samsun'lu

Aga delehoya ve esi hörnle karıştırmayın şu bob arumu bob arum adamdır

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

dostum pacmanın harcanacak bir durumu yoktur ki. emekliliği dolmuş keyfe keder boks yapıyor