Boks

Nathan Cleverly Sıklet Mi Değiştiriyor?


http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/Nathan-Cleverly-and-Karo-006.jpg

Geçtiğimiz hafta Liverpool’da düzenlenen boks gecesinde ringe çıkan Galli boksör, ev sahibi Tony Bellew karşısında 12 round sonrasında maçtan  ye 1 hakem kararı ile mağlup ayrılmış ve kariyerindeki 2. mağlubiyeti almıştı.

Hafif ağır sıklet olarak başladığı kariyerinin son 3 karşılaşmasını yarı ağır sıklet olarak geçiren Cleverly, Tony Blellew karşısında bu sıkletin kendisine ağır geldiğinin farkına vardığını iddaa etmekte. Amatör kariyerinde bu kiloda maçlar yapan Bellew karşısında özellikle maçın son roundlarında kondüsyon açısından da çok zorlandığını söyleyen WBO eski şampiyonu , yeniden bir alt sıklete geçiş yapmayı düşündüğünü açıkladı.

 ” Bir önceki sıkletime göre 10 kilo üzerinden bir ağırlıkla bu sıklette dövüşüyorum. Ve, daha önce bu ağırlıkta birisi 2 ve diğeri 4 round süren maçlar yapmıştım ve ilk kez 12 round süren bir karşılaşma gerçekleştirdim. Tony Bellew, amatör kariyerinde de ağır sıklette dövüştüğü için o bu kiloya adapte olabildi ama ben olamadım ! Özellikle, maçın son roundlarında çok zorlandım, yıprandım. Şampiyon olduğum sıklete geçiş yapmayı düşünüyorum. Benim için en uygun sıklet orası gözüküyor. ”


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün