New York Unvan Gecesi 22 Ekim Pazar Akşamı TV8,5’ta! İşte Detaylar…


22-Ekim-Pazar-ABD-Boks-Gecesi-Görsel-3

22 Ekim Pazar günü ABD’nin New York şehrinde gerçekleştirilecek olan boks gecesi süper tüy sıklette WBA unvan maçına ev sahipliği yapacak.

Panamalı Şampiyon Namağlup Porto Rikoluya Karşı

New York boks gecesinin ana maçında Panamalı WBA Dünya şampiyonu Jezreel Corrales ile namağlup Porto Rikolu rakibi Alberto Machado karşı karşıya gelecek.

Şampiyon Jezreel Corrales Kimdir?

Geçtiğimiz yıl ünlü Japon şampiyon Takashi Uchiyama’yı nakavtla mağlup ederek WBA süper tüy sıklet unvanını eline geçiren Panamalı Jezreel Corrales, bu maçın ardından Uchiyama’yı rövanşta da puanla mağlup etmiş, daha sonra sonra bu yıl içinde Meksikalı Robinson Castellanos’u da mağlup ederek unvanını korumayı başarmıştı. Profesyonel kariyerinde 23 maçta 22 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunan 26 yaşındaki Jezreel Corrales, bu karşılaşmalarda rakiplerini 8 kez nakavt etme başarısı gösterdi.

corrales-machado

Porto Rikolu Nakavt Makinesi Alberto Machado

Corrales’in bu karşılaşmadaki rakibi ise “El Explosivo” yani “Patlayıcı” lakaplı Porto Rikolu boksör Alberto Machado olacak. Profesyonel kariyerinde çıktığı 18 maçın tamamını kazanan 27 yaşındaki Machado, bu mücadelelerde rakiplerini tam 15 kez nakavt ederek oldukça önemli bir istatistiğe imza attı. İlk kez unvan maçına çıkacak olan Machado, Panamalı şampiyon rakibi karşısında galip gelerek unvanı eline geçirmenin hesaplarını yapıyor.

22 Ekim Pazar ABD Boks Gecesi Görsel 2

Alt Maçlarda Kritik Mücadeleler

New York boks gecesinin alt karşılaşmaları da önemli unvan mücadelelerine ev sahipliği yapacak. Gecenin ikinci ana maçında ABD’nin en ünlü boksörlerinden, 24 maçta namağlup Demetrius Andrade ile vatandaşı, 24 maçta namağlup Alantez Fox karşı karşıya gelecek. Süper tüy sıklette 14 maçta namağlup ABD’li Lamont Roach ve süper orta sıklette 17 maçta namağlup ABD’li boksör D’Mitrius Ballard da gecede sahne alacak diğer önemli isimler olacak.

TV8,5 Ekranlarında Yayınlanacak

ABD’nin New York şehrindeki 7,500 kişilik Turning Stone Resort & Casino Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecek olan boks gecesi, 22 Ekim Pazar akşamı TV8,5 ekranlarında yayınlanacak.


Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir