Boks

Nihayet! Eddie Hearn, Joshua – Fury Maçı için İki Tarihi Açıkladı!


WBO-WBA-IBF-IBO Ağır Sıklet Şampiyonu Anthony Joshua ile WBC-Ring Magazine Ağır Sıklet Şampiyonu Tyson Fury unvan birleştirme maçı yapacaklar. İki maç yapılması planlanan kapışmada; ilk maçın yaz mevsiminde ve ikinci maçın ise yıl sonunda yapılması planlanıyor. İlk maç, Suudi Arabistan’da yapılacak ve maçın tarihi, maçın yapılacağı arena tamamen Suudi Arabistanlı yatırımcılara ait.

Joshua-Fury’nin yapılacağı tarih ​​sorulduğunda İngiliz boks organizatörü Eddie Hearn; Ağustos ayında iki hedef tarih olduğunu doğruladı. Bu tarihler 7 Ağustos ve 14 Ağustos.

Eddie Hearn; 2019 yılında yapılan “Joshua – Andy Ruiz Jr.”  rövanş maçını finansal olarak destekleyen yatırımcılar ile “Joshua-Tyson Fury” maçı için de görüştüğünü açıkladı. Eddie Hearn; yatırımcıları tanıdığını, verilen sözleri tuttuklarını ve bu yüzden çok rahat olduğunu belirtti.

7 Ağustos ile 14 Ağustos tarihlerine gelirsek; Eddie Hearn, 14 Ağustos tarihinde karar kılmanın mantıklı olacağını düşünüyor. Çünkü; pandemi nedeniyle ertelenen 2020 Olimpiyatları ile Joshua-Fury maç tarihinin çakışmamasını istiyor.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu