Boks

Oleksandr Usyk Yakında Unvan Maçına Çıkacak!


ukrajinec-z-oseledcem-stav-kr_381_s1

2011 Dünya Amatör ve 2012 Londra Olimpiyatlarında 91 kiloda altın madalyanın sahibi olan Ukraynalı boksör Oleksandr Usyk, profesyonel kariyerindeki 7. karşılaşmada 7. nakavtlı galibiyetiyle ayrılmayı başardı.

WBO dünya sıralamasında 15. basamakta yer alan Rus boksör Andrey Knazaev ile karşılaşan Usyk, 8. roundda gerçekleştirdiği teknik nakavt sonrası WBO Kıtalararası şampiyonluk unvanını da korumayı başardı.

Karşılaşmayı baştan sona üstün götüren Usyk’ın özellikle ilk 5 round içerisinde yaptığı etkili kombinasyonlar Knazaev’in direncini düşürürken, teknik nakavtın geldiği pozisyonda iplerde kalan Knazaev’in imdadına b ir anlamda ring hakemi Mickey Vann yetişti.

Oleksandr Usyk da profesyonel olması ile birlikte adımlarını hızlı adımlarla gerçekleştiren boksörlerden bir tanesi durumunda. Bugün, WBO da 3. sıraya yerleşmeyi başaran boksör ile sıklet içerisinde ona rakip bulmak konusunda kolay kolay kimse yanaşmamakta. Amatördeki başarılarının ardından profesyonelde de gözünü zirveye diken boksörün, bulunduğu sıralama itibari ile dünya şampiyonluğu maçına önümüzdeki altı ay içerisinde çıkması büyük bir olasılık.

12 Haziran’da Chicago’da gerçekleşecek Marco Huck – Kryzstof Wlodarczyk maçının sonucunu şüphesiz en çok merak edenlerin başında kuşkusuz Oleksandr Usyk olacak. Uyk’ın , Klitschko kardeşlerin şirketi K2 tarafından maçlarının organize edildiğini de hatırlatmakta fayda var.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
6 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
erislandy lara
erislandy lara
6 yıl önce

Holyfield’ın rekorunu kıracak.

roberto duran
roberto duran
6 yıl önce
Reply to  erislandy lara

cruiserweightde artik kral olucak bu kesin. agir siklete simdi gecerse wladi cik yerde kalanlara ders verir.

hayemaker
hayemaker
6 yıl önce
Reply to  roberto duran

şu adamı gerçekten neler yapabiliceğini bende baya bi merak etmeye başladım gerçekten dediğiniz gibi olucakmı 🙂 ..ayrıca bişi sorcam crusierdayken david haye vs usyk maçı olsa gerçekten usyk nin kazanıcağını düşünürmüydünüz ??

Uğur
Uğur
6 yıl önce
Reply to  hayemaker

Haye Crusierweight’de 4 federasyonda şampiyondu.Heavyweight’de Klitschko olmasa bence tüm kemerleri Haye toplardı.Haye’i Klitschko’dan başka yenicek biri olduğunu düşünmüyorum iki senedir maç yapmamasına rağmen.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Usyk david haye yi yenemez.usyk için bence daha bir şey söylemek zor ayrıca kudryashov usykdan daha iyi bence.

FLOYD
6 yıl önce

Cruiserweighte Holyfield’an sonra 3 kemere sahip olan kişi David Haye’dir.

Başa dön tuşu