Boks

Ölüm Haberleri Çıkan Muhammed Ali’nin Sağlık Durumu Nasıl?


-muhammed-ali-kimdir-3

Amerikalı boks efsanesi Muhammed Ali’nin sözcüsü, sporcunun sağlık durumunun kötüleştiği iddialarını yalanlayarak, “Muhammed Ali’nin sağlık durumu iyi” dedi.

Şampiyon boksörün aile sözcüsü Robert Gunnell, yaptığı açıklamada, “Muhammed, Allah’ın hakim olduğunu ve O ömür verdikçe bu dünyada yaşamaya devam edeceğini biliyor” diye konuştu.

Muhammed Ali’nin sağlığının yerinde olduğunu vurgulayan Gunnell, “Muhammed, dün akşamı eşi Lonnie ile birlikte Phoenix Suns – Sacramento Kings basketbol maçını izleyerek geçirdi” dedi.

73 yaşındaki efsanenin eski menajeri Gene Kilroy, İngiliz basınında yer alan açıklamalarında, Muhammed Ali’nin yürümekte ve konuşmakta büyük zorluk yaşadığını iddia ederek, efsane sporcunun “kendi bedeninde hapsolmuş durumda” olduğunu ileri sürmüştü.

Gunnell, Kilroy’un Muhammed Ali’yi bir yıldan uzun süredir görmediğini belirtti.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcularından biri olarak gösterilen Muhammed Ali, uzun süredir parkinson hastalığıyla mücadele ediyor. Asıl adı Cassius Marcellus Clay Jr. olan spor efsanesi, geçtiğimiz yılın aralık ayından bu yana üç kez hastaneye kaldırılmıştı.

Etkileyici yaşam öyküsüyle ilham vermeye devam eden sporcunun sağlık durumunun kötüleştiğine veya hayatını kaybettiğine dair iddialar, daha önce de birçok kez ortaya atılmıştı.

Dünya ağır sıklet boks şampiyonluğunu 1964, 1974, 1978 yıllarında 3 kez kazanan Muhammed Ali, bu unvanı rakipleri karşısında 19 kez korumayı başardı.

Kariyeri boyunca çıktığı 61 maçın, 56’sından galibiyetle ayrılan sporcu, 1964’te İslam dinine geçerek “Muhammed Ali” adını aldı.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu