Boks

Öner Kardeşler Boks Şölenine Hazır!


fft261_mf5606034

14 Şubat Cumartesi akşamı Adana’nın Yüreğir ilçesinde yer alan Serin Evler Spor Salonunda gerçekleştirilecek boks organizasyonuna sayılı günler kaldı. Gecenin ana maçında Buğra Öner, WBC Gençler (23 Yaş Altın) Dünya şampiyonluk maçında Gürcü Ramazi Gogishashvili ile karşılaşırken, WBC Avrasya-Pasifik şampiyonluk maçında ise Alptuğ Öner , yine bir başka Gürcü boksör Mindia Nozadze ile karşılaşacak.

Bu önemli maçlar öncesi profesyonel kariyerlerinde ilk kez şampiyonluk maçına çıkacak iki kardeş Buğra ve Alptuğ Öner, bu önemli maç öncesi hazırlıklarını tamamladılar.


Sekiz haftalık bir hazırlık dönemi geçiren Öner kardeşler, bu çalışmaların son 3 haftasında Kübalı çalıştırıcı Manny Masson ile birlikte bu önemli gecenin antrenmanlarını gerçekleştirdiler. Alptuğ ve Buğra fizik-kondüsyon açıdan kendilerini hazır hissettiklerini kaydederken, herkesi şaşırtacak bir performans ile bu çalışmaların karşılığını vermek istediklerini belirtmekteler.

Manny Masson, Türk boks severler için de tanıdık bir isim. Sinan Şamil Sam’ın, 2007  yılında Ankara’da Oliver McCall ile yaptığı maçta köşesinde baş antrenör olarak görev yapan Masson, son olarak ise Tekirdağ’da Tony Thompson karşısında Odlanier Solis’in yine baş antrenörlüğünü üstlenmişti.

Adana Büyük Şehir Belediyesinin katkıları ve Ahmet Öner’in Organizatörlüğünde gerçekleşecek boks gecesi 14 Şubat Cumartesi akşamı Kanaltürk ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x