Boks

Oscar De La Hoya Ve Bob Arum’dan Büyük Hamle!

Arum-and-Oscar_Miller

Haftasonu WBO geçici şampiyonluk unvanının yarı orta sıklette sahibi olan Tim Bradley, unvanını tam zamanlı şampiyonluğu dönüştürülmesi için Floyd Mayweather Jr.’ın cuma gününe kadar karar vermesini beklerken, diğer yandan ise bir sonraki karşılaşmasındaki rakibi de netleşmişe benziyor.

WBO, Tim Bradley – Jessie Vargas maçı öncesinde bu karşılaşmayı kazanacak olan boksörün yenilgisiz Sadam Ali karşısında unvanını korumasını zorunlu olarak önermişti. Bradley adına Organizatör Bob Arum ve Sadam Ali adına ise Oscar De La Hoya , bu karşılaşmayı yapmaya hazır olduklarını duyururlarken yer için ise ilgi çekecek bir merkez üzerinde duruluyor.

Kasım ayında Dubai’da büyük bir organizasyon gerçekleştirmeyi planlayan Bob Arum , bu gece de müslüman kimliğinin de pozitif katkı vereceğini düşündüğü Sadam Ali’nin , Tim Bradley ile maçını da geceye dahil etmek istiyor.

Sadam Ali WBO da 3. sıra da yer alırken , diğer federasyonlarda da yine üst basamaklarda yer almakta ve kariyerini yenilgisiz olarak sürdürmekte. Son maçını ise geçtiğimiz Nisan ayında Wladimir Klitschko – Bryant Jennings gecesinde Francisco Santana karşısında gerçekleştirmişti.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.