Boks

OSCAR DELA HOYA’YA İSTİFA ŞOKU!


Profesyonel boks dünyasına son yıllarda büyük damga vuran şirket Golden Boy Promotions’ın en etkili ismi CEO olarak görev yapan Richard Schaffer, şirketten istifa ettiğini açıkladı ve ayrıldı.

Şirketin sahibi ve en büyük hissedarı olan Oscar De La Hoya ile son dönemlerde fikir ayrılığı yaşayan Richard Schaffer, özellikle Golden Boy Promotions’ın , Bob Arum’ın sahip olduğu Top Rank ile ortak iş birliği girme önerilerine sürekli veto etmekteydi. De La Hoya ise bir dönemler kendi patronu olan Arum ile ilişkileri düzeltebilmek ve ortak faaliyetler de bulunmak konusunda Schaffer’den farklı düşünmekteydi.

Golden Boy Promotions’ın diğer bir hissedarı Bernard Hopkins, bu olayı üzüntü verici olarak nitelendirirken, Golden Boy ile ortak organzaisyonlara imza atan Floyd Mayweather Jr. ise Richard Schaffer’e kendi şirketinde kapılarının açık olduğunu belirtti.
Richard Schaffer’in istifasına ilişkin kısa bir açıklama yapan Oscar De La Hoya, boks adamının yerinin doldurulabileceğini ve profesyonel bir iş yürüttüklerini hatırlatarak iddia etti.

De La Hoya’nın son bir yıl içerisinde yaşadığı rehabilitasyon sürecinde ipleri eline alan ve birçok boksörü şirketin bünyesine dahil ederken önemli TV anlaşmalarına imza atan Schaffer ismi, boks dünyasının önemli figürlerinden birisi olarak dikkat çekmekte.

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu