Boks

İşte Pacman’in Yeni Rakibi


22 Kasım’da Çin’in Macau bölgesinde kariyerinde ikinci kez ringe çıkacağı duyurulan Manny Pacquiao için rakibinin kim olacağı konusunda arayışlar devam ediyor.

WBO yarı orta sıklet şampiyonluğunun sahibi konumundaki Filipinli boksör için kurallar gereği Juan Manuel Marquez ile ringe çıkması beklenmekte. Aynı zaman da, her iki boksörün kariyerindeki 5. Maç olacak bu karşılaşma için Meksikalı boksör Marquez’in talep ettiği 20 milyon dolar ise maçın önüne geçmekte !

Öte yandan, hafta sonu gerçekleşen ve sürpriz kabul edilebilecek bir netice ile sonuçlanan Chris Algieri – Ruslan Provdnikov maçı sonrası Provdnikov ismi de bir anlamda deve dışı kalmış oldu. Sürpriz bir isim daha ortalarda dolaşmakta, o da Arjantinli Carlos Abregu.

Bu gelişmeler neticesinde ise Filipinli ünlü boksörün rakibi henüz netlik kazanmış değil ! Ancak, Antrenörü Freddie Roach ise bir alt sıklete inmeye hazırlanan boksörü için hafif yarı orta sıkletin WBC şampiyonu Danny Garcia’yı rakip olarak görmek istediğini kaydetti.

Danny Garcia ile maç yapmalarının kendileri için harika bir olay olacağını düşünen Freddie Roach’ın bu düşüncesine karşılık Manny Pacquiao’nun Organizatörü Bob Arum ise buzları eritmeye hazırlandığı Golden Boy Promotions’ın boksörü Danny Garcia için ise bir şart koymakta ortaya.

Arum, boks dünyasının ünlü komisyoncusu olarak bilinen ve birçok boksörle iş birliği içerisinde olan Haymon ile Garcia’nın ilişkisini göz önünde tutarak boksörün , Haymon ile olan bu ilişkisini sonlandırmasını istiyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu