Boks

Pawel Glazewski Hayallerine Erken Veda Etti!


glazewski_braehmer

Kanaltürk ekranlarındaki Boks Gecesi yine nefesleri kesti. Bol bol şampiyonluk maçı gerçekleştirilen gecede çok heyecanlı anlar yaşandı. Büyük heyecan uyandıran bu beklenen geceyi Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı.

Juergen Braehmer vs. Pawel Glazewski

Gecede gerçekleştirilen ilk maç, Juergen Braehmer ile Pawel Glazewski arasında geçen WBA Dünya Hafif Sıklet unvan maçıydı. Maç 12 round üzerinden değerlendirildi. Ringe ilk olarak Scooter grubunun şarkısı eşliğiyle Juergen Braehmer geldi. Hemen sonrasında rakibi Pawel Glazewski ringe girdi.

Sonrasında 12 round üzerinden değerlendirilen WBA Dünya şampiyonluk maçı başladı. Henüz ne olduğunu anlamayan Pawel Glazewski, Juergen Braehmer tarafından karaciğerine aldığı darbe ile yerde kaldı. Ayağa tekrar kalkamayan Pawel Glazewski, maçı nakavt ile kaybetti ve şmpiyonluk hayallerine veda etti.

Jack Culcay vs. Karim Merroudj

Gecede gerçekleştirilen ikinci karşılaşma Jack Culcay ile Karim Merroudj arasında gerçekleşti. Maç Avrupa Orta Sıklet Unvan maçıydı. Bu karşılaşmada 12 round üzerinden değerlendirildi.

Maça sert başlayan ism Jack Culcay oldu. Birkaç round sonra kontrolü ele alan Karim Merroudj, sonrasında bu hakimiyeti kaybetti. İlerleyen roundlarda da üstünlüğü sağlayan Jack Culcay, sonunda zafere ulaştı. Toplamda 12 round süren bu sert karşılaşmanın kazananı puan kararı ile Jack Culcay oldu ve Avrupa Orta Sıklet Unvanını korumayı başardı.

Tyron Zeuge vs. Stjepan Bozic

Gecenin 3. maçında Tyron Zeuge ve Stjepan Bozic arasında geçen IBF Uluslararası Süper Orta Sıklet unvan maçıydı. Bu maçta diğer maçlar gibi 12 round üzerinden değerlendirildi.

Maça hızlı başlayan taraf Tyron Zeuge oldu. İlk 2 rounda hakim olan Tyron Zouge, attığı darbeler sonucunda rakibinin burnunda bir kanama meydana getirdi. Her roundun sonuna kadar Zeuge, kontrolleri elinden hiç bırakmadı ve maça sürekli hakim oldu. Karşılaşmanın sonuna kadar üstünlüğü devam etiren Tyron Zeuge, 5. roundun sonunda rakibi Stjepan Bozic’i iyice etkisiz hale getirdi.  6. rounda giderken Bozic’in antrönörü maçın bitmesini istedi ve böylece Stjepan Bozic teknik nakavtla maçı kaybetmiş oldu. Tyron Zeuge ise yenilgisizlik serisini sürdürmeye devam etmekte.

Denis Boytsov vs. George Arias

Sonraki maçta Denis Boytsov ile George Arias karşı karşıya geldi. 8 round üzerinden değerlendirilen bu maç 8 roundun sonuna kadar sürdü. Karşılaşmanın sonucunda puanlama ile kazanan taraf Denis Boytsov oldu.

Stefan Haertel ile Zoltan Surman

Bir diğer maç ise Stefan Haertel ile Zoltan Surman arasında geçti. 6 round üzerinden değerlendirilen maçı, 6. roundun sonunda puanlama ile Stefan Haertel kazandı.

Juergen Braehmer vs. Pawel Glazewski – Full Fight

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=OXc62R53gm4[/youtube]

Jack Culcay vs. Karim Merroudj – Full Fight

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=_RqJzDIsPE8[/youtube]

Denis Boytsov vs. George Arias – Full Fight

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=WAl7tTAyxLk[/youtube]

 

 


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün