Boks

Peter Fury: Tyron Fury, Sıradaki Dünya Ağırsıklet Şampiyonu Olacak!

Wladimir Klitschko vs. Tyson Fury

Tyson Fury’nin amcası ve aynı zamanda antrenörü olan Peter Fury, Cumartesi gecesi verdiği bir röpörtajda Tyson Fury’nin gelecekte Wladimir Klitscko’yu yenip yeni Dünya Ağırsıklet şampiyonu olacağını dile getirmiş. Tyson Fury ile karşılaşması beklnenen Wladimir Klitschko hakkında Peter Fury şunları dile getirdi…

Peter Fury: “Tyson Fury, Wladimir Klitscko ile her yerde dövüşebilir. Tyson, sıradaki Dünya Ağırsıklet şampiyonu olmaya gidiyor. Klitschko harika bir şampiyon, her an nerede ne yapacağı pek belli olmuyor. Fakat Tyson Fury’i yenebileceğine inanmıyorum. Tyson Fury, Klitschko’yu durduracak kişi olacak. Tyson’nın bir çok bitirici yumruğu var ve bunlardan biri de Klitschko’ya isabet edecek. Bryant Jennings uyuyan bir boksör, Wladimir Klitschko ise fit bir boksör. Fakat tanrı biliyor ki Tyson Fury her ikisini de yenebilecek kapasiteye sahip. Biz bu dövüşün olmasını istiyoruz. Sıradaki karşılaşma bu olmalı. Wladimir Klitschko dünyanın en iyi boksörü. O, Tyson Fury ile kemer birleştirmek istiyor.”

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
33 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yawsef
yawsef
7 yıl önce

Kemerler boşa çıkarsa belki, fakat Fury Wladimiri asla yenemez, belki tek üstün özelliği çenesidir o da kesin değil.Onun dışında wladimir klitschko ile yarışabilecek hiçbir özelliği yok

erislandy lara
erislandy lara
7 yıl önce
Reply to  yawsef

Var.Ben Fury’nin footwork konusunda Wlad’dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.Daha güçlüde olabilir hatta.

FLOYD
7 yıl önce

Bana göre Fury savaşçı bir ruha sahip. Klitschko’nun çenesini yakaladığında neden deviremesin ki? kesinlikle devirir hemde oldukça güçlü yılmayan birisi Klitscko’dan daha dayanıklı olduğunu söylebilirim. Aynı zamanda Klitschko’da Fury’i devirebilir. ama Klitschko’u puanla alamaz.

Ahmed
7 yıl önce
Reply to  FLOYD

fury mi 😀 kendine guvenim gardını açıp steve e ko olan o deilmiydi ya 😕 kondisyonu yok klitschko navakt eder 4-6 arası olabilir

FLOYD
7 yıl önce
Reply to  Ahmed

bir kere ona KO değil Knockdown denir. daha neyle neyi bilmiyorsun bana yorum atıyorsun. boks bilgin bu seviyede olduğu belli.

Soner
Soner
7 yıl önce

kliçko şampiyon olduğu için puanla zaten kaybetmez. en az 2 kez knock down olacak ki puanla kaybetsin zaten 2 kd’nın ardından ko olur kaybeder. fury’nin kliçkoyu yenebileceğini düşünüyorum yeterki çekinmesin.

FLOYD
7 yıl önce
Reply to  Soner

Samuel Peter maçında 3 kez down oldu yinede maçı puan ile kazandı. satranç gibi düşünün başından sonuna kadar oynadığınız bütün taşlarınızı alıyor. sonunda en çok oynayacak taş Wladimirde oluyor sizede 1 taş kalıyor o taş ilede mat etmeniz gerekiyor yani nakavttan başka çareniz yok.

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Şimdi “çenesini yakalarsa niye devirmesin ?” yani bu ihtimal her boks maçında var olan bir ihtimal arkadaşlar, bu ihtimal üzerinden mi kurgulayacağız ?

FLOYD
7 yıl önce
Reply to  yawsef

Ben Wladimirin çenesi zor yakalandığı için böyle bir şey yazdım zaten bu ihtimal her boks maçında olan şeylerdir yalnız boksöre göre’de değişir. söz konusu Wladimir olduğundan çenesinden yakalandığında düşeceğini düşünüyorum. boksöre göre değişir dedim mesela abisini örnek vereyim güçlü vuran rakipler karşısında çenesinden çok kez yakalandığı olmuştur ama yinede düşmedi. zaten böyle bir karşılaşmada KO’dan başka bir ihtimalde yok. puan… Devamını oku »

Ahmed
7 yıl önce
Reply to  FLOYD

floyd ne saçmaladın ya samuel peter maçı sen doğmadandı klitschko suan o halinden kat ve kat ustun , yok çenesini yakalarsa filan ya geçen gece maçı izlemişin bilgehanın laflarını kopyalamısın o hafızana bilgehan klitschko yu sevmez boksunuda sevmez , wach maçını bilirsen kesin ko olur dedilerde noldu fury klitschko karsında gard yapıp jennings gibi oynıcak udle bitmesi doğal klitschko risk… Devamını oku »

FLOYD
7 yıl önce
Reply to  Ahmed

Senin o gece izlediğin maçı ben sabah canlı izledim 😉 senin zaten boks bilgin olmadığı belli. Wach zaten o maçta doping kullandı kullanmasaydı belki Tko olmuştu. burada ki yorum atanların hepsi hemen hemen Jennings Nakavt olurdu veya antrenman maçı olur dediler ama Klitschko’nun üstünde çoğu boksörden en iyi performansı yapan kişiydi belkide. sen önce git ailenden terbiye al buralara küfürlü… Devamını oku »

FLOYD
7 yıl önce
Reply to  FLOYD

ve ayrıca ben 2004 yılından beri boks maçlarını takip eder izlerim. şuan Kanaltürk’te yayınlanmasa sen hiç izleyemecektin.

Kell Brook
7 yıl önce
Reply to  FLOYD

Ahmed sen akılsızın tekisin kendini boksu bilen birisi zahnediyorsun burada herkes kendi düşüncesini yazıyor sende kendi dediklerin cok doğru gibi milletin yorumlarını tersleyip karışıyorsun zaten cocuk olduğun belli çok belli ediyorsun sen önce insanların düşüncelerine saygı duy. böyle insanları engelleyin ne kadar ağzı bozuk akıl yoksunu insanlar var ya.

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Lara, her olası müsabaka için bir çok tahminde bulunuyorsun fakat tuturabilme oranın nedir ?

Doğan
Doğan
7 yıl önce

Fury nin klitscko u yenmesi çok zor bir ihtimal ama heyecanlı farklı bir maç olur.

Benim tahminim Wlad Fury i geçer.Povetkin perez i yenip Wilder ile wbc şampiyonluk maçına çıkar.Povetkin kazanır.2016 da tekrar Wlad Povetkin maçı izleyebiliriz.:)

Ahmed
7 yıl önce
Reply to  Doğan

kesinlikle ardında 2017 KLİTSCHKO VS JOSHUA ZATEN Bi o kalıyor doğan anlıyosun kardesim bokstan 🙂

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Fury – Klitschko karşılaşması için tahmin yürütebilmek için daha önce Fury ayarında boksörlerin Klitscklo karşısında yaptıklarını hatırlamakta yarar var, Ray Austin Fury ayarında bir boksördü, 2. raundtta ko oldu.Marius Wahc (adını yanlış yazmış olabilirim) bir tane kontra dışında yumruk atamadı ve doping sayesinde ayakta kalabildi yoksa kum torbasından farkı yoktu.
Ayrıca Povetkin Wilderi zorlar baya zorlar ama yenemez.

Doğan
Doğan
7 yıl önce

yawsef arkadaşım seninle bu boks konusunda genelde çok benzer düşünüyorum ama povetkin-wilder maçında anlaşamıyoruz:)

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Doğan, Wilderin ufak bir puan farkı veya çok yumruk alma şartı ile ko edebileceğini düşünüyorum hadi bakalım 🙂

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

yawsef çok şaşırdım ama seninle aynı fikirdeyim.2016da KLİTSCHKO -WİLDER izleriz gibime geliyor.povetkini geçer wilder ben nakavt bile edebileceğini düşünüyorum.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Wilder zorlanır ama yinede alır onuda ekleyeyim.

Ahmed
7 yıl önce

tam tersi klitschko kondisyon olarak daha saglam yakon dovusmuyor wilder uzun maçları çıkarması zor oluyor gorduk stivers maçında klitschko yasayan bir efsane

Ahmed
7 yıl önce

Fury klitschko ya rakip olamaz boş bir boksör suana kadar kendi boyunda biriyle maça çıkmıslıgı yok Klitschko için kolay olur fury nin udle kazanması olanaksız Maruz wach maçinı anımsatıcak gibi e tabi fury wach kadar tecrubesiz değil e buda klitschko boru deil amk

Kell Brook
7 yıl önce
Reply to  Ahmed

Admin silin bu veledin yorumlarını küfür yazıyor sağ sola böyle akıl yoksunu insanları almayın buralara.

Ahmed
7 yıl önce

deontay wilder fena bi boksor deil ama o once povetkini yensin onuda gorucez

halo
halo
7 yıl önce

bana da sanki bu musabaka wach macini andiracak gibi geliyor. heyecanli bir mac olmasini umit ediyorum. fury chisora ya karsi oldukca iyi bir defansif perfirmans sergiliyor gibiydi. gibi diyorum cunku chisora resmen uyuyordu, cok da net anlayamamis olabiliriz. wlad tabii ki acik favori ama heyecanli bir mac olacagi konusunda umutluyum.

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Chisora vitali krşısında en iyi performansını sergiledi, fury krşısında uyudu.Wach maçı kadar kolay olmaz çünkü fury wach kadar hantal değil.Ama Wladimir raht kazanır

deniz
deniz
7 yıl önce

Keske Fury -Wlder mac yapip galibi klitschko ile kapissaydi .
Wladimir Fury i rahat yener ,Wilderide zorlansada yener ,sonrasida Glazkov maci olur onuda rahat yener. gelecek sene Joshua ile kapisip 40 yasinda emekliye ayrilir 5 kemer ile.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Tyson furynin çenesinin sağlam olduğunu düşünmüyorum wladimir indiredebilir.asıl maç wilder – povetkin ve wladimir – wilder bana göre eğer olurda wilder wladimiri yenerse arkadan kim geliyor joshua dışında.

moien bolandy
7 yıl önce

bir tane shampion var oda klitschko dr steel hammeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr fazla konushmaka gerek yok her zaman shampion klitshkodur bunu bilin tarihe gecmish bir boksor klitschko

David haye
David haye
7 yıl önce

Bence klitshkoyu yenecek tek adam David haye oda malesef boksu bıraktı klitshko tysona şans tanımaz

Başa dön tuşu
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.