Boks

Peterson, Garcia’ya Kaybederse IBF Unvanını Geri Alacak

Bu hafta sonu Amerika’da gerçekleştirilecek Premier Boxing serisinin bir yeni halkasında süper hafif sıkletin iki şampiyonu konumundaki Danny Garcia ve Lamont Peterson ringe çıkacaklar. Ancak, her iki boksör de bu karşılaşma da unvanlarını korumak için ringde olmayacaklar. Bu durum sonrası IBF, şampiyonu Peterson’a maçı kaybettiği takdirde unvanın da boşa çıkartılmış olacağını bildirdi.

WBC unvanı sahibi Danny Garcia ile IBF şampiyonu Lamont Peterson, kemer birleştirme maçı yapmak yerine 64.7 kiloda anlaşarak süper hafif sıkletin üzerinde bir tartımda maça çıkacaklar. Catch-weight denen bu sıklet üstü anlaşmalı tartım neticesinde teorik açıdan he riki boksör de unvanını savunmamış olacak. Ancak, geçmişte buna benzer bir maçı iki yıl kadar önce Lucas Matthysse WBC geçici şampiyonu iken yapan ve rakibine kaybeden Peterson’ın unvanı kendisinde kalmıştı.

Son maçını geçtiğimiz Ağustos ayında Dierry Jean karşısında yapan Peterson, son dönemde IBF liste başı boksörle maç yapmaması, bu kararın alınmasında etkili olduğunu göstermekte.

Maç Lig TV’den yayınlanacak….

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
9 yıl önce

danny kazanir.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.