Boks

Premier Boxing Champions’de Harika Bir Gece Daha Geride Kaldı!

Premier Boxing Champions gecesi Lig Tv 3 ekranlarında canlı yayın ile başladı. Bu harika geceyi Bilgehan Demir anlattı, gururumuz Avni Yıldırım ise yorumladı.

Andrew Tabiti vs. Roberto Santos

Gecenin ilk karşılaşması Andrew Tabiti ile Roberto Santos arasında gerçekleşti. Karşılaşma 8 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu sert başladı. Andrew Tabiti, sert yumruklarını konuşturuyordu. İlk roundu önde kapatan isim Andrew Tabiti oldu. İkinci roundda ise Andrew Tabiti atağını sürdürmeye devam etti. 3. Roundda Andrew Tabiti performans düşüklüğüne uğradı. Roberto Santos, roundun sonuna doğru harika bir performansa imza attı. Az kalsın nakavt geliyordu. 4. Roundda harika geçti. Adrew Tabiti bu roundda kendine geldi ve rakibinin üzerinde üstünlük kurdu. 5. Roundda her iki taraf da bir hayli kızıştı ve sert dövüşmeye başladı. Round ortada geçti. 6. Roundda karşılaşma ortada ve sert geçti. 7. Roundda da karşılaşma ortada geçti. Öyle ya da böyle karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. Artık karar masa hakemlerine kaldı. Gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Andrew Tabiti oluyor.

Rico Ramos vs. Claudio Marrero

Gecenin ikinci karşılaşması Rico Ramos ile Claudio Marrero arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundunda sporcular birbirlerini tarttı. İlk round ortada geçti. Karşılaşmanın 2. Roundu biraz sert geçti denilebilir. Karşılaşmada Marrero hakim ilerliyordu. 3. Round başladığında ise ilk saniyelerde maç son buldu. Karşılaşmada 3. Roundda nakavt gerçekleşti. Karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf Claudio Marrero oldu.

Jordan Shimmell vs. Isiah Thomas – USBA Cruiserweight Şampiyonluk Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması Jordan Shimmell ile Isiah Thomas arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

shimmell-thomas

İlk roundda her iki boksör de taktik savaşı içerisindeydi. İlk round hemen hemen ortada geçti. Karşılaşmanın ikinci roundu biraz daha sert geçti. Fakat karşılaşma hala ortadaydı. Karşılaşmanın üçüncü roundunda boksörler iyice sertleşti. Jordan Shimmell karşılaşmada bir adım öne geçti. Karşılaşmanın 5. Roundunda Jordan Shimmell yine üstünlüğünü sürdürüyordu. Karşılaşma sırasında Isiah Thomas’ın burnunda bir kanama meydana geldi. 6. Rounddan itibaren Isiah Thomas ipleri eline almaya başladı. Thomas sert yumruklar atıyordu. 6. Roundda önde olan isim Isiah Thomas oldu. 7. Roundda Shimmel’in yüzünde bir deformasyon meydana geldi. 8. Round biraz daha durgun ve ortada geçti. 9. Roundda önde olan taraf tekrar Jordan Shimmell oldu. Karşılaşmada 10. Rounda kadar herhangi bir nakavt gelmedi. 10. Roundda ise karşılaşmanın sonucu masa hakemlerinin kararına kaldı. Gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Isiah Thomas oluyor. Böylelikle yeni USBA Cruiserweight şampiyonu oluyor.

Beibut Shumenov vs. BJ Flores – Geçici WBA Dünya Cruiserweight Unvan Maçı

Gecenin dördüncü ve ana karşılaşması olan Beibut Shumenov vs. BJ Flores karşılaşması başladı. Karşılaşmada geçici WBA Dünya Cruiserweight unvanı ortadaydı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.Premier Boxing Champions'de Harika Bir Gece Daha Geride Kaldı!

Karşılaşmanın ilk roundunda Shumenov çok iyi başladı. Fakat roundun sonlarına doğru ipleri eline Flores aldı ve roundu açık ara önde kapattı. İkinci roundda ise Flores üstünlüğü karşılaşmada devam ediyordu. Bir ara gerçekten nakavt geliyor gibiydi. Üçüncü roundda Shumenov maça dahil oldu ve bu roundu önde bitirdi. Dördüncü roundun başları çok durgun geçti fakat round sonuna doğru bir hareketlilik söz konusu oldu. Altıncı roundda üstünlüğü eline alan taraf BJ Flores oldu. BJ Flores, karşılaşmadaki üstünlüğünü sürdürüyordu. 11. rounda kadar ipleri eline alan taraf Shumenov oldu. Öyle ya da böyle bu 12 roundluk karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi ve karşılaşma masa hakemlerinin kararına bırakıldı. Gelen puan sonuçlarına göre kazanan isim Beibut Shumenov oluyor.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Soner
Soner
6 yıl önce

Tabiti Vs Santos maçı aynı Wilder vs Molina maçına benzedi.

Soner
Soner
6 yıl önce

saat 4’te başlayan yayın, sabah 7:20 gibi sona erdi. ücretli kanal olduğu için, kanalturk’e oranla daha az reklam vardı. yalnız premier boxing’in organizasyonları bana bir tık kötü geliyor.

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.