Boks

Provodnikov Tekniğini Konuşturdu, Aynı Gecede Kalenga ve Avanesyan Mühtiş Nakavtlara İmza Attı!

ruslan provodnikov

Heyecan dolu boks gecesi Monte Carlo, Monaco’dan canlı yayınla Kanatürk ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı…

Youri Kayambre Kalenga vs. Roberto Feliciano Balonti

Gecenin ilk karşılaşması Youri Kayambre Kalenga ile  Roberto Feliciano Balonti arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşma bayağı hararetli başladı. İlk rounddan itibaren sert yumruklar atıldı.Karşılaşmanın üçüncü roundunda her iki boksör de birer kez knockdown oldu. Karşılaşmaya genel anlamda Kalenga hakim durumdaydı. Maçın son roundlarına doğru Kalnega rakibi üzerindeki baskıyı arttırdı. Balonti’nin yüzünde ciddi deformasyonlar oluşmaya başladı. 10 roundluk bu karşılaşma 9. roundda son buldu. 9. roundda Kalenga’nın attığı sert bir yumrukla yerde kalan Balonti, bir daha ayağa kalkamadı ve nakavt oldu. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Kalenga oldu.

David Avanesyan vs. Charlie Navarro – Geçici WBA Dünya Yarı Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması David Avanesyan ile  Charlie Navarro arasında gerçekleştirilen geçici WBA Dünya Yarı Ortasıklet unvan karşılaşması oldu. Karşılaşma  12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundlarında sporcular birbirlerini tarttılar. Karşılaşmada beşinci rounda kadar çok iyi ilerleyen Navarro, beşinci roundda bel altı vuruştan dolayı bir puan eksiye düştü. Bu da kendisine bir round eksi olarak yansıdı. Karşılaşmanın ortasına kadar önde giden taraf Charlie Navarro oldu. 10 round boyunca hep bir adım önde giden Navarro, birden bire ipleri tamamen rakibib ellerine bıraktı. 10. roundda ciddi bir baskı altına giren Navarro, daha fazla dayanamadı ve nakavt oldu. Böylelikle kazanan taraf David Avanesyan oldu.

Ruslan Provodnikov vs. Jesus Prudencio Alvarez Rodriguez

Gecenin üçüncü ve ana karşılaşması Ruslan Provodnikov ve Jesus Prudencio Alvarez Rodriguez arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk iki roundunda Provodnikov üstünlük kurdu. Fakat üçüncü rounddan itibaren Rodriguez, ipleri eline aldı. Dördüncü rounddan itibaren Provodnikov, ipleri tekrar eline aldı. Daha sonrasında ise rakibine yoğun bir şekilde atağa başladı. Rodriguez, bu baskıya daha fazla dayanamadı. Bir kez knockdown olan Rodriguez, daha sonrasında hakemin araya girmesi sonucunda mağlup oldu. Böylelikle karşılaşmayı teknik nakavt ile Ruslan Provodnikov kazanmış oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Duke
Duke
6 yıl önce

Adam nasil vurduysa rakip gercek anlamda ayakta uyudu 🙂 izlemeyen arkadaslar kesinlikle izleyin cok komik anlar yasandi. 🙂

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Duke

Hakem de şaşırdı,saysa mıydı saymasa mıydı? araya girdi tekrar başladı.hakem de afalladı 🙂

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Kalenga nakavti harikaydi rodrigueze üzüldüm oda iyiydi ama 🙁

nihat
nihat
6 yıl önce

ruslan porovo hakkaten cok iyi bir boksør.yenildigi maclarin ucunude hele son ikisi bariz olmak uzere saibeyle kaybetmistir.tam bir savasci floydla karsilassin isterdim

yücel
yücel
6 yıl önce

Ruslan müthiş adam cok hakkı yendi . Bradley hele hele algieri macı tam bir fiyaskoydu !

Başa dön tuşu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.