Boks

Rekora Ortak Olacaktı Ama Olamadı…


cuenca

Dün gece Rusya’da yer yerinden oyandı. Gecede arka arkaya gelen nakavtlar çok heyecanlandırdı. Gecede Mayweather ve Marciaano’nun 49-0’lık yenilgisizlik serisine ortak olamak için ringe çıkan 48-0’lık serisi bulunan Cesar Cuenca’nın hevesi kursağında kaldı.

IBO Dünya Süper Hafifsıklet ve IBF Dünya Süper Hafifsıklet unvanlarının ortada olduğu bu karşılaşmada Cuenca’nın rakibi 22 maçta hiç yenilgisi bulunmayan Eduard Troyanovsky oldu.

12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşma 6. roundda sonuca bağlandı. 6. roundun son saniyelerine doğru hakemden dinlenme izni almak isteyen Cuenca’ya bu izin verilmedi. Bu izin yerine hakem karşılaşmayı bitirdi ve nakavt olduğunu ilan etti. Fakat herhangi bir darbe almamıştı Cuenca.

İtirazlarla dolu bu karşılaşmada ring hakeminin kararıyla kazanan taraf Eduard Troyanovsky oldu. Cesar Cuenca ise 48-0’lık serisine bir yenilgi eklemiş oldu ve rekora ortak olamadı.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Borat
6 yıl önce

Adamın hakkını yediler gitti serisi tam bir rezillikti.

yücel
yücel
6 yıl önce

Böyle mac mı olur tam bir rezalet . Adama faul yapıldı dinlenmek istedi adam macı bitirdi . Tam bir satılmış hakem rekoru kırdırmamak için maglup ilan etti yedi adamın rekorunu

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Kesinlikle almıştır. yavşak hakem adamın hakkını yediler. sadece hakem değil rakibi de para almlştır. anlaşmalı bunlar

muhsin
6 yıl önce

ya bir şey olmadıki adama dinlenmek istesin bence o boksöre floyt hiç göremeyeceyi kadar para vermiştir bilerek bileyini gösterip dinlenmek istemesi insanda biraz süpe uyandırıyor bence

braddock
braddock
6 yıl önce

maçı bitirmeseydi zaten nakavt olacaktı. Bu adamla floyd’u kıyaslamak ne alaka şimdi. Böyle çapsızların rekorla ne işi olur. adamın kariyeri boyunca 2 nakavtı var :))

Başa dön tuşu