Boks

Richardo Mayorga’nın Hevesi Kursağında Kaldı!


Mosley vs mayorga

Herkesin heyecanla beklediği yılların rövanş gecesi, Shane Mosley vs. Richardo Mayorga gecesi başladı. Geceyi Bilgehan Demir anlattı. Nefesler tutuldu…

Joel Diaz Jr vs. Luis Arceo
Gecenin ilk karşılaşması Joel Diaz Jr ile Luis Arceo arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. Karşılaşmanın ikinci rounduda çok sert geçti. Joel Diaz karşılaşmada üstün taraftı. Karşılaşmanın üçüncü roundunda Luis Arceo’nun yüzünde ciddi deformasyonlar oluşmaya başladı. Çok sert yumruklar atılmaya devam ediliyordu. Karşılaşmanın dördüncü roundunda Joel Diaz Jr yumruklarını daha sert atmaya başladı. Areco’nun suratı tanınmaz hale geldi. Dördüncü roundun tam ortasında Joel Diaz Jr rakibini yatırdı. Saymaya başlayan hakem, Lusi Arceo’nun devam etmesini uygun görmedi ve maçı bitirdi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Joel Diaz Jr oldu.

Ronald Ellis vs. Jas Phipps
Gecenin ikinci karşılaşması Ronald Ellis ile Jas Phipps arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. Öyleki bu sertlik Jas Phipps’in omzundan sakatlanmasına yol açtı. Bu sakatlık 2. roundda Phipps’in maçı bırakmasına sebep oldu. Böylelikle karşılaşmayı teknik nakavt ile Ronald Ellis kazanmış oldu.

Yulihan Alejandra Luna Avila vs. Maureen Shea – IBF Dünya Kadınlar Horozsıklet Unvan Maçı
Gecenin üçüncü karşılaşması kadınlar arasında gerçekleşti.

Karşılaşmada çok sert yumruklar atılıyordu. Karşılaşmanın ilk roundu ortada geçti. Karşılaşmanın ikinci roundunun son saniyelerinde Maureen Shea’den çok ciddi yumruklar gelmeye başladı. Üçüncü round çok ortada geçti. Her round ara ara durgunluklar olsa da genel anlamda sert geçti. 9. roundda Shea çok iyi bir gidişat yakaladı fakat bunun sonu gelmedi. Yani herhangi bir nakavt olmadı. İkili birbirini tartamıyordu. Sertlikleri, attığı yumrukların ağırlıkları eşit gibiydi. Maç bu şekilde 10. rounda kadar geldi. 10. roundda da herhangi bir nakavt gelmedi. Artık sonuç masa hakemlerinden gelecek olan puanlar ile belirlenecekti. Gelen puan sonuçları 97-93 | 95-95 | 92-98 şeklindeydi. Bu sonuç her iki tarafa de beraberliği getirdi. Karşılaşmada herhangi bir kazanan yoktu. Kemerler sahiplerinde kaldı.

Shane Mosley vs. Richardo Mayorga – Rövanş Maçı
Karşılaşmanın dördüncü ve ana karşılaşması olan, 2008 yılının rövanş maçı olan Shane Mosley vs. Richardo Mayorga karşılaşması başladı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundunda Richardo Mayorga iyi başladı. 2. rounddan itibaren Shane Mosley oyuna dahil oldu ve sert dövüşmeye başladı. Attığı her yumruk sanki nakavt habercisi gibiydi. 3. roundda Richardo Mayorga gardını indirip “hadi vur bana” dercesine rakibine meydan okudu. Shane Mosley ise çekinmedi ve rakibine sert yumruklar attı. Bu görüntüler hakemin Mayorga’yı uyarmasıyla son buldu. Karşılaşmanın dördüncü roundu, diğer roundlara göre biraz daha sakin geçti fakat yine sert yumruklar havada uçuşuyordu. 5. rounda en aktif taraf Shane Mosley oldu. Mosley rakibine indirici yumruklar vuruyordu. 6. roundun son saniyelerinden Myorga’dan yediği darbe ile az kalsın yatıyordu Shane Mosley. Fakat roundun son saniyesinde kara ciğerine aldığı darbe sonucu yere yatan Richardo Mayorga bir daha ayağa kalkamadı. Shane Mosley, Richardo Mayorga’yı karaciğerinden yakalamıştı. Rövanş maçının da kazananı böylelikle Shane Mosley oluyor.

Shane Mosley vs. Richardo Mayorga – Full Fight

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=tDuD5MG3MF8[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
8 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yücel
yücel
6 yıl önce

Kadınlar macında cok büyük bir haksızlık yapıldı . Yine abd li boksörü korudular . Ben anlamıyorum arkadas milyonlarca insanın izledigi bi organizasyonda neden hep ev sahipleri korunur . Bu insanlar bu kadar emek vererek birbirlerinin canını yakıyorlar böyle basit olmamalı . Shane mosleye gelince bence 1-2 sene daha devam etse götürür gibi fit bi durumdaydı . Mayorga zaten göbek felan… Devamını oku »

imparator81
imparator81
6 yıl önce

Yanlız ricardo mayorga nin gardını indirip vur vur demesi ve shane mosley gibi sert vuran bi adamın ona vurup vurup yatiramamasi çok heyecanlıydı. Güzel bi maçtı

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Richardo psikopat gibiydi ya. Adama vur diyor adam vuruyor vuruyor bir türlü indiremedi :))

Terence Crawford
Terence Crawford
6 yıl önce
Reply to  Abdullah

Adam boşa gangster deil 😀

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Maç bence çok iyiydi. Beklentiye değdi. Shane Mosley i hiç seyretmemiştim. Tehlikeli bir boksör. Mayorga da çok güçlü tam yakalasa Mosley i indirirdi. Fırsatları kaçırdı.

Mike tyson
Mike tyson
6 yıl önce

Sanki mayorga son attigi 2yumruktan sonra kolu cikacak gibi derler ya ondan dolayimi birakti maci.hani karacigere vurulan yumrugu goremedim.yada dikkatimden kacti.mosley yasina gore epey saglam boksormus.

Atakan (Wushu)
Atakan (Wushu)
6 yıl önce

Mayorga kazansa üzülürdüm.Onca hareketten sonra iyi oldu.Shane Mosley reyiz sağlam karaciğer vurdu 😉

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Karaciğerine değil, yumruk yorgun, mermisi bitmiş Mayorga’nın boşluğuna geldi.

Başa dön tuşu