Rigondeaux Lomachenko’yu Topa Tuttu!


ringondeaux

Küba’nın yetiştirdiği en büyük yeteneklerden Guillermo “Çakal” Rigondeaux, Ukraynalı genç süper star Vasily Lomachenko ve bağlı bulunduğu promosyon şirketi Top Rank’i adeta topa tuttu.

Uzun zamandır maç yapmaları gündemde olan iki eski Olimpiyat efsanesinin promosyon şirketleri bir türlü anlaşamamış, Lomachenko bu durumun sebebini “Ringondeaux’un ödlek olması” olarak açıklamıştı.

Geçtiğimiz aylarda ünlü rapçi Jay-Z’nin promosyon şirketi ile anlaşan ve ringlere geri dönen Rigondeaux, geçen haftasonu çıktığı maçı kazanmış ve Roman Gonzalez ve Vasly Lomachenko’ya meydan okumuştu.

Bugün Facebook hesabından bir açıklama yayınlayan Rigondeaux, Vasyl Lomachenko ve bağlı bulunduğu promosyon şirketinin patronu Bob Arum’a yönelik eleştirilerde bulundu.

ringodeaux-fbook

Noel’de ne istiyorum biliyor musunuz? Bob Arum çıksın da bana Lomachenko ile karşılaşmam için kontrat önerdiğini kanıtlasın. Bütün istediğim bu. Haydi çıkın gösterin, bekliyorum

Beni istediğiniz kadar “sıkıcı” bulabilirsiniz. Ama bana gerçek bir teklif gelirse bunu kabul ederim, Top Rank’in en iyi boksörlerini darmadağın etmekten büyük bir keyif alacağım.

Kanıt gösterin, gösteremiyorsanız da.. gidin Şükran Günü yemeğinizi yiyin.

şeklinde konuştu. Bu açıklamaya Lomachenko ve Top Rank tarafının ne cevap vereceği ise merak konusu.

2016 Şubat’ında gerçekleşecek Carl Frampton vs Scott Quigg maçıyla birlikte bir de Rigondeaux vs Lomachenko maçı gerçekleşirse, dünya boksörler sıralamasında (P4P) büyük değişimler olacak.

Bu dev maçın gerçekleşebilme olasılığı dahi boks severleri heyecanlandırmaya yetiyor.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

3 Yorum - "Rigondeaux Lomachenko’yu Topa Tuttu!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
ege
Ziyaretçi
ege

rigo başkan kızmış be 😀 😀 bence floyd mayweather macı kadar ilgi görür bu mac eğer olursa klasik bob arum işte hep istedigi olucak bir ölmedi şu adam ha birde don king vardı ölüp gitselerde şu alem bir kurtulsa 😀 😀

yücel
Ziyaretçi
yücel

Rigo baskan haklı adamdan resmen kacıyolar 2 senedir . Roman gonzalezide lomachenkoyuda yer bu adam

Klitchko
Ziyaretçi

Rigondeaux sanırım 10 yıldır kimseye yenilmiyor onun amatör de maç karnesi dünyada 3-5 boksör vardır. Iki olimpiyat şampiyonluğu ve 4 dünya şampiyonluğu var. Adam çok teknik bu işin ustası gerçekten.