Boks

Ringde Kübalı Terörü! Biri Bu Adamı Durdursun! O Biri Kovalev Mi?


barreraDünyanın gözü Anthony Joshua vs Dillian Whyte maçına çevrilmişken, Kaliforniya sessiz sedasız bir gecede çok önemli bir maça sahne oldu.

Hafif Ağır Sıklette herkesin çekindiği iki Kübalı; Yunieski Gonzalez ve Sullivan Barrera terör estirmeye devam ediyor.

Bu sefer ringe çıkan Sullivan Barrera’ydı. IBF Hafif Ağır Sıklet şampiyonluk maçı için eleme niteliği taşıyan maçta Ermeni asıllı Alman boksör Karo Murat’ın karşısına çıkan Barrera rakibi adeta ezip geçti.

Daha önce Bernard Hopkins, Nathan Cleverly, Gabriel Campillo gibi önemli boksörlerle karşılaşan ve iyi maçlar çıkaran, kariyerinde bugüne kadar çıktığı 30 maçta en kötü sonucunu Nathan Cleverly’e 10. round’da nakavt olarak alan Murat, Barrera karşısında hiç bir varlık gösteremedi ve 5. round’da nakavtla maçı kaybetti.

karo-muratEski bir yarı ağır sıklet olan ve halihazırda hafif ağır sıkletin en devasa cüsseli boksörlerinden biri olan Barrera, bu sonuçla IBF şampiyonu Sergey Kovalev’le IBF dünya şampiyonluğu için maça çıkmaya hak kazandı.

Ocak’taki Jean Pascal maçı, yıl içinde olası Adonis Stevenson ve Andre Ward maçı olasılıkları içinde Sergey Kovalev Sullivan Barrera maçı gerçekleşir mi, bu belli olmasa da, en son Tyson Fury’nin kemerinin geri alınması olayında da gördüğümüz gibi IBF’in bu konuda kuralları oldukça katı.

Dolayısıyla kemerini iade etmek istemiyorsa Sergey Kovalev’in Sullivan Barrera ile karşılaşması gerekiyor. Bu maç gerçekleşirse Sullivan Barrera Sergey Kovalev’in tahtını sallayabilir mi? Şu ana kadar verdiği bütün sinyaller Kovalev’e tehdit oluşturabileceği yönünde fakat bunu kesin olarak öğrenmemiz için görünen o ki biraz daha beklememiz gerekecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu