Boks

Robert Guerrero Korktu mu?


Selçuk Aydın ile yaptığı unvan maçını kazanan ardından Andre Berto’yu yenen sonra ise Floyd’a kaybeden Guerrero korkaklıkla itham edildi.

Bir yılı aşkın ara sonrası bu hafta sonu cumartesiyi pazara bağlayan gece ringe çıkmaya hazırlanan ‘’ Hayalet ‘’ lakaplı boksör Robert Guerrero, önündeki bu kritik maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Son karşılaşmasını geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Floyd Mayweather Jr. karşısında gerçekleştiren Guerrero, puanla kaybettiği maçın ardından ilk kez ringe çıkmış olacak. Bu süre zarfında kendisine, WBA yarı orta sıklet şampiyonu Keith Thurman ile maç yapması önerilmiş, ancak bu karşılaşma gerçekleşmemişti. Golden Boy Promotions’ın o dönemki CEO’su konumundaki Richard Schaffer ise Guerrero’yu kaçmakla itham ederken, Amerikalı boksör ise böyle düşünmemekte.

Guerrero, kendisine yapılan teklifi ‘’ saygısızca ve terbiye dışı ‘’ olarak nitelendirirken, bugüne dek kimseden kaçmadığını iddaa etti. Kendisi adına en iyi maçları yapabilmek için iki sıklet birden yukarı çıkarak yarı orta sıklete çıktığını anımsatan boksör, Yoshihiro Kamegai ile gerçekleştireceği önümüzdeki günlerdeki maçın sonrasında yeniden görüşmeye açık olduğunu ve yeniden unvan maçına çıkmayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetmekte.

21 Haziran Cumartesi gecesini Pazar gününe bağlayan gece yarısı gerçekleşecek gece de Robert Guerrero – Yoshihiro Kamegai maçının da yer alacağı gecenin organizasyonun da , Devon Alexander – Jesus Soto Karass ve Gary Russell – Vasyl Lomachenko WBO tüy sıklet unvan maçı da yer almakta.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu