Roberto Duran: Canelo Golovkin’i Nasıl Mı Yener?


canelo-golovkin_62

Eski efsane şampiyonlardan Roberto Duran, 16 Eylül’deki Canelo vs Golovkin maçı hakkında konuşurken, favorinin Golovkin olduğunu, öte yandan Canelo’nun kazanmasının da sürpriz olmayacağını iddia etti.

Canelo’nun kazanması için uygulaması gereken başlıca taktiğin; Golovkin’i devamlı farklı açılara yönelmek zorunda bırakarak, sağlam kroşeler çıkarması için ayaklarını sabitleme fırsatı bulamaması ve sonrasında da boks yeteneklerini kullanarak Kazak şampiyona üstünlük kurması olarak tanımlayan Duran’dan bir iddia da Floyd Mayweather hakkında geldi.

Boks yaptığı döneme damga vuran ve “4 kral” olarak adlandırılan; Sugar Ray Leonard, Tommy Hearns, Marvin Hagler ve kendisinin Mayweather’dan daha iyi boksör olduklarını, daha güçlü rakipleri mağlup ettiklerini, ve Mayweather’la o dönemde karşılaşma fırsatı bulsa onu “çok fena benzeteceğini” iddia etti.

Mayweather’ın bir çok defansif hareketini birebir kendisinden kopyaladığını iddia eden Duran, Amerikalının ne kadar iyi bir boksör olsa da o dönem kendisi karşısında şansı olmayacağını iddia etti.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

65 Yorum - "Roberto Duran: Canelo Golovkin’i Nasıl Mı Yener?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Tolga
Üye
Tolga

Durana floyd beni taklit ediyorum demesi hariç diğerlerine imzami atarim. Floyd o donemin boksörleri ne karşı şansı çok azdır

dcmstr
Ziyaretçi
dcmstr

canelonun kazanması için jakobs gibi hareketli olması gerekki bu imkansız onun harici maç puanlamaya giderse hakemler verir maçı başka bir ihtimal çok zor

önder
Ziyaretçi
önder

Floydu onlardan daha iyidir.

Metehan Ateş
Ziyaretçi
Metehan Ateş

Canelo tam golovkinin istediği türde rakip çok hareketli değil golovkinle dovusecek adamın sitedeki arkadaşların dediği gibi hareketli olması sabit kalmaması lazım golovkin press boksuyla ringi daraltıyor yılın en büyük maçı heyecan ile bekliyorum

Big George
Üye
Big George

Canelo Golovkin’i nasıl yener? sorusuna şu ana kadar gelmiş en mantıklı cevap budur. Bu sitede, bu sorunun cevabını çok aradım ama kimse böyle bir açıklama yapmadı. O gün gelince görüşürüz dendi.

Duran boks zekasını bir kez daha konuşturmuş, çok saygı duydum kendisine bir kere daha. Çözüm tam olarak budur… Golovkin ancak böyle yenilir ama bu taktiği ancak Ward gibi biri uygulayabilir. Canelo bırakın Ward’ı, Jacobs’tan daha stabil birisi. Bu kadar hareketli olamaz.

Canelo tam olarak Golovkin’in karşısında görmek isteyeceği bir stile sahip. Duran da bu gerçeği bildiği için Golovkin’i favori görmüş zaten…

Bankaci
Üye
Bankaci

duran benim çok saygı duyduğum -bana göre- gelmiş geçmiş en iyi orta siklet kabul ettiğim bir isim.

bizim sürekli dediğimiz şeyleri söylemiş.bu saydığı özellikler sadece wardda var.canelo stabil dövüşen sabit boks yapan biri.tam ggg istediği tarzda bir dövüşçü.

diğerlerini bilmem ama r.duran bırakın floydu, ggg bile kapışsa kim galip gelirdi inanın soru işareti…

Remzi BAYSOYU
Üye
Remzi BAYSOYU

Birazdan ggg ciler dalar bu başlığa.. canelo jacobstan stabilmi ? hocam 2016 da mı boks izlemeye başladın canelonun kaç maçını izledinde bu kanıya vardın ? canelonun ayaklarının nekadar iyi olduğunu bilmiyorsun mesela antrenmanlarını takip edersen öğrenirsin ben iki boksörüde çok yakından takip ediyorum. size kalsa canelo 3. sınıf bir boksör

Bankaci
Üye
Bankaci
canelo geçmişine göre iyi ama hızlı diyebileceğimiz boksörlere göre sabit ve stabil dövüşen biri bence… yıllardır sitedeyim 2016 da boks izlemeye başladın demen hoş olmamış. canelo bana göre 2 büyük maça çıktı 2 sinide kaybetti biri floydla hadi orda gençti diyelim diğeri lara maçı lara geze geze dolaşa dolaşa tabiri caizse donu nu çeke çeke yendi caneloyu ama lobiyle aldı maçı- öneli değil herkesin vicdanında o maç laranın- bu 3.büyük maçı ggg onlar gibi hızlı değil ama güç lü. ggg nasıl kendine göre bir rakip bulduysa caneloda kendine göre bir rakip buldu o zaman.!!! ggg orta sikletin adamı değil güç… Devamını oku »
Novartis
Üye
Novartis
lara canoluyu sana gore yendi mi ? dostum tavsiyem bir daha izleme yorumda yapma maçlar hakkında :))) lara fare gibi kaçtı sürekli direk kovaladı 12 R boyunca canelo body shotlar ile kontralar ile ağlattı resmen ne yenmesi dövmesi hangi filmi izliyorsun sen güldürdün beni sabah sabah :)))) lara utanmasa geri geri degil sırtını caneloya donup koşacaktı ring etrafında lütfen düzgün yorumlar yapalım yalan yanlış at gözlükleri ile izlemeyelim maçları. ggg maçına gelirsemde canelo ne yere düşer nede grogi bile olmaz deyim yerindeyse canelonun sırtı iplere bile değmiycektir 🙂 bakın görüceksiniz canelo’nun çenesi sanıldıgı kadar hafif degil vitali kadar olmasada ona… Devamını oku »
Remzi BAYSOYU
Üye
Remzi BAYSOYU

bankacı sana demedim hocam 😀

Big George
Üye
Big George

Canelo Jacobs’tan stabil evet… Doğru duydun.

Göz var nizam var. Bu kadar taraflı olmayın. Canelo’nun eskiden ne olduğu ile hiç ilgilenmemekle birlikte, ona karşı ön yargı ile de yaklaşmıyorum. Canelo’yu en az GGG kadar severim.

Ancak açın bir Khan, Floyd ve Lara maçlarını izleyin. Canelo hızlı ve baskıcı rakiplerine karşı stabil davranıp, kontra yumruk kovalayan bir adamdır.

Kendisinden uzun ve reachli boksörlere karşı nasıl stabil olmayan bir boks kabul ettirmesini bekliyorsunuz anlamıyorum. Bu son cümlemden Floyd’u çıkarabilirsiniz, ancak Floyd da başka meziyetleriyle Canelo’yu stabil bir duruma sokup yenmeyi bildi.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

canelo golovkini nasıl yener sorusu değil de golovkin caneloyu nasıl yener sorusunun sorulması lazım.
çünkü ben taksi şoförü dominik veyd, kanada da barmen devid lemiyu, küçük enişte kötis stivıns, holigan martin möri, asi çocuk gebriel rosadoo ve bunun gibi bir sürü şoför ve manavla mücadele edip kazanmış boksöre boksör demem. kariyerinde bir adam akıllı jacobs var onda da ne hallere düştüğünü gördük.

About Billions
Üye
About Billions

😀 😀

Novartis
Üye
Novartis

katılıyorum tespit yerinde.

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

ordinaryus
nedir senin bu ggg ye olan kin ve garezin?
lütfen açıkla gerçekten merak ediyorum? tahminlerinde seni hep yanıltıp karizmanı resetlemesinden mütevellit olabilir mi?
ama seni asıl 16 eylül de resetleyecek. bakalım o zaman ne diyeceksin? 🙂

lenolewis
Üye
lenolewis

r.duran gerçekten çok doğru bir tespit yapmış .remzi canelonun floyda kaybettiği maçı izlersen ne demek isteniyor anlarsın .canelo floyddan 1 metre öteden aparkat yemiş daha ne olsun

lenolewis
Üye
lenolewis

ordinaryus kell brooku naptın hani 5. rauntta patates olan varya .kemer sahibi rubioyu napacan .dönüp dolaşıp aynı yorumları yapıp milleti güldürme .neymiş jacobsu yenmiş sadece .yahu yenilse yada berabere kalsa bu yorumlar anlaşılırda yendiği halde adamın boxuna laf atıyorsun.
ggg amatör kariyer : 345 maç 5 mağlubiyet .sen amatörü profesyonelden daha mı kolay zannediyorsun box bilgin bu kadar senin yorum yazma boşa

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

kell brook mu. hani şu ortasiklet olmayan, iki siklet alttan gelip son anda 3 hafta hazırlık kampıyla maça çıkan kell brook mu?
hani şu 5 round süren ve jürilerin kararıyla 3 round kazanmış hafif siklet kell brook mu karşim anlamadım?

Big George
Üye
Big George

Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu…

Kell Brook fiziksel olarak golovkin’den çok da geride sayılabilecek biri değil. Kell Brook orta siklette üst düzey dövüşebilecek bir adam. rigondeux ile dövüşmüş muamelesi yapmayın adama.

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

yukardaki sorumun cevabını vermişsin burda:
canelo mu? hani alt sıkletten gelip hakemlerin kartlarına göre önde olan adam mı?
işte buna çamura yatmak denir..
bunu 16 eylül de yapma emi.
kendine daha güzel mazeretler bul….

doctor1984
Üye
doctor1984
Çoğunluk GGG kazanır diyor. Geçen ESPN’de bir anket vardı. GGG nakavt eder en çok oy alan seçenekti. Bahis şirketleri de GGG’yi favori görüyor. Canelo fizik olarak yetersiz kalır. Lemieux ve Jacops kadar nakavtçı birisi de değil. GGG yüzünü gard olarak kullanan birisi. Canelo nakavt oranı yüzde 67. GGG’yi nakavt edemez. Puan olarakta yenemez. Canelo nakavttan kurtulamaz bence. 15 yaşında pro olmuş bir isim canelo, doğru düzgün amatör kariyeri yok. Golovkin sanıldığı kadar düz bir boksör değil. Amatör rekoru 345-5. Sadece güç ile bu başarı elde edilemez. Amatörde Dünya şampiyonu oluyor ve olimpiyat gümüş madalyası var. Lemieux maçında genelde rakibin üzerine… Devamını oku »
GGG
Üye
GGG

Duran doğru bir tespit yapmış ama, Canelo Golovkin’i devamlı farkı açılara yönlendirebilecek kadar hareketli bir boksör değil. Bunu bir nebze Jacobs yaptı ve Golovkin’i biraz sıkıntıya soktuğunu gördük. Canelo Golovkin için bir nevi duran hedef gibi. O nedenle daha farklı stratejiler uygulaması gerekecek. Canelo kazanırsa Golovkin’in üzerine kuracağı baskılarda, vuracağı kontralarla kazanabilir. Her iki boksörde birbirinin istediği tarzda boksörler ama Golovkin daha avantajlı. Ben de, muhtemelen Golovkin kazanacak ama Canelo da kazanırsa sürpriz olmaz diyorum.

Roberto Duran, Mayweather konusunda fazla atıp tutmuş gibi, Mayweather ki, tüm zamanların en iyi boksörüdür. Duran’ı da zorlanmadan yenerdi

Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu

tüm zamanların en iyi boksörünün. maıdana ve castillo karşısında ne hallere düştüğüne iyi bak. duran meywetherdan çok daha iyi bir boksördür ve yenerdi de. 2010 öncesi paqiao da meywetherı yenerdi. amir khan meywetherea en ters gelecek rakiplerden o da floydu yenerdi. eskiv ve kontra yumruklarla en iyi boksör olamassın.

lenolewis
Üye
lenolewis

ordi ggg rakiplerinin hepsi kötü yav he he sen haklısın sen bile döversin ggg yi biraz antrenman yapsan o iş tamam.şimdiye kadar knockdown olmamış ama ilk sen yaparsın 🙂

GGGökhan
Üye
GGGökhan

Caneloyu yenince de sabit , kısa boksörü yendi sıkıysa Eubanki yensin diyecek bu zavallı şahıs…

Conan
Üye
★★
Conan

murat koç; flody sebzedırı, duranın sözleri karşısında savunmak üzere sahneye bekleniyorsunuz 🙂

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Söylediği unutulmuş assolist edasıyla gündeme gelmek.madem bu kadar onemsiz bir rakipte neden bütün büyük sampiyonlar ölçü olarak floydu kendileriyle kiyasliyorlar.floyd yeni boksor değilki yaklasik 20yıldır şampiyon lafa değil icraata bakmak lazım ben duranla aynı fikirde değilim şahsi düşüncem floyd profesyonel boks dünyasının gelmiş geçmiş en iyi boksoru.

halil bulut
Üye
halil bulut

bu maçta bende golovkinin caneloyu nakavt ediceğini düşünüyorum ancak golovkininde akıllı olması lazım canelonun vücuda yaptığı vuruşları almaması lazım bencede golovkin yıkılmaz ama maç puana giderse canelo kazanabilir

Severinus
Üye
Severinus

canelonun söylediklerine ve haberlere bakılırsa dans etmeye çalışacak gibi
ya da bilerek uyduruyorlar çünkü canelo ayaklarını sürüyerek ilerleyen birisi
ama daha çok kibirlerinden yapıyorlar gibi
chavez maçında raund aralarında oturmama gösterisine karşın knockout edememesi gibi,
duranın mayweatherdan bahsetmesine gerek yok bence mayweatherın en iyi olduğunu söyleyen sadece kendisi + 1 kişi daha, fazlası değil

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Sitede caneloya da stabil dediler ya artık pes diyorum

Big George
Üye
Big George

https://www.youtube.com/watch?v=mPtux9fl_mg

Bu maçta sen hareketli bir boksör görüyor musun?

https://www.youtube.com/watch?v=ifc5-NaMmAs

Ya da bu maçta… Floyd maçını saymıyorum bile.

Bekleyip, doğru anı bekleyen bir boksör Canelo. Ward, Jacobs gibi bir adam değil.

Remzi BAYSOYU
Üye
Remzi BAYSOYU

kardeşim amir khana karsı her boksör stabil kalır adam sinek gibi

Big George
Üye
Big George

Remzi kardeşim ben Canelo duran adam demiyorum. elbette ward stili bir boksu deneyip, uygulayabilir alt sikletlerde, ama 72 kiloda fiziksel özellikleri bu tarz şeylere el vermez, mecbur kontra kovalamak ve kendisi kadar baskıcı olmayan boksörlerin üzerine de baskı yaparak işleri halletmek üzerine giden bir boksör olmak durumunda.

Eğer yapabilirse öyle bir şeyi, benim ona olan saygım biraz daha artmış olur. Bir şey kaybetmem. Benim fikrim bu yönde. GGG’yi kültürel anlamda kendime daha yakın hissettiğim için biraz daha ona yakınım ama Canelo’yu da çok severim. Kim kazanırsa kazansın üzülmeyeceğim tarzda bir maçtır bu.

Bankaci
Üye
Bankaci
yıl 1996 atlanta olimpiyatları yarıfinal mücadelesi floydun maçı var rakibi bir bulgar türkü https://youtu.be/-JzW2tKkM3Q floydu yeniyor.floyd bronz madalyada kalıyor. tarihte iz bırakmış efsanelerin çoğunun çıkış nokTASI olimPİYATLARDIR.BAKINIZ ALİ,FRAZİER,FOREMAN GELİN YAKIN TARİHE WARD DELAHOYA RİNGO LARA LOMA VS. ÇÜNKÜ GERÇEK BOKS AMATÖR BOKSTUR. ORDA YETENEĞİNİZ SİZİ BAŞARIYA GÖTÜRÜR. ARKADAŞLARIN ÇOĞUNUN BU VİDEODAN HABERİ BİLE YOKTUR O OLİMPİYATLARI BEN TRT DEN CANLI İZLEMİŞTİM BİR ÇOK MAÇI -15 YAŞINDAYDIM O ZAMAN- ALİNİN 1960 ROMADA NEHRE ATTIĞI ALTINI 1996 ATLANTADA -36 YIL SONRA-TEKRAR VERDİLER. DÜNYANIN RESİM ÇEKTİRMEK İÇİN CAN ATTIĞI NBA OYUNCULARI MADALYA TEÖRENİNDE UTANMASALAR ALİNİN ELİNİN ÖPECEKLERDİ.ABD-YUGOSLAVYA ALTIN FİNAL MAÇI…https://youtu.be/Y9OlmPyjsNU İŞTE GERÇEK EFSANELER… Devamını oku »
Claymaker
Üye
Claymaker

Efsane bir yorum olmuş ellerinize sağlık …

GGG
Üye
GGG
Eeyyyy Alparslan Türkoğlu, ‘o mayweather’ı yenerdi, bu mayweather’ı yenerdi, aslında bu yenmişti ama maçı Mayweather’a verdiler’ demekle olmuyor bu iş, biri Mayweather’ı yendi mı? Hayır hiçbiri yenemedi. Castillo ve maidana’yı da toplamda 4 kez yenmiştir Mayweather. Hem de tertemiz galibiyetler bunlar. Maçların tümünü de birkaç kez izlemişimdir. Arkadaş, Mayweather size ne ne yaptı da her fırsatta bu adamı kötülüyorsunuz? Boks sokak kavgası değil ki adam herkesin kaşını gözünü patlatsın, boks fitness da değil ki joshua gibi steroid basıp basıp, kas kütleleriyle balon rakipleri karşısında şov yapsın. Boks bir sanattır, boks diğer dövüş sporları gibi öncelikle savunma sporudur. Eskiv yapıp kontra… Devamını oku »
Dagestan boxing
Üye
Dagestan boxing

guzel ve cok dogru bir yorum respect !

About Billions
Üye
About Billions

Katılıyorum. Golovkin ve crawford konusunda farklı düşünsekte, floyd konusunda aynı düşüncedeyiz.

Conan
Üye
★★
Conan

meyvedır kesinlikle çok ama çok iyi bir boksör. buna katılıyorum. ama karakter olarak sevmiyorum. bir mike reyiz gibi asla olmadı olamayacak da. paraya tapan bir adam.

Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu

meywetherı castillo ve maıdana yendi. zaten haketmediği galibiyetleri olduğu için rövanş maçları yapıldı rövanş maçlarını hakederek kazandı. karyerinin sonların da delohoya ve paqiayu yendi. efsane boksördür ama dünyanın gelmiş geçmiş ilk 10 boksörüne bile giremez.

castillo maçı istatistikleri power punch oranına bak maçı da tekrar izle ondan sorna gel meywether yendi de.

http://boxrec.com/media/index.php/Jose_Luis_Castillo_vs._Floyd_Mayweather_Jr._(1st_meeting)

ömer uzel
Üye
ömer uzel

Duran ne efsaneydi yahu..70’lerde ayrı bir efsaneydi, 80’lerde de arada yenilgiler alsa da şampiyonluklar kazandı..Duran kendisini nakavt eden Hearns’ı nakavt eden Barkley’i Nakdavn ederek yendiğinde yıl 89′ idi ve Duran 38 yaşındaydı..

EmreOzcelik
Üye
EmreOzcelik

Cok dogru yorum sabit kalarak golovkinin sana yaptigi yumruklari izlersin anca :))

About Billions
Üye
About Billions

Floyd açıklaması durana yakışmamış. Ne alıp veremediğin var floydla. Koskoca Roberto duransın, döneminin iyi bi boksörü, günümüzün efsanesisin. floyd, döneminin en iyisi, günümüzün efsanesi. Kendini birebir kopyaladığını söyleyip, biz ondan iyiydik demek de ayrı bi Paradoks olmuş.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

biri yukarıda caneloya da stabil denildiği için şaşırmış….stabil değilde ne_?
lara gibi ward gibi floyd gibi ringde dans mı ediyor…ya da jacobstan eubankten daha mı hareketli…
biraz objektif yorum yapın be kardeşim…

Murat Koc
Üye
Murat Koc

https://youtu.be/-F8uAbxyL1U
Aslında cevap bile vermemek gereken bir yorum ama insanların ne seviyede yorum yaptıklarını göstermek lazım. Bu adam durarak mi boks yapiyor.caneloyu tanimiyorsunuz eyvallah da yazarsın googleye canelo footwork diye cikar hatta rowlari eskileri de efsanedir.bunların hepsi youtubede mevcut.keşke şu sitede buraz objektif yorum olsa insanlar gerçekleri yazsalar ama nerde

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK
google’ a golovkin footwork yaz onunda videoları çıkar…bu golovkinin hızlı ve ayak oyunları yaptığı anlamına mı gelir_?… yorumu da dikkatli okursan sevinirim…kıyaslama yaptım yukarıda yani direk canelo stabil ve sabit bir boksör demedim… lara, jacobs, ward, brook gibi boksörlerden daha mı seri ve hareketli… bende video atarım golovkinin eskiv ve fentlerinden oluşmuş biz izlersin ”floyddan bile iyi” dersin… ayrıca floyd meyvedir ve meyve kalacak…o yüzden avni yıldırım ın katıldığı turnuvanın adı muhammad ali kupası….floyd efsane olsaydı meyve kupası düzenlerlerdi ama düzenlemediler… efsane sadece ring içindeki zorluklarla yüzleşerek olmaz ring dışındaki hayatındaki zorluklarla da yüzleşirsin…floyd ırkçılığa maruz kalmadı ve ali gibi… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc
Floydun kalitesini tartışan adamla ne boks muhabbeti yapayım ki.burda herkes kendi kafasında kurduğunu gerçek diye anlatcaksa bu kadar rakamsal istatikler neden var.demekki yarın wilder adına bir turnuva yapılırsa bak bu turnuvaya wilder turnuvası diyorlar oda efsane demekki de dersin 🙂 ben hayatta realist biriyim keşke sizlerde öyle olsanız da ölmuş bir adamı kıyas yapmak yerine sevdiğiniz bir boksoru gösterip bu floydan daha iyi deseniz.muhammed ali yaptıkları insanlık için büyük şeylerdir bunu kimse tartisamaz ama floydda boksör olarak boks dünyası icin çok büyük isler yapmıştır.23tane şampiyon ismi yenmis 49-0lik bir kariyere sahip olmuş boks tarihinin en büyük maçına ve gelirine ciktigi… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Ayrıca ordinaryusun üslubunu sert bulsam da gerçekten boks bilgisini takdir ediyorum.çok mantıklı şeyler yaziyor.sende yarın benle uyusun şeyler yazarsan senide takdir ederim gocunmam yeterki objektif yorumlar yap

Big George
Üye
Big George

Floyd’un bir boks dehası olduğunu düşünüyorum ama Floyd dahil tüm boksörlerin boksu tartışılır. Spor bu, kişilerin taktiksel disipline bağlı kalarak bedensel olarak birbirlerine üstünlük kurma çabası.

Bu taktiksel çerçevede olumlu veya olumsuz yorumlanabilir ve herhangi bir görüşe kapalı olmak da iyi değildir bu konuda.

Açık görüşlülük iyidir… Floyd da tartışılır, Ali de, Foreman da…

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Murat Koc
Üye
Murat Koc
leGGGend
Ziyaretçi
leGGGend

Dostum kimse sana Canelo durarak boks yapior demedi ya, sadece eubank jacobs lara gibi hızlı boksör değil dedi. Zaten öylede, bu arada canelo golovkinle amatörde birlikte çalıştığı Bobirzhan diye boksöre davet göndererek onunla sparring yapiormuş. Bide Charlo kardeşler canelonun Jacobstan iyi olmadıgını ve kaybedeceğini söylemiş. Bana kalırsa bu karşılaşma ile ilgili hertürlü seçenek ve yorumlar yazıldı, aynı yorumları görüyoruz sadece:) çabuk 16 eylül gelsede izlesek. En çok ordynaryusun karşılaşma sonrası ne dieceğini merak ediyorum, umarım bir daha ggg haberine yorum yapmaz.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Ben maç yorumumu ilk günden beri söylüyorum sanada yazayım bu iki isim çok kalın kemikli ve cenesi güçlü isimler.maçta nakavt oranını düşük görüyorum büyük ihtimalle sayıyla biter ve maçı canelo alir eğer golovkin maci sayıyla bana vermezler deyip kontrolsuz saldirirsa bu sefer canelodan nakavt bile gelebilir.

Big George
Üye
Big George
Neden sayıyla bitince Canelo alıyor ki? GGG ile Canelo’nun ortalama raunt başına vurduğu yumruk rakamları arasında çok fark var. Bence maç puana giderse GGG o maçı garanti kazanmış demektir. Tabi iki taraf için de olağan geçen bir maçtan bahsediyorsak. Canelo çok baskılı bir boks ile GGG’nin baskısını kırmış ve onu savunmaya geçirmiş ise Canelo puan ile kazanabilir. Ancak her iki tarafın da fiziksel özellikleri ve bugüne kadar yaptıkları maçlara bakınca böyle bir boks beklemek zor. Uygulamaya çalışmak da ilk seferde zor olacaktır, bu nedenle öyle bir maç beklemiyorum. Zaten Canelo’nun GGG gibi baskı yapan boksörlere karşı (Avni gibi) sparring yapması… Devamını oku »
mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

big george +111

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

legggend
ggg canelo ile ilgili ilk haberler yapıldığında ilk ben söylemiştim jaco nun bir çok yönüyle canelodan iyi olduğunu.
bazı çok bilmiş arkadaşlarda çok gülmüşlerdi akıllarınca bu sözüme…
ama o arkadaşların artık bu konuda pek yorum yapmadıklarını görüyorum:)
ilginç…

Big George
Üye
Big George
YAhu ringi kesmek ile hareketli bir boksör olmak aynı şey mi? İki çeşit şekilde hareketli olursun. Bir Ward, Eubank, Loma, Rigo, Floyd gibi ring içerisinde bol hareketli bir şekilde rakibin tarafından yakalanma odaklı hareket ederek onu tuzağa düşürme odaklı. Ki Duran’ın tarif ettiği bu oluyor. İkincisi GGG, Avni, Tyson gibi rakibine maksimum baskı ile onu oyundan bezdiren şekilde hareketlilik. Dominatörlük. Canelo bu ikisinden hiçbiri değil. Canelo rakibini kovalayan birisi bir kere, rakibini kovalayan adam Duran’ın tarif ettiği kafada bir kimliğe çok zor bürünür. Canelo rakibini kovalıyor ama bunu GGG’den daha soft bir şekilde yapıyor. yıpratıcı değil yıkıcı yumruk arıyor. Bu… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc
Once caneloya stabil diyorsunuz degil diyoruz bu seferde floyda gore diyorsunuz Ben zaten floyddan daha esnek demedim ki golovkine gore dovustugu rakiplere gore asiri esnek dedi.caneloyu izlemedigin o kadar Belli ki canelo pres boksu yapmaz bikere pozisyona gore stil ve guard değişir.eğer üstünlüğü aldiysa eskiv ve rowlara geçer rakip uzeRune gelirse kontralar vurur patlayıcı gücü sikletinde en iyi isimdir 2015 ve 2016 yillarinin nakavtini yapmıştır.Kendisi bile Meksika stili değil Meksikalı diye stilini tanımlıyor.canelo floyd maçı öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor. Floyd maçı sonrası tamamen teknik ağırlıklı bir dövüş stiliyle dovusuyor ayakları çok yumuşadı.asla dediginiz gibi durarak dovusen biri değildir.bu… Devamını oku »
Remzi BAYSOYU
Üye
Remzi BAYSOYU

burası ağırsıklet değil işte adamlar onu anlamıyor canelo her maç farklı bir taktikle çıkıyor adamlar khan karşısında footwork görmeyince canelo stabil oluyor..

Big George
Üye
Big George
Durarak dövüşüyor diyen kimse yok. Canelo her nerede olursa olsun, rakibinin üzerine giden bir adam. Stabil diye buna diyoruz. Duran’ın dediği şeyleri yapacak meziyet anca Ward, Kübalılar ve Floyd’da var. Canelo’da yok… Bu kadar basit bir durum. Welter, süper welter gibi kilolarda bir miktar daha hareketli olması da normal. Orta siklette maça çıkacak bir boksörün alt siklet maçlarından örnek verilmesi de garip. Şunu bir kez daha tekrarlayayım da, artık tartışma bunun üzerinden yürümesin. Canelo’yu izleyen ve seven biriyim. Ancak bu doğru şeyleri anlatmaya engel değildir. Canelo Ward gibi bir boksör değildir, bu nedenle yukarıdaki stili uygulayamaz. Ayak oyunları da tek… Devamını oku »
Borat
Üye
Borat

duran çok iyi bir tespit yapmış ama canelo’nun golovkine iyi bir geri dövüş sergileyeceğini sanmıyorum. aynı ward ve floyd gibi sürekli 45e kaçmasını bekleyemeyiz zaten o atletik yapıda bir boksör değil. hangi boksör kazanırsa kazansın hiç şaşırmam. bu arada bu dediğime karşı çıkacak olacaktır ama yazayım sonuçta bu benim görüşüm floyd’un Duran’dan bir kaç hareketi arakladığı kesin 😀

Remzi BAYSOYU
Üye
Remzi BAYSOYU

valla arkadaşlar k.bakmayında yazdığınız yorumlardan belli boks bilginiz size kalsa caneloyu orta seviye boksör yapıcaksınız.. burası ağır sıklet değil orta sıklette bin çeşit boksör var canelonun nerdeyse her maçta farklı bişeyler yaptıgını göremiyorsanız birşey söyleyemem. amir khana karşı adamın ringde dans edicek hali yok ama ggg maında görürsünüz stabili merak etmeyın

Big George
Üye
Big George

Birisiyle aynı fikirde olmadığı için karşısındakini bokstan anlamadığı ile itham etmek de bu sitede moda oldu artık…

Ben senin görüşüne saygı duyuyorum, ancak ilk cümleden beri söylediğim şey “Ward gibi bir boksör” kalıbıydı. Sırf yanlış anlaşılmaya mahal vermesin diye eklemiştim ama taraflı olunca tartışmak da zor oluyor…

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

ben yine söylüyorum;
canelonun boyu ve kolları kısa…golovkin; lemiux maçına benzer bir taktikle çıkıp outboxing yaparak yıpratacaktır caneloyu…
artk şu canelo golovkini karaciğerden yatırır konusunu da fazla uzatmayın golovkinin de çok sağlam body shotları olduğunu unutuyorsunuz…

Nihatu
Üye
Nihatu

Benim babam her ikisini de beraber döver… 🙂