Roberto Duran: Canelo Golovkin’i Nasıl Mı Yener?


canelo-golovkin_62

Eski efsane şampiyonlardan Roberto Duran, 16 Eylül’deki Canelo vs Golovkin maçı hakkında konuşurken, favorinin Golovkin olduğunu, öte yandan Canelo’nun kazanmasının da sürpriz olmayacağını iddia etti.

Canelo’nun kazanması için uygulaması gereken başlıca taktiğin; Golovkin’i devamlı farklı açılara yönelmek zorunda bırakarak, sağlam kroşeler çıkarması için ayaklarını sabitleme fırsatı bulamaması ve sonrasında da boks yeteneklerini kullanarak Kazak şampiyona üstünlük kurması olarak tanımlayan Duran’dan bir iddia da Floyd Mayweather hakkında geldi.

Boks yaptığı döneme damga vuran ve “4 kral” olarak adlandırılan; Sugar Ray Leonard, Tommy Hearns, Marvin Hagler ve kendisinin Mayweather’dan daha iyi boksör olduklarını, daha güçlü rakipleri mağlup ettiklerini, ve Mayweather’la o dönemde karşılaşma fırsatı bulsa onu “çok fena benzeteceğini” iddia etti.

Mayweather’ın bir çok defansif hareketini birebir kendisinden kopyaladığını iddia eden Duran, Amerikalının ne kadar iyi bir boksör olsa da o dönem kendisi karşısında şansı olmayacağını iddia etti.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

55
Yorumlar

29 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
Nihatumehmet dalgaçMXBOKSClaymakerBorat Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Tolga
Üye
Tolga

Durana floyd beni taklit ediyorum demesi hariç diğerlerine imzami atarim. Floyd o donemin boksörleri ne karşı şansı çok azdır

dcmstr
Ziyaretçi
dcmstr

canelonun kazanması için jakobs gibi hareketli olması gerekki bu imkansız onun harici maç puanlamaya giderse hakemler verir maçı başka bir ihtimal çok zor

önder
Ziyaretçi
önder

Floydu onlardan daha iyidir.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Canelo Golovkin’i nasıl yener? sorusuna şu ana kadar gelmiş en mantıklı cevap budur. Bu sitede, bu sorunun cevabını çok aradım ama kimse böyle bir açıklama yapmadı. O gün gelince görüşürüz dendi. Duran boks zekasını bir kez daha konuşturmuş, çok saygı duydum kendisine bir kere daha. Çözüm tam olarak budur… Golovkin ancak böyle yenilir ama bu taktiği ancak Ward gibi biri… Devamını oku »

Bankaci
Üye
★★★★
Bankaci

duran benim çok saygı duyduğum -bana göre- gelmiş geçmiş en iyi orta siklet kabul ettiğim bir isim.

bizim sürekli dediğimiz şeyleri söylemiş.bu saydığı özellikler sadece wardda var.canelo stabil dövüşen sabit boks yapan biri.tam ggg istediği tarzda bir dövüşçü.

diğerlerini bilmem ama r.duran bırakın floydu, ggg bile kapışsa kim galip gelirdi inanın soru işareti…

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

Birazdan ggg ciler dalar bu başlığa.. canelo jacobstan stabilmi ? hocam 2016 da mı boks izlemeye başladın canelonun kaç maçını izledinde bu kanıya vardın ? canelonun ayaklarının nekadar iyi olduğunu bilmiyorsun mesela antrenmanlarını takip edersen öğrenirsin ben iki boksörüde çok yakından takip ediyorum. size kalsa canelo 3. sınıf bir boksör

Big George
Üye
★★★★
Big George

Canelo Jacobs’tan stabil evet… Doğru duydun. Göz var nizam var. Bu kadar taraflı olmayın. Canelo’nun eskiden ne olduğu ile hiç ilgilenmemekle birlikte, ona karşı ön yargı ile de yaklaşmıyorum. Canelo’yu en az GGG kadar severim. Ancak açın bir Khan, Floyd ve Lara maçlarını izleyin. Canelo hızlı ve baskıcı rakiplerine karşı stabil davranıp, kontra yumruk kovalayan bir adamdır. Kendisinden uzun ve… Devamını oku »

Bankaci
Üye
★★★★
Bankaci

canelo geçmişine göre iyi ama hızlı diyebileceğimiz boksörlere göre sabit ve stabil dövüşen biri bence… yıllardır sitedeyim 2016 da boks izlemeye başladın demen hoş olmamış. canelo bana göre 2 büyük maça çıktı 2 sinide kaybetti biri floydla hadi orda gençti diyelim diğeri lara maçı lara geze geze dolaşa dolaşa tabiri caizse donu nu çeke çeke yendi caneloyu ama lobiyle aldı… Devamını oku »

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

bankacı sana demedim hocam 😀

Novartis
Üye
Novartis

lara canoluyu sana gore yendi mi ? dostum tavsiyem bir daha izleme yorumda yapma maçlar hakkında :))) lara fare gibi kaçtı sürekli direk kovaladı 12 R boyunca canelo body shotlar ile kontralar ile ağlattı resmen ne yenmesi dövmesi hangi filmi izliyorsun sen güldürdün beni sabah sabah :)))) lara utanmasa geri geri degil sırtını caneloya donup koşacaktı ring etrafında lütfen düzgün… Devamını oku »

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

canelo golovkini nasıl yener sorusu değil de golovkin caneloyu nasıl yener sorusunun sorulması lazım. çünkü ben taksi şoförü dominik veyd, kanada da barmen devid lemiyu, küçük enişte kötis stivıns, holigan martin möri, asi çocuk gebriel rosadoo ve bunun gibi bir sürü şoför ve manavla mücadele edip kazanmış boksöre boksör demem. kariyerinde bir adam akıllı jacobs var onda da ne hallere… Devamını oku »

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

ordinaryus
nedir senin bu ggg ye olan kin ve garezin?
lütfen açıkla gerçekten merak ediyorum? tahminlerinde seni hep yanıltıp karizmanı resetlemesinden mütevellit olabilir mi?
ama seni asıl 16 eylül de resetleyecek. bakalım o zaman ne diyeceksin? 🙂

Novartis
Üye
Novartis

katılıyorum tespit yerinde.

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

😀 😀

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

r.duran gerçekten çok doğru bir tespit yapmış .remzi canelonun floyda kaybettiği maçı izlersen ne demek isteniyor anlarsın .canelo floyddan 1 metre öteden aparkat yemiş daha ne olsun

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

ordinaryus kell brooku naptın hani 5. rauntta patates olan varya .kemer sahibi rubioyu napacan .dönüp dolaşıp aynı yorumları yapıp milleti güldürme .neymiş jacobsu yenmiş sadece .yahu yenilse yada berabere kalsa bu yorumlar anlaşılırda yendiği halde adamın boxuna laf atıyorsun. ggg amatör kariyer : 345 maç 5 mağlubiyet .sen amatörü profesyonelden daha mı kolay zannediyorsun box bilgin bu kadar senin yorum… Devamını oku »

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

kell brook mu. hani şu ortasiklet olmayan, iki siklet alttan gelip son anda 3 hafta hazırlık kampıyla maça çıkan kell brook mu?
hani şu 5 round süren ve jürilerin kararıyla 3 round kazanmış hafif siklet kell brook mu karşim anlamadım?

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

yukardaki sorumun cevabını vermişsin burda:
canelo mu? hani alt sıkletten gelip hakemlerin kartlarına göre önde olan adam mı?
işte buna çamura yatmak denir..
bunu 16 eylül de yapma emi.
kendine daha güzel mazeretler bul….

Big George
Üye
★★★★
Big George

Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu…

Kell Brook fiziksel olarak golovkin’den çok da geride sayılabilecek biri değil. Kell Brook orta siklette üst düzey dövüşebilecek bir adam. rigondeux ile dövüşmüş muamelesi yapmayın adama.

doctor1984
Üye
★★★
doctor1984

Çoğunluk GGG kazanır diyor. Geçen ESPN’de bir anket vardı. GGG nakavt eder en çok oy alan seçenekti. Bahis şirketleri de GGG’yi favori görüyor. Canelo fizik olarak yetersiz kalır. Lemieux ve Jacops kadar nakavtçı birisi de değil. GGG yüzünü gard olarak kullanan birisi. Canelo nakavt oranı yüzde 67. GGG’yi nakavt edemez. Puan olarakta yenemez. Canelo nakavttan kurtulamaz bence. 15 yaşında pro… Devamını oku »

GGG
Üye
★★★★
GGG

Duran doğru bir tespit yapmış ama, Canelo Golovkin’i devamlı farkı açılara yönlendirebilecek kadar hareketli bir boksör değil. Bunu bir nebze Jacobs yaptı ve Golovkin’i biraz sıkıntıya soktuğunu gördük. Canelo Golovkin için bir nevi duran hedef gibi. O nedenle daha farklı stratejiler uygulaması gerekecek. Canelo kazanırsa Golovkin’in üzerine kuracağı baskılarda, vuracağı kontralarla kazanabilir. Her iki boksörde birbirinin istediği tarzda boksörler ama… Devamını oku »

Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu

tüm zamanların en iyi boksörünün. maıdana ve castillo karşısında ne hallere düştüğüne iyi bak. duran meywetherdan çok daha iyi bir boksördür ve yenerdi de. 2010 öncesi paqiao da meywetherı yenerdi. amir khan meywetherea en ters gelecek rakiplerden o da floydu yenerdi. eskiv ve kontra yumruklarla en iyi boksör olamassın.

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

ordi ggg rakiplerinin hepsi kötü yav he he sen haklısın sen bile döversin ggg yi biraz antrenman yapsan o iş tamam.şimdiye kadar knockdown olmamış ama ilk sen yaparsın 🙂

GGGökhan
Üye
★★★★
GGGökhan

Caneloyu yenince de sabit , kısa boksörü yendi sıkıysa Eubanki yensin diyecek bu zavallı şahıs…

conan
Ziyaretçi
conan

murat koç; flody sebzedırı, duranın sözleri karşısında savunmak üzere sahneye bekleniyorsunuz 🙂

Artur Beterbiev
Üye
★★
Artur Beterbiev

bu maçta bende golovkinin caneloyu nakavt ediceğini düşünüyorum ancak golovkininde akıllı olması lazım canelonun vücuda yaptığı vuruşları almaması lazım bencede golovkin yıkılmaz ama maç puana giderse canelo kazanabilir

Severinus
Üye
Severinus

canelonun söylediklerine ve haberlere bakılırsa dans etmeye çalışacak gibi
ya da bilerek uyduruyorlar çünkü canelo ayaklarını sürüyerek ilerleyen birisi
ama daha çok kibirlerinden yapıyorlar gibi
chavez maçında raund aralarında oturmama gösterisine karşın knockout edememesi gibi,
duranın mayweatherdan bahsetmesine gerek yok bence mayweatherın en iyi olduğunu söyleyen sadece kendisi + 1 kişi daha, fazlası değil

Big George
Üye
★★★★
Big George

https://www.youtube.com/watch?v=mPtux9fl_mg

Bu maçta sen hareketli bir boksör görüyor musun?

https://www.youtube.com/watch?v=ifc5-NaMmAs

Ya da bu maçta… Floyd maçını saymıyorum bile.

Bekleyip, doğru anı bekleyen bir boksör Canelo. Ward, Jacobs gibi bir adam değil.

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

kardeşim amir khana karsı her boksör stabil kalır adam sinek gibi

Big George
Üye
★★★★
Big George

Remzi kardeşim ben Canelo duran adam demiyorum. elbette ward stili bir boksu deneyip, uygulayabilir alt sikletlerde, ama 72 kiloda fiziksel özellikleri bu tarz şeylere el vermez, mecbur kontra kovalamak ve kendisi kadar baskıcı olmayan boksörlerin üzerine de baskı yaparak işleri halletmek üzerine giden bir boksör olmak durumunda. Eğer yapabilirse öyle bir şeyi, benim ona olan saygım biraz daha artmış olur.… Devamını oku »

Bankaci
Üye
★★★★
Bankaci

yıl 1996 atlanta olimpiyatları yarıfinal mücadelesi floydun maçı var rakibi bir bulgar türkü https://youtu.be/-JzW2tKkM3Q floydu yeniyor.floyd bronz madalyada kalıyor. tarihte iz bırakmış efsanelerin çoğunun çıkış nokTASI olimPİYATLARDIR.BAKINIZ ALİ,FRAZİER,FOREMAN GELİN YAKIN TARİHE WARD DELAHOYA RİNGO LARA LOMA VS. ÇÜNKÜ GERÇEK BOKS AMATÖR BOKSTUR. ORDA YETENEĞİNİZ SİZİ BAŞARIYA GÖTÜRÜR. ARKADAŞLARIN ÇOĞUNUN BU VİDEODAN HABERİ BİLE YOKTUR O OLİMPİYATLARI BEN TRT DEN CANLI… Devamını oku »

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

Efsane bir yorum olmuş ellerinize sağlık …

GGG
Üye
★★★★
GGG

Eeyyyy Alparslan Türkoğlu, ‘o mayweather’ı yenerdi, bu mayweather’ı yenerdi, aslında bu yenmişti ama maçı Mayweather’a verdiler’ demekle olmuyor bu iş, biri Mayweather’ı yendi mı? Hayır hiçbiri yenemedi. Castillo ve maidana’yı da toplamda 4 kez yenmiştir Mayweather. Hem de tertemiz galibiyetler bunlar. Maçların tümünü de birkaç kez izlemişimdir. Arkadaş, Mayweather size ne ne yaptı da her fırsatta bu adamı kötülüyorsunuz? Boks… Devamını oku »

Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu

meywetherı castillo ve maıdana yendi. zaten haketmediği galibiyetleri olduğu için rövanş maçları yapıldı rövanş maçlarını hakederek kazandı. karyerinin sonların da delohoya ve paqiayu yendi. efsane boksördür ama dünyanın gelmiş geçmiş ilk 10 boksörüne bile giremez.

castillo maçı istatistikleri power punch oranına bak maçı da tekrar izle ondan sorna gel meywether yendi de.

http://boxrec.com/media/index.php/Jose_Luis_Castillo_vs._Floyd_Mayweather_Jr._(1st_meeting)

conan
Ziyaretçi
conan

meyvedır kesinlikle çok ama çok iyi bir boksör. buna katılıyorum. ama karakter olarak sevmiyorum. bir mike reyiz gibi asla olmadı olamayacak da. paraya tapan bir adam.

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Katılıyorum. Golovkin ve crawford konusunda farklı düşünsekte, floyd konusunda aynı düşüncedeyiz.

Dagestan boxing
Üye
★★
Dagestan boxing

guzel ve cok dogru bir yorum respect !

ömer uzel
Üye
★★★
ömer uzel

Duran ne efsaneydi yahu..70’lerde ayrı bir efsaneydi, 80’lerde de arada yenilgiler alsa da şampiyonluklar kazandı..Duran kendisini nakavt eden Hearns’ı nakavt eden Barkley’i Nakdavn ederek yendiğinde yıl 89′ idi ve Duran 38 yaşındaydı..

EmreOzcelik
Üye
EmreOzcelik

Cok dogru yorum sabit kalarak golovkinin sana yaptigi yumruklari izlersin anca :))

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Floyd açıklaması durana yakışmamış. Ne alıp veremediğin var floydla. Koskoca Roberto duransın, döneminin iyi bi boksörü, günümüzün efsanesisin. floyd, döneminin en iyisi, günümüzün efsanesi. Kendini birebir kopyaladığını söyleyip, biz ondan iyiydik demek de ayrı bi Paradoks olmuş.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★★
TÜRK OĞLU TÜRK

biri yukarıda caneloya da stabil denildiği için şaşırmış….stabil değilde ne_?
lara gibi ward gibi floyd gibi ringde dans mı ediyor…ya da jacobstan eubankten daha mı hareketli…
biraz objektif yorum yapın be kardeşim…

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★★
TÜRK OĞLU TÜRK

google’ a golovkin footwork yaz onunda videoları çıkar…bu golovkinin hızlı ve ayak oyunları yaptığı anlamına mı gelir_?… yorumu da dikkatli okursan sevinirim…kıyaslama yaptım yukarıda yani direk canelo stabil ve sabit bir boksör demedim… lara, jacobs, ward, brook gibi boksörlerden daha mı seri ve hareketli… bende video atarım golovkinin eskiv ve fentlerinden oluşmuş biz izlersin ”floyddan bile iyi” dersin… ayrıca floyd… Devamını oku »

Big George
Üye
★★★★
Big George

Floyd’un bir boks dehası olduğunu düşünüyorum ama Floyd dahil tüm boksörlerin boksu tartışılır. Spor bu, kişilerin taktiksel disipline bağlı kalarak bedensel olarak birbirlerine üstünlük kurma çabası.

Bu taktiksel çerçevede olumlu veya olumsuz yorumlanabilir ve herhangi bir görüşe kapalı olmak da iyi değildir bu konuda.

Açık görüşlülük iyidir… Floyd da tartışılır, Ali de, Foreman da…

leGGGend
Ziyaretçi
leGGGend

Dostum kimse sana Canelo durarak boks yapior demedi ya, sadece eubank jacobs lara gibi hızlı boksör değil dedi. Zaten öylede, bu arada canelo golovkinle amatörde birlikte çalıştığı Bobirzhan diye boksöre davet göndererek onunla sparring yapiormuş. Bide Charlo kardeşler canelonun Jacobstan iyi olmadıgını ve kaybedeceğini söylemiş. Bana kalırsa bu karşılaşma ile ilgili hertürlü seçenek ve yorumlar yazıldı, aynı yorumları görüyoruz sadece:)… Devamını oku »

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

legggend
ggg canelo ile ilgili ilk haberler yapıldığında ilk ben söylemiştim jaco nun bir çok yönüyle canelodan iyi olduğunu.
bazı çok bilmiş arkadaşlarda çok gülmüşlerdi akıllarınca bu sözüme…
ama o arkadaşların artık bu konuda pek yorum yapmadıklarını görüyorum:)
ilginç…

Big George
Üye
★★★★
Big George

Neden sayıyla bitince Canelo alıyor ki? GGG ile Canelo’nun ortalama raunt başına vurduğu yumruk rakamları arasında çok fark var. Bence maç puana giderse GGG o maçı garanti kazanmış demektir. Tabi iki taraf için de olağan geçen bir maçtan bahsediyorsak. Canelo çok baskılı bir boks ile GGG’nin baskısını kırmış ve onu savunmaya geçirmiş ise Canelo puan ile kazanabilir. Ancak her iki… Devamını oku »

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

big george +111

Big George
Üye
★★★★
Big George

YAhu ringi kesmek ile hareketli bir boksör olmak aynı şey mi? İki çeşit şekilde hareketli olursun. Bir Ward, Eubank, Loma, Rigo, Floyd gibi ring içerisinde bol hareketli bir şekilde rakibin tarafından yakalanma odaklı hareket ederek onu tuzağa düşürme odaklı. Ki Duran’ın tarif ettiği bu oluyor. İkincisi GGG, Avni, Tyson gibi rakibine maksimum baskı ile onu oyundan bezdiren şekilde hareketlilik. Dominatörlük.… Devamını oku »

Big George
Üye
★★★★
Big George

Durarak dövüşüyor diyen kimse yok. Canelo her nerede olursa olsun, rakibinin üzerine giden bir adam. Stabil diye buna diyoruz. Duran’ın dediği şeyleri yapacak meziyet anca Ward, Kübalılar ve Floyd’da var. Canelo’da yok… Bu kadar basit bir durum. Welter, süper welter gibi kilolarda bir miktar daha hareketli olması da normal. Orta siklette maça çıkacak bir boksörün alt siklet maçlarından örnek verilmesi… Devamını oku »

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

burası ağırsıklet değil işte adamlar onu anlamıyor canelo her maç farklı bir taktikle çıkıyor adamlar khan karşısında footwork görmeyince canelo stabil oluyor..

Borat
Üye
Borat

duran çok iyi bir tespit yapmış ama canelo’nun golovkine iyi bir geri dövüş sergileyeceğini sanmıyorum. aynı ward ve floyd gibi sürekli 45e kaçmasını bekleyemeyiz zaten o atletik yapıda bir boksör değil. hangi boksör kazanırsa kazansın hiç şaşırmam. bu arada bu dediğime karşı çıkacak olacaktır ama yazayım sonuçta bu benim görüşüm floyd’un Duran’dan bir kaç hareketi arakladığı kesin 😀

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

valla arkadaşlar k.bakmayında yazdığınız yorumlardan belli boks bilginiz size kalsa caneloyu orta seviye boksör yapıcaksınız.. burası ağır sıklet değil orta sıklette bin çeşit boksör var canelonun nerdeyse her maçta farklı bişeyler yaptıgını göremiyorsanız birşey söyleyemem. amir khana karşı adamın ringde dans edicek hali yok ama ggg maında görürsünüz stabili merak etmeyın

Big George
Üye
★★★★
Big George

Birisiyle aynı fikirde olmadığı için karşısındakini bokstan anlamadığı ile itham etmek de bu sitede moda oldu artık…

Ben senin görüşüne saygı duyuyorum, ancak ilk cümleden beri söylediğim şey “Ward gibi bir boksör” kalıbıydı. Sırf yanlış anlaşılmaya mahal vermesin diye eklemiştim ama taraflı olunca tartışmak da zor oluyor…

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★★
TÜRK OĞLU TÜRK

ben yine söylüyorum;
canelonun boyu ve kolları kısa…golovkin; lemiux maçına benzer bir taktikle çıkıp outboxing yaparak yıpratacaktır caneloyu…
artk şu canelo golovkini karaciğerden yatırır konusunu da fazla uzatmayın golovkinin de çok sağlam body shotları olduğunu unutuyorsunuz…

Nihatu
Üye
Nihatu

Benim babam her ikisini de beraber döver… 🙂