Boks

ROCKY SONUNDA YIKILDI!

ROCKY SONUNDA YIKILDI!

Brooklyn’de yer alan Barclays Center’da gerçekleşen WBO hafif yarı orta sıklet unvan maçında Ruslan Provodnikov ünvanını savunmak için çıktığı karşılaşma da yenilgisiz rakibi Chris Algieri karşısında 12 round sonrasında ringde hayal kırıklığı yaşadı.
Amerikalı rakibini henüz ilk roundda iki kez knock-down durumuna getiren Provodnikov karşısında Chris Algieri, ikinci rounddan itibaren kendi boksunu ortaya koymaya başladı ve rakibini direk yumruklarıyla sürekli belli mesafede tutup çabukluğunu da kullanarak rakibini maç içerisinde etkinliğini azaltmayı başardı ve dengeyi kendi lehine de çevirmiş oldu.

12 round sonrasında ise açıklanan puanlamada iki hakem 114 – 112 lik skorlar ile Chris Algieri’yi önde ilan ederken, diğer hakem ise 117 – 109 ile Ruslan Provdnikov’u galip göstermesine karşılık, 2-1 üstünlükle Chris Algieri, ünvanın yeni sahibi oldu.
Karşılaşmanın henüz ilk roundunda iki kez knock-down yaşayan, zaman zaman Provodnikov ’un sert yumruklarına hedef olmasına ve bir gözü kapanmış bir biçimde maçı tamamlamasına karşılık cesur bir dövüş sergileyen Chris Algieri, kariyeri boyunca unutamayacağı bir günü de başarıyla geride kapatmış oldu.

Algieri-Provadnikov-decision

Ruslan Provodnikov ise karşısında sürekli vur-kaç taktiği uygulayan ve kendisi ile ortada dövüşmek yerine böyle bir strateji belirleyen rakibi karşısında oyun kurmakta zorlandığını söylerken, yapabileceklerini yaptığını ve izleyenlere de iyi bir gece izlettiğine inandığını kaydetti.

Chris Algieri’nin Menajeir maçtan sonra Kasım ayında Manny Pacquiao ile maç yapmaya hazır olduklarını söylerken, bunun gerçekleşmemesi durumunda ise Ruslan Provdnikov’a rövanş şansı tanıyabileceklerini kaydetti.

Gecenin bir diğer önemli maçında ise WBO süper yarı orta sıklet şampiyonu Demetrius Andrade, Brian Rose’u yedinci roundda teknik nakavtlı üstünlükle mağlup ederek ünvanını korumuş oldu. Şampiyon, maçın genelini üstün götürürken rakibini ilk ve üçüncü roundlarda iki kez knock-down durumuna getirmeyi de başardı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.