Boks

RUSLAN CHAGAEV VS FRES QOUENDO


Wladimir Klitschko’nun WBA süper şampiyonluğunu geçtiğimiz yıl Alexander Povetkin karşısında gerçekleştirdiği kemer birleştirme maçı sonrası korumasının ardından boşa çıkan WBA normal mertebeli şampiyonluğu için Haziran ayının ilk haftasında Ruslan Chagev ile Fres Oquendo’nun mücadele edeceği konuşulmakta.

Porto Rikolu boksör Fres Oquendo, 7 Haziran’da Çeçenistan’da gerçekleştirilmesi planlanan karşılaşma da Ruslan Chagaev ile WBA ünvanı için ringe çıkmak adına teklif aldığını ve bunu değerlendireceğini bildirdi. Geçtiğimiz hafta Kansas’ta gerçekleştirdiği maç ile formda olduğunu gösteren Latin Amerikalı boksör, bu şansı geri çevirmemek adına Çeçenistan’a gitmeyi hazır olduğunu söylemekte. Fres Oquendo, şu an için WBA’de 7. sıra da yer almakta.

Daha önce bu ünvanın sahiplerinden olan ve 2011 yılında ise Alexander Povetkin ile yaptığı maç ile yeniden şampiyon olmak fırsatını değerlendiremeyen Ruslan Chagaev bugün WBA’in 6. sırasında yer almakta. Özbek asıllı Çeçen boksör, son maçını ise Ekim ayında, Klitschko – Povetkin gecesinde Moskova’da Jovo Pudar karşısında gerçekleştirmişti.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu