Boks

Ryan Garcia Vandalizmden Tutuklandı

Beverly Hills'teki Waldorf Astoria'da Gözaltına Alındı

Ryan Garcia Vandalizmden Tutuklandı

Ryan Garcia cumartesi günü öğleden sonra Los Angeles Beverly Hills’teki Waldorf Astoria’da ağır vandalizm suçundan saat 17:55’te tutuklandı… TMZ Sports’ta süperstar boksörün polisler tarafından kelepçeli olarak götürüldüğü videoyu yayınladı.

Boksörün odası ve koridor da dahil olmak üzere oteldeki bir çok mülke zarar verdiği gerekçesi ile gözaltına alındı söylendi. Kaliforniya eyalatindeki kanunlara göre 400 doların üzerindeki herhangi mala hasar verildiğinde bu ağır vandalizm suçu olarak sayılıyor. Alınan bilgiye göre 15.000 dolardan fazla hasar var. Garcia’nın halka açık yerlerde sarhoşlukla da suçlanabileceğini söyleniyor.

Beverly Hills polisinin Garcia’yı Waldorf’tan polis arabasına doğru kafasında kask ve üstü çıplak şekilde götürdüğünü gösteren bir video dikkat çekti.

Ryan Garcia Arkadan Kelepçelendi

Kafasının yerinde olmadığı ileri sürülen Ryan Garcia’nın yetkililerin talimatlarına uyduğu ve arkadan kelepçeli olarak gözaltına alınması sırasında sorun çıkarmadığı görülüyor. Ancak tedbir amaçlı otel önünde bir kaç polis arabası vardı.

Geçen hafta çarşamba aile bireylerinin eve polis çağırdığı ve Ryan Garcia’nın yardıma ihtiyacı olabileceğinden korktuğunu bildirdiği de ortaya çıktı. Adı gizli tutulan aile bireyi Waldorf’ta sosyal yardım kontrolü talep etti. Polislerin geldiğini ancak RG’nin iyi görünmesi sonrası orayı terk ettikleri öğrenildi.

Otelde nerler oldu? Gecenin ilerleyen saatlerinde Garcia’nın kötü davranışlerşi sonrası otel yetkilileri ona servis yapmayı reddetmiş ve ona alkollü içecek vermek istememiş. Sonrada Ryan Garcia’nın otelde zarar verici vandal davranışlarda bulunduğu iddia edildi.

Garcia sağlık kontrolü için Los Angeles’taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi’ne götürüldü. Garcia bu hastane için ne idüğü belirsiz bir hastanede bana ilaç veriyorlar diye çıkış yaptı.

Annesine Kanser Teşhisi Konuldu

Garcia’nın bu durma gelmesinin temeli olarak ise annesinin hasatalığı gösterilmeye başlandı. Garcia’nın annesine yakın zaman içinde meme kanseri teşhisi konulmuş ve bu durum 25 yaşındaki Garcia’yı bunalıma sürüklemişti. Tutuklamanın ardından Garcia hastanedeyim bana ilaç veriyorlar. Allah’ım bana yardım et İsa aşkına diye bir paylaşımda bulundu. Sonra da dua edenlere çok ihtiycaım var diye yazdı. Trump ve benim hapis almamız çok komik diye de ekledi. Eski devlet başkanı Trump 11 Temmuz’da sus payı davasında suçlu bulunursa hapse girecek. Garcia ve Trump da geçtiğimiz günlerde bir araya gelmiş ve samimi pozlar vermişti.

Bir ara 12 Nisan’da öldürüleceğim diye paylaşım yapan Garcia 6 Haziran’da deprem olacağını da iddia etti. Mart ayında ise hapse atılacağını 8 Haziran’da başına kötü bir şey geleceğini açıklamıştı. Şu ana kadar Garcia’nın tutan bir öngörüsü olmadı. 8 Haziran için yaptığı tahmin dışında!

Ryan Garcia (25-1), 20 Nisan 2024’te Devin Haney’i 3 defa düşürdüğü maçta puanla yenmiş daha sonra da Garcia’nın doplingli olduğu ortaya çıkmıştı. 2 testinin dse pozitif çıkması sonrası şimdi onu hem bokstan men hem de tazminat cezaları  bekliyor. Garcia ise izin verilmeyen hiçbir şeyi kasıtlı olarak yemediği konusunda kararlı.

Haney’in babası ise tutuklama sebebinin başka bir şey olduğunu söyledi. Haney iddiasında “Ryan’ın koridorda seks yaparken yakalandığını ve sonrasında taşkınlık gedliğini iddia ett.

Road House 2’de rol alması beklenen Ryan Garcia’nın akıbeti merakla bekleniyor. Road House 1’in taklit versiyonunda Conor McGregor oynamıştı.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.