Şafikov Barthelemy Gecesi Müthiş Maçlara Sahne Oldu


barthelemy-shafikovTürkiye saatiyle 19 Aralık Cumartesi sabah saatlerinde Las Vegas’ta düzenlenen boks gecesi müthiş maçlara sahne oldu.

Gecenin ana maçında Kübalı Rances Barthelemy ile (bir Türk boyu olan) Başkir asıllı Rus boksör Denis Şefikov boştaki IBF hafif sıklet dünya şampiyonluk kemeri için ringe çıktı.

Maça hızlı başlayan ve ilk iki round’u kazanan Barthelemy, 3. round’dan itibaren Şefikov’un oyunu karşısında zorluk yaşayan Rances, 4 ve 7. round’lar arasında rakibinin oyununa teslim oldu ve üst üste 3-4 round’ kaybetti.

8. round’dan itibaren tekrar oyununu oturtan ve uzak mesafeden direkt vuruşlarla rakibini açan Barthelemy, Şefikov’un kaşının açılması ve hızının düşmesiyle maça hakim oldu ve son round’larda rakibine üstünlük kurarak maçı ortak hakem kararı ile kazandı. Hakemlerin 116-112, 116-112 ve 119-109 şeklinde değerlendirdiği maç sonunda Rances Barthelemy IBF’in Hafif Sıklet Dünya Şampiyonluğu kemerinin yeni sahibi oldu.

CWj6YWZUwAAFBtsGecenin bir diğer önemli maçında, IBF Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluğu eliminasyon maçında Isiah Thomas ile karşı karşıya geçen Murat Gassiev, 2 round boyunca rakibine büyük üstünlük kurduğu maçta, 2. round’un sonunda zil sesinden sonra rakibine vurması neticesinde maç iptal oldu ve No Contest yani hiç oynanmamış gibi kayıtlara geçti.

Bu maçın son anlarına ait görüntüleri Gassiev vs Thomas maçı haberimizde izleyebilirsiniz.

Gecenin diğer önemli maçlarında eski şampiyonlardan Mickey Bey rakibi Naim Nelson’u rahat bir oyun sonunda puanla yenerken, Floyd Mayweather’ın en öok güvendiği boksörlerinden Gervonta Davis de Luis Sanchez’i 9. round’da nakavtla mağlup etti.


Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Şafikov Barthelemy Gecesi Müthiş Maçlara Sahne Oldu"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Soner
Ziyaretçi
Soner

gassiev maçında 2.raund değil 3.raund sonunda maç bitti.