Boks

Şampiyonlardan Sinan Şamil Sam’a Destek!

sinansamilsam01 Eski Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavisi sürerken, eski şampiyon sporcular milli boksöre destek için bir araya geldi.

Eski dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonları milli güreşçi Mahmut Demir ve milli halterci Naim Süleymanoğlu ile olimpiyat ikincisi milli boksör Malik Beyleroğlu, İstanbul’da özel bir hastanede yoğun bakımda tutulan Sam’a destek için Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Levent’teki merkezinde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Sinan Şamil Sam’ın durumuna dikkati çekmek için bir araya geldiklerini belirten Mahmut Demir, milli boksörün, Türk bayrağını defalarca göndere çektiren büyük bir şampiyon olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Sinan Şamil Sam ‘Boğazın Boğası’ olarak tanınır. Bayrağımızı göklere çektirmiş büyük bir şampiyon. Şimdi karaciğer yetmezliğiyle mücadele etmekte, yoğun bakımda bulunmaktadır. Sinan Şamil Sam’ın doktoru bir an önce organ bulunup nakil yapılması gerektiğini ve zamanla yarıştıklarını belirtti. Bilindiği üzere milletimiz bu tür durumlarda birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşmayı başarmıştır. Milletimiz adına bayrak dalgalandırmış ve İstiklal Marşı dinletmiş şampiyonlar olarak aziz milletimizden ricamız evlatlarına sahip çıkmalarıdır.”

Şampiyonlardan Sinan Şamil Sam'a Destek!

Demir, Sinan Şamil Sam’ın kız kardeşinin böbreğini ağabeyine verdiğini ancak bunun yeterli olmadığını, kadavradan alınacak bir karaciğere ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Naim Süleymanoğlu da milli boksörün yaşadığı durumun duyulmasını istediklerini belirterek, “Daha duyarlı olmalıyız. Sinan için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlardan Sinan Şamil Sam'a Destek!

İşte Şampiyonların Sinan’a Destek Açıklamaları;

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=tbz0BpQfHdA[/youtube]

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
liston
liston
6 yıl önce

Allah yardımcısı olsun biyük bir boksördü

murat
murat
6 yıl önce

İnşallah iyilesip tekrar hayatına ailesine kavusacaktir. Bu arada bilgehan abiye harbiden helal olsun. Sinan samil için enfazla çaba sarfeden unutulmamasini kaderine terkedilmesini engelleyen kişidir. Bunun sevabı ona iki tarafta fazla fazla yeter

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.