Boks

Selçuk Aydın Sessizliğini Bozdu

selçuk aydın

Yaptığı zorlu maçlarla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada büyük bir ses getiren EBU Avrupa ve WBC Yarı Orta Sıklet Kıtalararası ve Gümüş Kemer Şampiyonu Selçuk Aydın Postol maçından sonra bir açıklama yaptı ve sessizliğini bozdu… Facebook adresinen yaptığı açıklamasına şunları yazı…

İşte O Açıklama

“Son maçında Son derece profesyonel rakiplerim karşısında, sahip olduğum zayıf teknik ekip ve sözde profesyonel olan günü kurtarma zihniyetindeki idarenin kurbanı olarak, uzun zaman süren emeklerim, fedakarlıklarım ve umutlarımla beraber çok önemli bir maçı trajik bir şekilde kaybettim velhasıl Aslan’ı Kedi’ye boğdurmak teriminin bir benzerini hepbirlikte yaşadık.

2. kez dünyanın zirvesini kazanmaya ramak kala idari ve teknik olarak amatör yönetilmenin bedelini ağır ödedim, eylül ayında ringe çıkacağız denilerek nasıl olsa zaman var düşüncesiyle başı boş bırakılmanın neticesinde kaybedilen zamanın ardından 2 ayda net 16,5 kg düşmeye mecbur bırakıldım sonuç yine final yine hezimet, ben ve sevenlerim bu travmayı, beni temsil edenlerde şampiyonluğu haketmedi…

Sevgili dostlarım olan oldu, busefer sözde kalarak icraatı elimize yüzümüze bulaştırdık ancak ALLAH’ın izniyle bu inanç ve azimle karanlık günlerime tekrar güneş doğacaktır. Sizlerle paylaşmak istediğim asıl konu özellikle son maçımın ardından çok önemli bir kazanıma sahip olduğumu fark etmiş olmamdır, insanların sevgisini kazanabilmek hayatta birçok soyut ve somut değerlere sahip olmak kadar önemlidir, bu yüzden bana bu duyguyu yaşatanlar olarak sizleri candan kucaklıyor ve en samimi duygularımla selamlarımı gönderiyorum.

Kalbinizin güzelliğinin yaşantınızda misliyle size dönmesi dileğiyle, ALLAH c.c. hepinizden razı olsun.”

Selçuk Aydın

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
31 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
TAHA
TAHA
8 yıl önce

Selçuk Abi zaten hep duygusallıktan kaybediyor.Yoksa müthiş Boksör.ALLAH’ın izniyle çok iyi yerlere gelecek yeniden.Bizim ona güvenimiz tam.

yunus erbilen
yunus erbilen
8 yıl önce

selçuk başarılarının devamını izleyeceğimize eminim,inşallah bizlere daha nice güzel maçlar seyrettireceksin ALLAH (CC)YARDIMCIN OLSUN

lucky punch
lucky punch
8 yıl önce

110 kiloluk bir boksörü 2 ayda 16.5 kilo vermesi hastahanelik edebilirken selçuk gibi yağ oranı ve kilosu düşük birine yapılcak en büyük kötülük kendi evlatlarına bu kadar duyarsız bir millet ve devlet nasıl olduk yazıktır ya bir selçuk aydın kolay yetişmiyor abd adına dövüşseydi şimdi tüm kemerleri toplamıştı yazıktır yazık

zafer
zafer
8 yıl önce

valla ben üzüntümden ne tekrarını izledim maçın nede bu konu hakkında konuşmak istiyorum ama selçuğun daha fazla zorlamasını istemiyorum bir izleyen olarak! adamlar her türlü kendini geliştiriyorlar antrönörüde desteğide çalışmalarıda sapsağlam! söze gerek yok

esat
esat
8 yıl önce

selçuk aydının daha önceki maçlarını da izledim tarzı hep aynı güçlü bileğe sahip fakat tek yumrukla adamı nakavt etmeyi planlıyor gibi dövüşüyor.o gece başka bir maç izledim 40 yaşında adam 11 round boyunca hiç hiç durmadan yumruk attı. eğer ki yumruklarını sıralasa karşısında duracak adam tanımıyorum.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Selçuk kardeşimiz seri ard arda yumruklar atmayı başaramadığı sürece kaybetmeye mahkum. Adamı yakaladın mı indireceksin, yoksa senin tek yumruğuna tedbir alır. O seni indirir. İnanıyorum ki kafayı biraz çalıştırsa bu işi çözer. Başkalarını, başarısızlığın ana sebebi olarak görürse yine kaybeder. Ankara da Sinan ı seyrettim, neredeyse maç gidiyordu. Sebep maç ortada, köşesi rölantiye al dedi. Az kaldı gidiyordu. İnsan biraz… Devamını oku »

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Sporcu arkadaşlara bir de tavsiyem var. Bu işi duygusal yapmayın. Eğlenerek yaparsanız, çok farklı sonuçlar ortaya çıkar. Gereksiz stres adamı bozar. Selçuğumuz 2 yılda 2 kez kaybetti. Kahrolduk. İşte bu gereksiz stresten de oluyor.

kanks
kanks
8 yıl önce

Selçuk aydın seni çok seviyoruz ancak sen bu yaklaşımınla boksta tutunamazsın bu mantık çok yanlış biraz suçu kendinde aramalısın en basiti taktiği onu bunu geçtik maçlarda yumruk atmıyosun abi maçı yumruk atarak kazanırsın bekleyerek deyil rakip makine gibi saydirirken biz ekran karşısında kahroluyoruz

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Kanks kardeşime teşekkür ediyorum. Şunu da söyleyeyim. Viktor u ilk round da salladığında üstüne gitse Selçuk adamı kesin bitirirdi. Viktor Selçuğun body shot larında ofluyordu ki kafaya vursa adam maçı bırakırdı.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Adam Dünya şampiyonluğu için dövüşüyor, kimsenin haber yok. 3-5 tane yorum gelmiş. Bence en temel hata burada. Kanaltürk olmasa, Bilgehan olmasa maçları da seyredemiyeceğiz. Youtube da videosu bile yok.

Hakemin uyduruk, Selçuğu zil çalmışken yerden kalkmasına müsaade etmediği pozisyona da yılın knock out ı diyorlar. Hakem bıraksa knock out olmayacaktı, adım gibi eminim.

sami-
8 yıl önce

selçuk aydın hikayenin devamını anlatmış. ve doğruda söylemiş . birşeylerin sürekli ters gittiği belliydi. selçuk güçlü bir sporcu ve bu cesareti gücüyle buraya kadar geldi. ama teknik yönetim ve antrenor uyumsuzluğu selçuğun çok büyük talihsizliğiydi.. ama ne olursa olsun selçukl vazgeçmek yok.. yenilmek onun yalnızca bir tecrübesi oldu. ben inanıyorum ki zaten öylede olacak , bu adam dünya şampiyonu olacak..… Devamını oku »

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Yanlış yorumlara yorumum. Selçuk bu stili ile buraya iyi gelmiş. Bu tip hafif sikletlerde seri olmalısınız. Selçuk kardeşim ise aşırı ağır. Ard arda yumruk atmak eskivler yapmak lazım. Ringi kullanmalısınız, 45 e kaçışlar vs. Öbür türlü kum çuvalı olur ağlarsınız.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Murat Kardeşime,

Hayal dünyası senin ki. Selçuk kötü demiyoruz ama yavaş ve demotive. Örnek Lennox Haşim e yenildi, rövanşta nakavt etti, çünkü adamın yenilgileri tesadüf, dalga geçerken oldu. Ciddiye alınca dağıtıyor. Selçuk hangi ciddi rakibi yendi.

Gerçekçi olalım lütfen. Golovkin ne yaptı seyrettin mi, rakip kaçarken swing le nakavt etti. Lütfen uyumayalım. Yoksa nakavt la uyanırız.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Bir şey daha söylüycem. Savaş nakavt ol, kaçak dövüşen defans yapan adamı tarih hatırlamaz, türk çocuğu korkmaz…

Murat
Murat
8 yıl önce

Birde abi senin dediğin gibi Selçuk abi motivasyonu düşük bence taktik stil mitil hikaye gerçekten iyi motive olsa herkesi yener ama maçlarda iyi motive olmadığı çok belli.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Murat Kardeşim,

Senle benim dediklerimizi teknik birleştirsek te bu iş son yorumunda dediğin gibi çok zor. Bence Selçuğu iyi bir psikolog açabilir. Forest Gump kızınca son sürat koşuyor ya işte o lazım.

Murat
Murat
8 yıl önce

Abi aynen ona bir motivasyon iyi bir psikoloji gerekiyor maçtan çok bazı roundlar kopuyor kopmamalı.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Yalnız, Türkiye de dövüş sporları sahipsiz. Halbu ki tam bizim milletin seveceği işler. İyi de paralar var. Bir futbol, pembe dizi sevdasıdır gidiyor. Ama dünyada da bir şampiyon sıkıntısı var. MIKE TYSON gibi gözü kara bi adam lazım. Futbolda nasıl starlar varsa, dövüş sporlarında da onlardan olacak ki ilgi artsın. Gör bak, Türkiye 1-2 star dövüşçü çıkarsın, nasıl patlar bu… Devamını oku »

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Ben de hem fikirim. Boks ta kariyer yapmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Özellikle kombinasyonlar, seri yumruklar atan ve de eskivlerle kaçan seri bir boksör başarılı olabilir. İnşallah bunlardan biri de sen olursun.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Yalnız Selçuk kötü harcandı. İnşallah uyanır da işi çözer. Aslında onun gibi güçlü bir boksör, önemli rakiplerini seyretse işi çözer. Kendisi hantal ve kombinasyon yapmıyor. Roy Johns Junior, Prince Naseem Hamed çok iyi örnekler.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Ben hiç boks yapmadım. Ama iyi bir gözlemciyimdir. Benim adamlarım kendine güvenen, rahat dövüşçüler. Tabii ki gard alacaksın, ama korkak olanları tarih hatırlamaz.

İddia ediyorum, Selçuğu çalıştırayım şampiyon olur.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

2 haftadır bant yayını var. Anlaşılan Bilgehan tatilde.

Murat
Murat
8 yıl önce

Bende öyle düşünüyorum.

Sinan
Sinan
8 yıl önce

Yok bari tarihi ünlü sporcuları tanıtsalar. Efsane maçlarını verseler. Yani barlarda canlı müzik arası da sağlam müzikler çalar.

Murat
Murat
8 yıl önce

Aynen abi birde altın yumruklar başlasa eskiden kaçırmadan izlerdim.

Yavuz Selim KAPTAN
Yavuz Selim KAPTAN
7 yıl önce

Kardeşim seni çok seviyoruz. Seni inşaallah dünya şampiyonu olarak görmek istiyoruz ve buna inanıyoruz. Sen bizim grur kaynağımızsın,yensende yenilsende hep öyle kalacaksın. Samsundan sevgiler saygılar hemşerim.

Başa dön tuşu
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.