BoksDiğer

Selçuk Eker Rio Vizesi Almak İçin Ringe Çıktı


RİO 2016 YAZ OLİMPİYAT OYUNLARI ÖNCESİNDE BOKS BRANŞININ EN ÖNEMLİ VE SON KALİFİKASYON MÜSABAKALARI KAPSAMINDA BAKÜ’DE RİNGE ÇIKAN MİLLİ BOKSÖRÜMÜZ SELÇUK EKER, RAKİBİNİ YENEREK RİO 2016 YAZ OLİMPİYAT OYUNLARI’NA KATILMAYA HAK KAZANDI. (İHA/İSTANBUL-İHA)

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün ev sahipliğinde Serhedchi İdman Olimpiya Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda bugün 52 kilogramda ringe çıkan milli boksör Selçuk Eker, Kolombiyalı rakibi Ceiber David Segura Avila’yı 2-1 yendi ve yarı finale çıktı.

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları öncesinde boks branşının en önemli ve son kalifikasyon müsabakaları kapsamında Bakü’de ringe çıkan milli boksör Selçuk Eker, Kolomiyalı rakibi Ceiber David AVILA SEGURA’yı da yenerek Rio Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı.

52 Kg’da Selçuk Eker ise son maçında Avusturyalı rakibi Alex WINWOOD’u  30-25’lik net sonuçla 3-0 yendi ve ardından Belçikalı rakibi Dodji AYIGAH karşısında 30-27/30-27/29-28’lik sonuçla 3-0 galip gelmişti.

DAHA ÖNCE 4 VİZE ALMIŞTIK

Daha önce yapılan elemelerde 64 Kg’da Batuhan Gözgeç, 81 Kg’da Mehmet Nadir Ünal ve +91 Kg’da Ali Eren Demirezen Rio için vize almıştı. 69 Kg’da Onur Şipal ise APB maçlarını şampiyon tamamladığı için vize alan bir diğer sporcumuz olmuştu. Adem Kılıçcı ise 2012 Londra Olimpiyatları kan örnekleri tekrar analiz edilince Rio hakkı gei alındı. Şu an için Rio’da 4 boksörle ringe çıkacağımız kesin. Şimdi Selçuk ve Volkan’dan iyi haberler bekliyoruz.

Milli boksör, bu sıklette ilk 5 sporcuya kota verilmesi nedeniyle yarı final maçları öncesi Rio 2016’ya katılmayı garantiledi.

Organizasyonda bugün akşam seansında 60 kilogramda bir başka milli sporcu Volkan Gökçek de olimpiyat kotası için mücadele verecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu