Boks

Sergey Kovalev Kısa Kesti, Yunieski Gonzalez Göz Yaşlarına Boğuldu!


hi-res-1c2d7275e0b8dceeb13a5361b4f023dc_crop_north

Türkiye’de büyük heyecan yaratan Boks Gecesi Las Vegas’tan yayınla Kanaltürk ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı…

Sergey Kovalev vs. Nadjib Mohammedi – WBA/WBO/IBF Dünya Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin ilk karşılaşması Sergey Kovalev ile Nadjib Mohammedi arasındaki ana maç oldu. Karşılaşmada heyecan hat safadaydı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı…

İlk round her iki boksör için de sert geçti. Her iki boksör de ilk rounddan itibaren nakavt arayışı içine geçtiler. Her atılan yumruk çok sertti. Karşılaşmanın ikinci roundunda maç iyice agresif bir hal almaya başladı. İkinci roundda Kovalev yere düştü. Sergey Kovalev, 2. roundun ortalarında Mohammedi’yi knockdown etti! Mohammedi ikinci roundda çok çok zorlandı. Üçüncü round hafif başladı fakat sert bitti! Bu sertlik maçın sonunu getirdi! Üçüncü roundun son saniyelerinde Sergey Kovalev bir vurdu pir vurdu. Bu vuruş Mohammedi’nin sonunu getirdi. Bu vuruşun ardından nakavt geldi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Sergey Kovalev oldu. Kovalev maçtan sonra yaptığı açıklamada herkes için hazır olduğunu ve herkes ile dövüşebileceğini dile getirdi.

Jean Pascal vs. Yunieski Gonzalez

Gecenin ikinci en önemli karşılaşması Jean Pascal ile Yunieski Gonzalez arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu her iki boksör için de sert başladı. Karşılaşmada nakavt arayışları erken başladı. Karşılaşmanın ikinci roundu da çok sert geçti. Her iki tarafta çok sert yumruklar atıyordu. Üçüncü roundda da dur durak bilmiyordu atılan yumruklar. Her geçen round daha da kızışıyordu. Dördüncü round aynı sertlikte devam ediyordu. Round sırasında Yunieski Gonzalez bir ara yere düştü. Beşinci rounddan itibaren her iki boksörde de yorgunluk belirtileri kendini göstermeye başladı. Fakat roundun sonua doğru tekrar ateşlendi karşılaşma. 6. round öyle böyle değildi! Maç içerisindeki en sert round denilebilirdi. 7. round da aynı sertlikte devam etti. Maç baştan aşağı, başladığı andan itibaren çok sert geçti ve geçmeye devam ediyordu. Karşılaşma her ne kadar sert olursa olsun, karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. Karşılaşma tam 10 round sürdü. Artık karar masa hakemlerinden gelecek olan puan ile verilecekti. Gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı 96-94 | 96-94 | 96-94 puan ile kazanan taraf Jean Pascal oluyor. Karar açıklandıktan hemen sonra ise yenilgisiz boksör Yunieski Gonzalez göz yaşlarına boğuldu. Çünkü bu kararı kendisi de beklemiyordu.

Sullivan Barrera vs. Hakim Zoulika – USBA Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması Sullivan Barrera ile Hakim Zoulika arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. 2. roundun ortalarında Hakim Zoulika, knockdown oldu. Üçüncü round diğer roundlara göre daha ortada geçti. 4. roundda maçtaki ipleri eline tamamen alan taraf Barrera oldu. 5. roundda Barrara’nın kaşında ciddi bir deformasyon oluştu. 6. roundda da her iki taraf sert dövüşmeye devam ediyordu. 7. roundda da aynı çekişme devam ediyordu. 8. roundda ise maç çok sertleşmeye başladı. Bu sertlik maçta nakavt görmemize neden oldu. 8. roundun tam orasında karşılaşmayı teknik nakavt ile kazanan taraf Sullivan Barrera oldu. Böylelikle yeni USBA Hafif Ağırsıklet şampiyonu oldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Bu maç tarihi kesinleştiğinde Mohammedi en fazla 3 raund dayanır demiştim, aynen öyle oldu. Çok karşılaşma izledim ama kovalev’ın maçları acaip heyecanlı oluyor. O nasıl bir vuruştu! Mohammedi gözünü tutunca, gözü çıktı sandım..!!

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Ayırca pascal Gonzales’ten daha çok dayak yemedi mi? Gonzales’in kazanması lazımdı gibi geldi bana. Ne dersiniz arkadaşlar ??

imparator81
imparator81
6 yıl önce

Gonzalez çok yumruk salladı ama çoğu pascalin eskileri sayesinde boşa çıktı. Pascal in çok net yumruklari vardi

Soner
Soner
6 yıl önce

pascal maçının hakkı 95-95 beraberlikti.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ben hakem olsam beraberlik verirdim pascal maçında gonzalezin düştüğü pozisyon KD değildi.yunieski gonzalez çok sağlam bir çenesi var.pascaldan çok net yumruklar aldı ama yıkılmadı helal olsun.çok keyifli bir maçtı.bu maç kesinlikle bir rövanşı hak ediyor.jean pascalında çok sağlam bir çenesi var.ikisininde yumrukları çok sert ve çeneleri çok sağlam.yunieski gonzalez maç boyunca çok iyiydi bu adam iyi yerlere gelebilir.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Arkadaşlar; KKOVALEV’in sıradaki rakibi Andre WARD mı olacak?

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Bu PASCAL dayak yemekten zevk alıyor sanki. Adam hiç savunma yapmıyor ya. Eşşek gibi dayak yedi hala ayaktaydı helal olsun iyi dayandı ne diyeyim :)))

Başa dön tuşu