Boks

Sergey Kovalev Ve Jean Pascal Basın Toplantısı Düzenledi!


Sergey Kovalev vs. Jean Pascal

Hafif ağır sıkletin 3 federasyonun (WBA/IBF/WBO) birden şampiyonluğunun sahibi konumundaki Sergey Kovalev, WBC eski şampiyonu Jean Pascal karşısında unvanlarını 14 Mart gecesinde savunmak için ringe gelecek.

Neredeyse 2 ay kadar sonra Kanada’da gerçekleştirilecek olan bu karşılaşmanaın basın toplantısı geçtiğimiz günlerde New York’ta gerçekleşti. Toplantıda şampiyon Sergey Kovalev ve şampiyonluk adayı rakibi Jean Pascal arasında geçen konuşma tam olarak şöyle oldu…


Sergey Kovalev: “Herkese merhaba. Bu güzel halka, burda olduklarından dolayı teşekkür ederim. Ben her zaman şampiyonluklarımla uyuyan biriyim. Bu karşılaşma duyurulduğu günden beri uyumuyorum. Yılın dövüşçüsü seçildim, nasıl oldu bilmiyorum ama medya beni seçti. Ben mutluyum, çünkü bu hareket beni gerçek bir savaşçı olmaya daha da iteledi. Bu yıla gelecek olursak, daha büyük karşılaşmalar bizleri bekliyor. 2015 senesine Jean Pascal ile çıkacağım bu karşılaşma ile çok hızlı başlıyorum. Bu karşılaşmayı ayarlayanlara da teşekkür ediyorum. Benim için dövüşeceğim yerin pekte önemi yok, çünkü şampiyon olan biri her yerde dövüşür. Bana hayatımdaki bu büyük şansa tanıyan HBO ve özellikle de Peter Nelson’a teşekkür etmek istiyorum. Bu karşılaşmayı, herkes benim kazanacağımı söylüyor. Ben her zaman “asla asla demeyin” derim. Çünkü boks yaşantısında herşey olabilir. Kazanmakta var kaybetmekte. Bana göre beni çok büyük zaferler bekliyor.”

Jean Pascal: “Ben şanslı olduğum için Tanrıya teşekkür etmek istiyorum. Bu karşılaşma pek kolay olmayacak. Para her zaman gelir gider, ben tarih yazmak istiyorum. HBO güzel bir mücadele olmasını bekliyor ve ben bunun için herşeyimi ortaya koyacağım. Ben artık Showtime’da yokum. Onlar artık sıkıcı karşılaşmaları düzenlemeye başladılar. Sergey Kovalev büyük bir dövüşçü, gerçek bir şampiyon. Onun tekniği çok iyi. Ben kendimi Rockie Balboa’ya benzetiyorum, son ana kadar savaşıp kazanacağım.”

Maç Kanaltürk’ten yayınlanacak…

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

kovalevin karsisina bunlardan hicbiri cikamaz betebiev haric

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x