Boks

Sergey Kovalev vs. Jean Pascal Maçı Onaylandı!


 

Sergey Kovalev vs. Jean PascalHafif ağır sıkletin 3 federasyonun birden şampiyonluğunun sahibi konumundaki Sergey Kovalev, WBC eski şampiyonu Jean Pascal karşısında unvanlarını 14 Mart gecesinde savunmak için ringe gelecek.

IBF’in sıralaması gereği Nadjib Mohamedi karşısında maç yapması gereken Sergey Kovalev, IBF’e yaptığı başvuruda Jean Pascal maçını öne çekmek istediğini belirtirken, IBF’de bu talebi onay verdi ve karşılaşmanın önünde de bir engel kalmamış oldu.

Kasım ayında Bernard Hopkins’i mağlup ederek kemerleri birleştiren Kovalev’e karşılık Jean Pascal ise tatsız geçen Roberto Feliciano Bolonti maçı sonrası bu karşılaşmaya çıkacak.

Arjantinli rakibi karşısında 2. roundda ilk olarak rakibini knock-down eden Pascal, daha sonra hakemin araya girip ayrılın dediği bölümde rakibine yaptığı vuruş sonrası Arjantinli boksörün ringde geçirdiği rahatsızlanma ardından maça devam edememesi ile birlikte karşılaşmanın sonucu da sonuçsuz (No Contest) bırakılmıştı.

Öte yandan, WBC de unvan maçına çıkmak hakkını da elinde bulunduran Pascal, bir anlam da yönünü de IBF ‘e çevirmiş oldu. Aksi takdirde, Nisan ayında Adonis Stevenson’ın rakibi olması bekleniyordu.

Sergey Kovalev’in ise Jean Pascal’ı yenmesi halinde yaz aylarına doğru WBA tarafından unvanını normal mertebeli şampiyon Jurgen Braehmer’e karşı savunmasının ve kemer birleştirilmesinin önerilmesi bekleniyor.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün