Sinan Şamil Sam’ın Adı Bilecik’te Yaşatılacak!


sinansamilsam01

Karaciğer yetmezliği nedeniyle geçen ay 41 yaşında vefat eden kıtalar arası profesyonel ağır sıklet boks şampiyonu milli boksör Sinan Şamil Sam’ın adı, Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bir caddeye verildi.

Pazaryeri Belediye Meclisi, kasım ayı toplantısında, yeni açılan bir caddeye Sam’ın isminin verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

Karar doğrultusunda Sam’ın isminin bulunduğu levha, caddeye törenle asıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, törende yaptığı konuşmada, kararın oy birliğiyle alındığını söyledi.

Milli boksör Sam’ın başarılarını anımsatan Yalçın, “Sam, Türkiye’de yetişmiş, Avrupa, dünya gençler şampiyonu ve ağır sıklet boks şampiyonu olmuş, değerli bir kardeşimiz. Çok genç yaşta vefat etti. Biz de milli boksör Sam’ın ismini yaşatmak için meclis kararı aldık” diye konuştu.

Törene, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın babası Reşit Akdoğan, il genel ve belediye meclis üyeleriyle vatandaşlar katıldı.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "Sinan Şamil Sam’ın Adı Bilecik’te Yaşatılacak!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
z4444
Ziyaretçi
z4444

helal olsun. geçmişini unutma unutturma. Karaciğer yetmezliği sonucu yıllarca nakil bekleyen ve son anlarına kadar devleti tarafından unutularak vefat eden bir insandı Sinan. Zaten hatırlandıktan sonrada iş işten geçmişti. bu ülkede ciğeri beş para etmez insanlar olduğu kadar ecdadını unutmayan insanların olduğunu bilmek çok güzel. Mekanın cennet olsun Sinan.Amin.

murat
Ziyaretçi
murat

Keşke bu güzelliği sagken yapsaydiniz belki kendine bir nebze moralde olurdu. Türk boks tarihinin en iyi boksoruydu bence profesyonele olimpiyat sonrası gitseydi olimpiyat sampiyonu bile olabilirdi dünya şampiyonasında yendiği rakip olimpiyat sampiyonu olmuş. Bunu kendi röportajında dinlemistim. Gerçi sağlık sorunları olmasaydı ben profesyonel arenada da lider olurdu dusuncesindeyim mekanın cennet olsun