BoksKöşe Yazısı

Sıradışı Bir Antrenör: Cus D’Amato

7c6de323587c8647d40e8dc48e578efc

1908 yılında Ford, Model T isimli otomobilini satışa sunmuş, Osmanlı’da İkinci Meşrutiyet ilan edilmiş, Çin’de 2 yaşındaki Pu Yi tahta çıkmış, Amerika’da Muhammed Ali’nin doğumundan tam olarak 34 yıl önce 17 Ocak 1908 tarihinde İtalyan kökenlere sahip Cus D’Amato isimli bir çocuk dünyaya gelmiştir. Bu çocuk ilerleyen yıllarda boks tarihinin onur listesine girmiş Floyd Petterson, Jose Torres ve Mike Tyson gibi boksörleri; Teddy Atlas, Kevin Rooney ve Joe Fariello gibi antrenörleri yetiştirmiştir.

Dördüncü caddede Gramercy isimli spor salonunun sahibi, hayatını boks üzerine kurmuş, çok sade bir hayat yaşayan sıradışı bir adamdı. Hayatındaki tek dostu köpeğiydi ve salonun arkasındaki bir odada yaşıyordu. 2015 yapımı Southpaw filminde Jake Gyllenhall’in geleneksel metodları benimsemiş boks hocasını canlandıran Forest Whitaker’ın gerçek hayatta karşılık bulmuş haliydi. Tıpkı Whitaker’ın karakteri gibi bir gözü görmüyordu. Çocukken bir çocuk kalın bir sopayla kafasına vurunca sol gözü görme yetisini kaybetmişti. Askeri tarih ve Nietzsche’ye merakı nedeniyle hayatını acı ve dayanıklılık felsefeleri üzerine kurmuş bir adamdı.

Paraya değer vermezdi. Öğrencisi Floyd Petterson dünya şampiyonu olduğunda, D’Amato kendisine düşen otuz bin dolarlık payla Petterson’a süslü bir kemer yaptırmıştı. Onun için para kendi tabiriyle “Trenlerin arkasından havaya saçmak içindi.”

Bir diğer şampiyon boksörü Jose Torres’e göre D’Amato akıllı olduğu kadar dengesiz de bir adamdı. Mafyadan çok korkardı. Ceylanın aslandan kaçabilmesi için ondan korkması gerektiğine inanırdı. Bu korkusuna rağmen mafyaya karşı konuşabilen nadir insanlardandı. Yanında her zaman bir silah ile uyurdu. Onun zamanlarında boks dünyasını mafyalar elinde bulundururdu. Sonny Liston mafyanın adamıydı. Metroya hiç binmezdi. Torres bunun sebebini raylara itilmekten korktuğu için diye açıklamıştı.

D’Amato güven, para ve keyfin mutlak suretle elem getireceğine inanan bir adamdı. Bir nevi tatlı bir mazoşissti. Acıyla yoğrulmuş, sporcuların teriyle ıslanmış eski kafa bir felsefesi vardı.

Çıraklık eseri Floyd Petterson, kalfalık eseri Jose Torres ve ustalık eseri Mike Tyson’dı. Tyson’ın annesi vefat ettikten sonra onu yanına almış ve kendi Frankenstein’ını dünyaya sunmuştu.

Tyson D’Amato ile ilk tanışmalarını şöyle anlatıyor: “13 yaşındaydım, New York’un şehir merkezinden uzak bir taşra bölgesinde sparring yapıyordum. Beni 10 dakikadan daha az izledi. Bunu nasıl yapabildiğini bilmiyorum ama tarihin en genç ağır sıklet şampiyonu olacağıma o sırada karar vermişti .” D’Amato Tyson ile tanıştığında ünlü bir antrenördü. Floyd Patterson’ı Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu yapmış ve Jose Torres’i hafif ağır sıklet şampiyonuna dönüştürmüştü.

148124848

Cus’un Catskill Polis İstasyonu’nun yukarısında eski, balık gibi kokan bir salonu ve bu salonun ortasında ufak bir ringi vardı. Duvarda kesilmiş gazete küpürleri ve yaşlı adamın yanında birkaç beyaz adam duruyordu. Bu gençlerden birisinin adı Teddy Atlas’tı. Atlas o zamanlar Cus’a ayak işlerinde yardım eden adam rolündeydi.

Cus, içindekileri olduğu gibi dışına yansıtırdı. Heyecanlandığında olmayan saçları yukarı doğru dikilir, pamuk gibi beyaz yüzü patlıcan gibi morarırdı. Tyson’ı ilk kez Bobby Stewart karşısında izlediğinde de gözleri çanak gibi açılmış ve şu sözleri söylemişti. “ Bugün tekrar doğdum.”

Tyson: “Cus olmasaydı Brownsville’in köhne bir apartmanında yaşayan sıradan bir adam olurdum. Belki de şimdiye kadar çoktan ölmüştüm. 13 yaşında korkak, şişman bir çocuğu yanına alıp 20 yaşında sokaklarda şöhretinden dolayı yürüyemeyecek bir şampiyona dönüştürdü.”

Tyson’ın anlattığına göre Cus D’Amato öğrencisine sürekli olarak en iyinin o olduğunu söylüyor, içine kibir ve vahşet ekiyordu. Tyson, dövüşte can yakma, acı çektirme, yok etme gibi eylemlerin Cus’un ona anlattığı başat şeyler olduğunu söylüyordu. Ona ringde insanlara acı çektirmenin saygın bir şey olduğunu hissettirdiğini, her maçta aralarında rakibin kaburgalarını kırmak, ciğerlerini patlatmak ve burnunu beynine kadar içeri göçertmek gibi tabirleri kullandığını ifade ediyordu. Aralarındaki ilişki öyle bir noktaya gelmişti ki Tyson’ın ifadelerine göre eğer D’Amato ondan birisini vurmasını istese bunu yapardı.

D’Amato belki de Floyd Petterson’ı çalıştırdığı dönemlerde yapamadıklarını Mike Tyson ile hayata geçirmek istiyordu. Petterson sakin, sessiz ve çekingen bir şampiyondu. Bazı unvan maçlarına peruk ve takma sakal ile giderdi. Nakavt olduğu maçlardan sonra kimseye görünmeden başka bir şehirde bulunan antrenman kampına kılık değiştirerek giderdi. Ne Liston gibi indirici bir gücü ne de Ali gibi susmayan bir çenesi vardı. Petterson ABD başkanın seveceği türden bir adamdı. Beyazların siyah şampiyonuydu. Ne sert bir kişiliği ne de sert yumrukları vardı. Floyd, kanguru vuruşu ile meşhur olmuş naif bir boksördü.

Tyson-Damato-boxing

Cus D’Amato’nun elinde artık insanların duymak istediklerini söyleyen çekingen bir adam değil; konuşmasına bile gerek olmayan bir yok edici vardı. Bu makineyi o yapmıştı. Tyson’a antrenman, günlük ev işleri, boks maçı izleme zamanları ve seksin olmadığı bir askeri düzen kurmuştu. Bütün olayı disiplin üzerineydi. “Sevilmeyen işleri seviyormuş gibi yapmak” D’Amato’nun felsefesinde bu vardı. Bir keşiş gibi yaşıyor ve yaşatıyordu.

Tyson sonraki hayatında bu kadar keyfe keder yaşamasını Cus ile geçirdiği gençlik yıllarında içinde biriktirdiği her şeyin orta çıkmasına bağlamıştır.

D’Amato akciğer rahatsızlığı sebebiyle 1985 yılında 77 yaşındayken hayatını kaybetti. Tyson 1985 yılında 15 profesyonel maça çıkmıştı. D’Amato öldükten sonra idolüm dediği Ali’nin intikamını alarak Trevor Berbick’i nakavt edip tarihin en genç Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu oldu. Ne tesadüftür ki Tyson, bu unvanı D’Amato’nun bir başka öğrencisi olan Patterson’dan devralmıştı.

Yazan: Cihat Gemici

5 1 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
90 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mami
Mami
4 yıl önce

Boks tarihinin en basarili birlikteligi angelo dundee muhammed ali ikilisidir herhalde lennoxla emanuel stewardda iyidir 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce

en az boks yapan kişi kadar antrenörde önemlidir bunun en güzel örneğini yakın dönemde avni eubank maçında gördük

Junkie
Junkie
4 yıl önce

bir adamla 12 yaşından 23 yaşına kadar her gün beraber 8 10 saat çalıştığını düşün ergenliğinden genç bir adam olana kadar baba figürü oluyor artık sana harbiden bende duygulandım

smokin joe
smokin joe
4 yıl önce
Reply to  Junkie

12 yaşından 19 yaşına kadar cus d’amatoyla bir yerde oldular

Önder reşit
Önder reşit
4 yıl önce

Selamün aleyküm.hepinize iyi akşamlar.yaklaşık 1,5 sene önce boksa ilgim başladı ve bu siteyi keşfettim keşfettiğim günden beri de fırsat buldukça girip yorumlarınızı okuyorum okudukça da her gün yeni şeyler öğreniyorum.o yüzden başta ahmet kurt ve big george abi olmak üzere hepinize gerçekten çok çok teşekkür ediyorum bana bi çok şey öğrettiğiniz için.daha öğrenecek çok şeyim var o yüzden yeni yorumlarınızı… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Önder reşit

bende teşekkür ediyorum kardeşim. selamlar…

Hotter
Hotter
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Her listenin başında hep ahmet kurtun ismi geçiyor. Her övgüyü ahmet kurt alıyor. Adamsın ahmet kurt 🙂 herkes tarafından seviliyorsun.

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Harbidan ha 2 saat kaldi super lotodan 33 milyon bana cikarsa ahmeti big georgu ve conani ortadan kaldirip sitenin mudavimi ben olucam en cok bana soracaksiniz en cok bana

Hotter
Hotter
4 yıl önce
Reply to  Junkie

bizide görürsün artık çıkarsa para. bizede saksı muamelesi yapma junkie 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Valla siteye yorum yazmassam bir sure birde kartala cikmissa bilinki bana cikti hotter tkdw kankalarimi alip bi ukrayna gezisi yapariz guzel memlwket 🙂

Hotter
Hotter
4 yıl önce
Reply to  Hotter

klitschkoların yanına da uğrayalım ukrayna gezisi yaparken kanka 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Kanka seni klichkolarin yanina birakiriz tkdw kankamla benim ayri is gorusmelerimiz var

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Ahahaha 🙂 Junkie kralsın kankam ya ukraynaya gidersek Şahin k modeli takılırız artık hotter kankamin klitckoları ziyaret ederiz dediğine bakma oraya gidince aklına bile gelmez klitckolar 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

yalan olduk kanka 3 bilmişim 15 tl tavuk döner ısmarlayabilirim hayalleri 1 hafta erteledik 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Kanka Conan reisin ahı tutmuş olabilir listeye keşke onuda ekleseydin belki bu gece Ukrayna’ya doğru uçakta seyahat ediyorduk 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

bişe olmaz kanka 1 hafta daha devam tavuk dönere haftaya tüsiad da kuzu vericem 😀

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Junkie

unuttum oynamayı aq. inş bu hafta da devreder 😀 😀

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  conan

Abi dur kismetimi kapama cok heycanliyim kesi bende bu sefer 🙂

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce
Reply to  Junkie

Sen ikramiyeden bana ufak birşeyler at, kendi adımı bile sana sorarım aq ” abi benim adım neydi? ”

Bu arada sitede en çok seni seviyorum 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

Benimi daha cok seviyon conanimi

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

Conan oynamamış. Tabii ki seni seviyorum.

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

aferin akıllı adamları severim ama bana çıkmamış devretmiş zaten 34 milyon yetmezdi bir hafta daha beklerim 40 milyon alırım enayimiyim ben aza tahamül edeyim 😀

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

Aq bu nasıl akıl böyle. Kafa kafa değil, sanki microsoft merkez üssü. Paratoner gibi, bütün dünyanın zekasını çekmişsin. Helal olsun.

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

ticari zeka denir buna 😀

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Önder reşit

Eyvallah canım kardeşim. 🙂

riddickbowe
riddickbowe
4 yıl önce

Bence mike Tyson’ın kevin Rooney ile yolları ayrılınca çöküşü başladı. Ayrıldıktan sadece 2 maç sonra douglas’a yenildi. Zatrn sonrası hapis. Tyson amato’yu babası olarak görüyordu. Ama cus D amato öldükten sonra Tyson’a tek değer veren isim kevin Rooney onu buralara getirdi.

riddickbowe
riddickbowe
4 yıl önce
Reply to  riddickbowe

Dediğin gibi olabilir. Bazen böyle özel durumlar boksörlere ayrı bir hırs verebilir. Ama kevin Rooney faktörü önemli belki formda bir Tyson köşesinde sevdiği bir isim olsaydı belki o gazla douglas’ı rahat yenerdi. Benim en çok merak ettiğim formda Tyson ile 28 yaşındaki holyfield maçı ne olurdu? Çünkü Tyson o maçı kazansaydı zorunlu rakibi holyfield olacaktı. Efsane bir maç olurdu.

GGG44
GGG44
4 yıl önce
Reply to  riddickbowe

la rebel ufc haberlerine ciddi ve mantıklı 🙂 boks yorumlarına her zamanki gibi saçmalaman gerekiyor lütfen şaşırmayalım 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  GGG44

ama 15 yaşında kanka 🙂

GGG44
GGG44
4 yıl önce
Reply to  GGG44

🙂

smokin joe
smokin joe
4 yıl önce
Reply to  riddickbowe

4 gün once değil 23 gün once kardeşim

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

floyd patterson ı gömmek pek doğru olmamış. yaptığı maçların neredeyse tamamında kendisinden daha ağır boksörlerle karşılaşmış ve buna rağmen pek çoğunu nakavt etmişti. rakibe sıçrayarak öndeki elle yapılan ”gazelle punch” isimli yumruğu boksta ilk etkili kullanan ve yaygınlaştıran kişi olmuştu. sonny liston ile 2 kez dövüşüp ikisinde de patates olmuştur ama büyük bir şampiyondur. efsane nakavtlarının olduğu video burada. inanılmaz… Devamını oku »

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

spence-peterson basın toplantısı 2 saat sonra başlıyor.
buradan canlı izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=O6IxXyUGLzo

GGGökhan
GGGökhan
4 yıl önce

Çok güzel bir yazı sayenizde bir şeyler daha öğrendik teşekkürler.

VolkanK
VolkanK
4 yıl önce

Tyson o maçta Buster douglas’ı yenmişti hakemin maçı bitirmesi gerekiyordu.

Hotter
Hotter
4 yıl önce
Reply to  VolkanK

Evet tyson kesinlikle douglası yendi. Çok haksızlık yapıldı tysona

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  VolkanK

evet hakem bilerek yavaş yavaş saydı. normal bir sayışla o maç nakavtla bitmişti. demek ki douglas üzerine ağır bahis oynandı.

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce

Youtube’un önerdiği videoya bak

comment image

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

Adamm illuminati gibi her yerde ak 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

🙂 beyler adamın yukarıda yazdığı yorumlara bakarmisiniz Mike tyson ile ilgili … sizce 15 yaş bu iş için uygunmu

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce

Aga takılmayın böyle şeylere. Adamın yaşı en az 35. Daha önce paylaştığı bilgilere göre bunu söylüyorum. Eski boksörleri böyle detaylı tanımasına imkan yok.

Ne küfür ediyor ne de saygısızlık. Sempatik buluyorsanız yemiş gibi yapın. Bulmuyorsanız görmezden gelin.

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

Evet gerçektende efendiliğini bozduğunu görmedim hakkını yiyemem ama bütün siteyi kaplayan yorumlar yapmasa 10 numara olurdu … dikkat ettiğim şey yaptığı yorumlar sadece milleti kışkırtmaya yönelik..

Deontay_Wilder
Deontay_Wilder
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

yalnız leg press öyle yapılmaz diz kapağının neredeyse göğsüne değmesi lazım öyle ayağınla itmeyle olmuyo o işler rebel efendi

Junkie
Junkie
4 yıl önce

ulan ne uyuz adamsın ya sabah bakıcaktım ben bütün hayallerimi yıktın kabus gibisin vallahi

cemil aslan
cemil aslan
4 yıl önce

çok güzel bir yazı teşekkürler cihat gemici

cemil aslan
cemil aslan
4 yıl önce

profesyonel efsane sporcuların nasıl disiplinli çalıştıkları bu güzel yazılarla daha iyi anlaşılıyor. selçuk aydın röportajı ve bu yazı herşeyi ortaya serilmesini sağlayan kaynaklar. ülkemizdeki sporcularımızın yeteneklerine rağmen başarılı olamamasının sebepleri gibi.

Big George
Big George
4 yıl önce

Floyd Patterson’da Tysonvari bir şeyler vardı. Özellikle o Tyson’un signatür vuruşunu deneyen bir boksördü. Şimdi anladım neden olduğunu, aynı antrenörler tarafından çalıştırıldığını bilmiyordum.

Cihat siteye kalite katıyor.

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Big George
ChernobylMutant
ChernobylMutant
4 yıl önce

beyler bence bu gence gereksiz yere fazla yükleniyorsunuz. kimseye herhangi bir saygısızlık veya terbiyesizliğini görmedim bırakın yazsın çocuk herkes 15 yaşında oldu tabi ki bizim çağımızın şartları ile şimdi ki şartlar çok farklı o yüzden biraz kuşak çatışması oluyor. bu arada rebel kardeşim o leg press, leg press değil daha çok leg press makinesinde calf raise yapmaya çalışmış gibisin 😀… Devamını oku »

Big George
Big George
4 yıl önce
Ghetto Wizard
Ghetto Wizard
4 yıl önce

Birde düzeltiyim o vuruş kanguru vuruşu değil gazelle punch yani ceylan vuruşudur. Ve floyd pattersonı baya bir yermişsiniz en az tyson kadar kariyerli bir boksör orta sıklette olimpiyat madalyası alıp sonra en genç ağırsıklet şampiyonu olan kaç kişi var birisini yükseltiyim derken diğer bir efsaneyi karalamanız hoş değil

jackal
jackal
4 yıl önce

10 numara yazı olmus eline saglık cihat gemici

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  jackal

Katılıyorum…Elinize sağlık…
selamlar, saygılar…

conan
conan
4 yıl önce

Şimdi aklıma geldi. Bu rebel boks dehası olmasın? Şimdi de 15 yaşında bir ergen taklidi yapıyor olabilir.

Garyosullivan
Garyosullivan
4 yıl önce
Reply to  conan

Abi günaydın. Bu potansiyelde 3-4 kişi var. Muhtemelen onlardan biri.

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Garyosullivan

insan kendisi gibi yazmak yerine, sahte bir kişilikle yazma aptallığını neden yapar ki?

ne kadar fake üye varsa alayının aq…

bu küfrü yutup yemeyecek, kendisini ifşa edecek fake üyeler tarafımca affedilecektir. 😀

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  conan

şşt ağır ol bakalım 😀

Destiny
Destiny
4 yıl önce

frazier de ışıklar içinde ali ile beraber uyusun…

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce

belki videoyu kardeşine çektirip ben rebelim diyebilirsin ne var bunda

conan
conan
4 yıl önce

aynen öyle yapabilirsin. videoyla falan bizleri inandıramazsın. yaptığın yorumların bazıları 15 yaşında bir veledin yazamayacağı şeyler. artık bu oyuna bir son ver. sen boks dehası (üstadı) olabilirsin. parodi hesabın ifşa olunca şimdi yeni bir parodi hesapla yazıyor olabilirsin.

Destiny
Destiny
4 yıl önce

Sitede boks bilen neredeyse herkes taklit edildi ahmet kurt hariç tetikte kalalım site sakinleri.gerçi bu sitede taklit edilemeyecek adamlar da var.bir de lucas whyte ı ko edebilir mi sizce???

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Destiny

benim de taklidim yapılmadı. yapılamaz da 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Destiny

destiny canım ciğerim taklitler aslını yüceltir derler 🙂

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Destiny

Kaba, saygısız, boş konuşan, “taklitçi” insanlardan ricam… bir günde çıkın beyefendi, insanevladı taklidi yapın ne olur…

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  tipitip

Bence direk ölü taklidi yapsunlar abi en kolay taklit

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Junkie

Taklit kadar fena bir şey yok, utanılacak bir şey…İnan iki günüm birbirine çok fazla benzemeye başladığında bile geriliyorum…Neyse o sun…Ne kazandırır taklit insana ki, tarkan şarkılarını söylediğimde, onun gibi kıvırıp dans etmeye çalıştığımda konser biletlerim mi yok satacak? ya da Ali ağaolu gibi kibirli bir duruşla sert bir edayla etrafta yürüsem emlak milyarderi mi olacam?…Hele daha doğru dürüst kendimizi tanımadan,… Devamını oku »

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  tipitip

ağır işsizlik abi sorma valla bunların atası boks dehasıydı ama herkez severdi onu kimseyle işi yoktu kendi yorumunu bırakıp giderdi trollükte bile seviyeyi ayaklar altına aldılar

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Destiny

eyvallah kardeşim 🙂

Hotter
Hotter
4 yıl önce

aramızda casus var 🙂 kimse delikanlı olsun çıksın ortaya. burda birsürü üye var. bu üyeleri kandırmaya hakkın yok. yazıklar olsun sana kimsen eğer.

Hotter
Hotter
4 yıl önce

tyson fury ve parker eski arkadaşlarmış. bir ara araları bozulmuş ama barışmışlar. joshua parker maçı için, tyson fury parker ile sparring yapıp yardımcı olacakmış çalışmasına parkerin 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Bu olaya benim el atma zamanim geldi herlezi sorguya cekicem soyle bakalim senden baslayalim dun aksam 9 sularinda neredeydin

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Junkie

ahahah 🙂 kral kankam benim zehir hafiyelik sana yakışır .. hotter kankam bilgisayardan ıp lerinden yer tesbiti yapsın sende gidip ensele 🙂 sorguyuda conan reis yapsın tipitip kankamda onlara biraz nasihatte bulunup psikolojik danışmanlık yapsın 10 numara olur 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce

hotteri eve giderken pıstırıp kafasına sopayla vurup bi halıya sarıp denize atalım kanka bakalım rebelin yorumlar devam ediyormu devam ederse o degildir etmezse casusu yakalamış oluruz nasıl fikir

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Junkie

mantıklı fikir kanka 🙂 zaten ara sıra yorum yazmaya giriyor dikkat ettim o siteye girince rebelin yorumları kesiliyor o yokken rebel yorum yazıyor 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce

aramızda casus var diyerekte kendini sıyırmaya çalışıyor hani ben degilim hesabı bi kurnaz kendisiya süphelerim ciddi oranda arttı yakaladık bence haini

Hotter
Hotter
4 yıl önce

ooo ayıp oluyor beyler. ikili olup benim üstüme gelmeyin 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce

iyi polis kötü polis amca normal bunlar 😀

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce

hotter kanka bırak inadı sende biz yabancı değiliz 🙂

Hotter
Hotter
4 yıl önce

benden neden başlıyorsun kanka casusluk kim ben kim 🙂 9 sularında evdeydim 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  Hotter

kardeş bir hafiye babasından bile süphelenir kimseye ayrıcalık yok tkdw sen söyle moruk akşam 9 da nerdeydin

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Junkie

akşam 9 da işteydim valla kanka çalışıyodum iş yerinin kamera kayıtlarıda var 🙂

Junkie
Junkie
4 yıl önce

tamamdır sen yırttın ama hotter çelişkili cevaplar veriyor evinde kamera yoksa sıçtı oklar onu gösteriyor

Tek Kral Deontay Wilder
Tek Kral Deontay Wilder
4 yıl önce
Reply to  Junkie

ahahaha 🙂

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Hotter

Devlet kademesinde Müdür olacağıma, keşke bir ajan ya da bir casus olsaydım… Seviyorum hafiyeliği…Sürekli zihnimi takip ederim, düşüncelerimi izlerim, jestlerimi, mimiklerimi kontrol ederim… Davranışlarımın, alışkanlıklarımın, gelgitlerimin arkasındaki karanlık güçleri araştırır, karanlığın arkasından kovalarım…Niye öyle değilde böyle yapyorum diye sorar dururum…sorarım, sorarım çünkü cevapları değil soruları severim ben, yakalamayı değil kovalamayı severim ben… dedim ya, ajanlık var doğamda…Kendimi takip eder, yine… Devamını oku »

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  tipitip

aynen abi hep hayalimdir cinayet masasında dedektif felan olmak acayip karizma bir meslek ama tabiki içinde olsan çok farklı olur her gün parçalanmış tecavüze ugramış cesetler görüp eve gitmek çoğu evlenemiyor evlense bile ilişki uzun sürmüyor böyle sıkıntıları var

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Junkie

junki ben yukarıda şiirsel anlatım için metafor olarak kullandım ajanlığı…Şimdiki işimden önce 6 yıl kadar bir kaç Vilayet Cumhuriyet Başsavcılıklarında Katip olarak görev yaptım…100 e yakın Cinayet vakası keşiflerine katıldım, otopsi işlemlerinde doktor ve Cumhuriyet Savcısının tespitlerinde tutanak düzenledim, yine bir sürü intihar vakalarında olay yeri incelemelerinde bulundum heyetle birlikte…Yalnız o anlar ve ortamlar inan filmlerde anlatılan ve gösterilenlere hiç… Devamını oku »

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Junkie

aslında senin ABD de federal bir ajan şefi, rebel in de maiyetinde görevli biri olmasını çok arzu ederdim… Belki bize bir kıyak yapıp…Dünyamızı istila etmek amacıyla uzaydan gelecek olan Yakuza Savaşçılarını takip etmesi için Rebeli Papua yeni Gine tarafındaki adalara görevlendirirdin…

Junkie
Junkie
4 yıl önce
Reply to  tipitip

rebeli casusluk görevi için marsa gönderirdim abi gitmesine yetecek kadar erzak su ile dönüşü kendi halleder biliyordum senin böyle gizemli bir adam oldugunu beni soksa abi o işe kendime bi palto bi eldiven bide mercek aldımmı tamamdır

tipitip
tipitip
4 yıl önce
Reply to  Junkie

Ne gizemi Junkie, Adalet Bakanlığı her yıl 5-6 bin Z. Katibi alım ilanı yapıyor, neresi gizemli bunun ))

tipitip
tipitip
4 yıl önce

söyelemeden gecemeyecem cihat bey, haber için seçtiğiniz photo harika ve inanılmaz…

Başa dön tuşu
90
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.