Boks

Şok ! Floyd Mayweather’in WBO Şampiyonluğu Elinden Alındı

Geçtiğimiz Mayıs ayında Manny Pacquiao karşısında elde ettiği galibiyet sonrası yarı orta sıkletteki WBC ve WBA süper şampiyonluklarının yanına WBO unvanını da birleştirmeyi başaran Floyd Mayweather Jr., buna karşılık ödenmesi gereken 200 bin dolar kefaletli kemer parasını ise henüz ödememişti.

Kurallar gereği WBO’nun , Floyd Mayweather Jr.’a kemer ücretini ödemesi için tanıdığı süre geçtiğimiz hafta Cuma günü mesai süresinin bitimine kadardı. Bu süreç içerisinde Mayweather Jr.’ın Avukatları WBO ya bir müddet daha beklemelerini ve kararlarını iletmek için süre isterken, Tim Bradley – Jessie Vargas maçının galibi Bradley ise geçici şampiyonluk ödülü ile onurlandırılmıştı. Ancak, Mayweather Jr. cephesinden ödeme gerçekleşmediği gibi herhangi bir açıklama da yapılmadı.

Bu hafta başı ile birlikte WBO, Mayweather Jr.’ın WBO şampiyonluk unvanının elinden alındığını duyururken , Tim Bradley’nin de tam zamanlı şampiyonluk mertebesine yükseltildiğini duyurdu.

Floyd Mayweather Jr., halen WBC ve WBA yarı orta sıklet şampiyonlukları ile süper yarı orta sıkletteki WBC ve WBA unvanlarının sahibi konumunda. 12 Eylül’de ringe çıkacağı duyurulan ve belki de kariyerinin son profesyonel karşılaşmasını gerçekleştirmesi beklenen efsanevi boksörün rakibi ise henüz resmiyet kazanmadı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yavuz
Yavuz
8 yıl önce

Korkak Floyd

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.