Boks

Şok Şok Şok! Gennady Golovkin ve Marco Rubio Tartısında Büyük Şok !


 

19 Ekim Pazar sabaha karşı California eyaletine bağlı Carson’da orta sıkletin unvan sahibi iki boksörü kozlarını paylaşmak için ringe çıkıyor. WBA süper ve IBO orta sıklet unvanlarının sahibi Kazak boksör Gennady Golovkin, Meksikalı tecrübeli isim ve WBC’nin geçici şampiyonu konumundaki Marco Antonio Rubio ile kemer birleştirme mücadelesi verecek. Aynı gece de yer alacak bir diğer önemli maçta ise tüy sıkletn WBA de ki iki şampiyonu Nonito Donaire ve Nocholas Walters , kendi aralarında kemerlerini birleştirmek için ringe çıkacaklar.

Yenilgisiz ve gerçekleştirdiği nakavtlar ile ringlerin en tehlikeli boksörleri arasında gösterilen Gennady Golovkin, bu gece formunu ve istikrarını Meksikalı Rubio karşısında sürdürmeye çalışacak. Marco Antonio Rubio ise Gennady Golovkin karşısında belki de bir sürpriz gerçekleştirip nihayetinde adını boksun en önemli şampiyonları arasında yazdırma fırsatı elde etmiş olacak.

Bu karşılaşma öncesi son gün tartımda fazla ağırlık veren Rubio, bu fazlalığını 2 saat içerisinde atamayınca karşılaşmanın unvan statüsü yalnızca Golovkin için geçerli oldu. Şayet, Rubio, Golovkin’i yenmeyi başarırsa Golovkin’in unvanları boşa çıkmış olacak.

Gecenin diğer önemli maçları arasında şüphesiz en dikkat çekici olan Nonito Donaire – Nicholas Walters maçı olacak. Tüy sıkletin iki şampiyonunun mücadelesinin nefesleri kesmesi bekleniyor.

California’da StubHub Center’da gerçekleştirilecek bu önemli boks gecesini ülkemizde izlemek isteyenler için Türkiye saati ile saat 04:00 ten itibaren Alman Televizyonu SAT 1 ekranlarından bu karşılaşmayı canlı olarak takip edebilirler.

Bu gece Kaliforniya’da ringe çıkacak olan Kazakistanlı, 30 galibiyet ve hiç yenilgisi bulunmayan, 32 yaşındaki Gennady Golovkin ile Meksikalı, 59 galibiyet, 6 yenilgi ve 1 beraberliği bulunan, 34 yaşındaki  Marco Antonio Rubio WBA Süper Dünya Ortasıklet, Uluslar-arası Boks Organizasyonları Ortasıklet ve WBC Dünya Ortasıklet şampiyonlukları için ringde kozlarını paylaşacak.

İkili bu geceki karşılaşmalarından önce bu sabah tartıda yüz yüze geldiler. Tartı sonucuna göre, Kazak boksör Gennady Golovkin 72.12 kilogram geldi. Rakibi Meksikalı Marco Antonio Rubio ise 73.39 kilogram geldi. Bu kilo şok etskisine sebep olurken Rubio bu tartı ile maç kazansa bile kemerlerin sahibi olamayacak…

Gecede gerçekleştirilecek olan diğer karşılaşmaların kilo sonuçları ise şöyle…

* Nonito Donaire (56.97 kg) vs. Nicholas Walters  (56.97 kg) | WBA Tüysıklet Unvan Maçı

* Edwin Rodriguez (79.28 kg) vs. Azea Augustama (79.74 kg)

* Marcos Reyes (72.93 kg) vs. Abie Han (72.75 kg)

* Jamie Oceguda (63.32 kg) vs. Moris Rodriguez (62.59 kg)

* Ruslan Madiyev (61.96 kg) vs. Oscar Rojas (61.23 kg)

* Walter Sarnoi (55.97 kg) vs. Sergio Najera (54.97 kg)

Tartıdan görüntüler | Video

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=z9MXoqjVNNs&list=PLppsyufRAJpQJcpBBeIeHmNUcym65G3Ai&index=1[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=RCQT1FPHNAo&index=2&list=PLppsyufRAJpQJcpBBeIeHmNUcym65G3Ai[/youtube]

 

Tartıdan bazı kareler:


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

gennadye fazla dayanamaz rubio.. nonito icin zor olucak kesin olarak kimin kazanacagi belli olmaz

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün