Boks

SOLIMAN: “COTTO’YU DA GOLOVKİN’İ DE DÖVERİM”


Sam Soliman

IBF Ortasıklet Şampiyonu Sam Soliman, yaptığı röportajda Felix Sturm ile yaptığı maçın en iyi performansı olmadığını düşündüğünü, Miguel Cotto, Gennady Golovkin ve Martin Murray’i yenmek konusunda kendine güvendiğin ifade etti. İşte o röportaj:

Almanya’da IBF unvanını almak için Felix Sturm karşısında elinden gelenin en iyisini yaptın. Bu en iyi performansın mıydı?

En iyilerinden biriydi ama Raymond Joval karşısındaki galibiyetimin daha iyi olduğunu düşünyorum. O, IBO şampiyonuydu ve onu 120-108 yendim. Sturm büyük bir şampiyondu ve unvanı birçok kez başarıyla korudu. Yeneceğini çokça düşündüğü Oscar De La Hoya’ya yenildiğinde de şanssızdı.

Martin Murray hakkındaki düşüncelerin neler?

Murray’in maçlarını birçok kez izledim. Sturm karşısında dünyanın en iyi ortasıkletlerinden biri olduğunu gösterdi. Murray dayanıklı ve büyük bir ortasıklet. Martin Murray yenmek konusunda kendime güveniyorum, ama Sturm maçı için olduğu gibi bu maç için için de hazırlanmam lazım.

WBA Şampiyonu Gennady Golovkin, unvanını 26 Temmuz’da Daniel Geale’e karşı savunacak. Gaele GGG’yi yenebilecek mi? Ne düşünüyorsun?

Golovkin favori olacaktır ama Gaele’i hafife almaması gerek . Benim tahminim şu: Eğer Gaele doğru taktikle hareket ederse kazanır.

Bilidiğim birşey de şu: Eğer Golovkinle dövüşürsem, onu yenebileceğim konusunda kendime güveniyorum. Boks stille alakalıdır ve ben kazanmak için gerekli stile sahibim. Bu, benim için herkesin en iyi olarak nitelendirdiği bir ortasıklet karşısında kendimi denemek için büyük bir fırsat olur.

Sergio Martinez, geçen Cumartesi Miguel Cotto ile yaptığı WBC unvan maçında hayal kırıklığına uğrattı. Cotto, senin hedefinde mi? Yenebileceğine inanıyor musun?

Büyük bir üzüntüydü. Pernell Whitaker’in yanı sıra Sergio Martinez de benim idolümdü. Cotto, bir efsane karşısında en iyi performansını sergiledi. IBF-WBC birleşimi bir ortasıklet maçı memnuniyetle karşılayacağım bir şey olurdu. Sergio’nun intikamını almak isterim.

Avustralyalı ortasıklet Jarrod Fletcher WBA unvanı için Daniel Jacobs ile mücadele edecek. Fletcher, Jacobs’ı yenebilir mi?

Daniel Jacobs dünyadaki en iyi ortasıkletlerden biri veJarrod Fletcher’ın kariyerinin bu aşamasında, Amerikalı favori olmayı hak ediyor. Fletcher’ın Jacobs’a sert bir maç yaşatmasını bekliyorum.

Şu an 40 yaşındasın. Sam Soliman’ın daha kaç maçı kaldı?

Sturm karşısındaki galibiyetimden sonra, Sam Soliman’ın en iyi ortasıkletlere karşı birçok maçının kaldığını hissediyorum. Yorulma belirtisi göstermiyorum.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu