Boks

Soliman : “Geale Golovkin’i Yener” …


IBF orta sıklet yeni şampiyonu durumundaki Sam Soliman, 26 Temmuz’da gerçekleştirilecek unvan maçı öncesi vatandaşı Daniel Geale’ye, Gennady Golovkin karşısında şans tanıdığını açıkladı.

WBA süper ve IBO ünvanlarının sahibi Gennady Golovkin, New York Madison Squarre Garden’da gerçekleştirilecek karşılaşmada IBF ve WBA ünvanlarının eski sahibi Australyalı Daniel Geale karşısında ünvanını savunmaya çalışacak. Son karşılaşmalarında ciddi oranda nakavtlı galibiyet yüzdesi tutturan Kazak boksör için eski şampiyon Geale, ciddi bir test maçı olacağa benziyor.

Sam Soliman ise maça favori olarak çıkacak Golovkin karşısında Geale’in şansını küçümsemeyenler arasında ! Soliman’a göre Geale, maç boyu dikkatini yoğun bir biçimde toplar ve hareketli bir maç çıkartırsa puanla da olsa galibiyet uzak değil !

‘’Geale, maç boyu sürekli hareket halinde olmalı ve Golovkin ile karşı karşıya geldiğinde rakibinin en iyi vuruşu yapmasına imkan tanımamalı! Golovkin’in çok ağır yumrukları var ve tek bir yumrukla maç sonlanabilir ! Bu yüzden, maç boyu sürekli dikkatli bir biçimde mücadele vermeli. Hareketli yapısı ve gününde performansı ile Geale, bu maçı kazanabilir. Çünkü, o gerçekten iyi bir boksör. ‘’
Olası bir Daniel Geale galibiyeit sonası Sam Soliman ile kemer birleştirme maçı yapması, Australya’da yılın spor olaylarından birisi olarak tarihe bile geçebilecektir.

Daniel Geale vs GGG Promo :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=dAS54H1J_7U[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

sam soliman sacmaliyor.. sergio martinezin de cottoyu yenecegini soyluyordu.

Başa dön tuşu