Son 2 Olimpiyat’ın Kadın Şampiyonu Claressa Shields Ringe Çıkıyor Hem de Ne Gecede?


claressa-shields-boxing

21 yaşındaki ABD’li Claressa Shields hem 2012 Londra olimpiyatlarında hem de 2016 Rio olimpiyatlarında altın madalya kazanarak üst üste 2 kez olimpiyat şampiyonu olarak tarihe geçmişti.

Shields şimdi ise verdiği kararla profesyonel boksa geçiş yaptı. ABD’de dev maçlarda kadın maçlarına hemen hemen hatta pek yer verilmezken bu kararı değiştiren isim Claressa Shields oldu.

Daha önce Dana White UFC’de kadın dövüşçünün ne işi var demiş ve bu kararından onu vazgeçiren isim Ronda Rousey olmuş ardından da bir çok kadın dövüş ustası UFC’ye dahil olmuştu.

Şimdi de gözler siyahi genç kadın boksöre çevrildi. Shields ilk maçına (debut) ABD’de 19 Kasım’da çıkacak. 19 Kasım’ı görür görmez sanırız hangi gecede ringe çıkacağı anlaşılmıştır. Bir anda yaşayan efsaneye dönüşen Claressa Andre Ward vs Sergey Kovalev ana maçının yer aldığı dünya şampiyonluk gecesinin alt maçlarında yer alacak.

Rakibi ise henüz belli değil ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz…


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

3 Yorum - "Son 2 Olimpiyat’ın Kadın Şampiyonu Claressa Shields Ringe Çıkıyor Hem de Ne Gecede?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi

Tamam güzelde maç yayını var mı? Maç yayını yoksa banane ki

mirza
Ziyaretçi
mirza
ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

şunun sorulmasından bıktım artık illallah ettim ya. Ulan 179 kere yazdık belli değil işte belli değil anladınız mı? Belli değil yav! 🙂