SON DAKİKA! WBC’ye Yıldırım Hızıyla Rövanş Başvurusu! Federasyon Bildiri Yayınladı


WBC Süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçı sonrası ortalık karıştı. Büyük bir haksızlıkla 10. raundun ortasında kesilen maç o sırada önde olduğu iddia edilen Anthony Dirrell’e verilecek galip o ilan edildi. Kurallar gereği raunt ortasında kaş açılmasından dolayı karşılaşma sonlandırılamaz. Ancak raunt arasında bitirilebilir. Puan kartlarında yarıda kesilmesine rağmen o raunt tamamlanmamasına yer aldı. Skandallar bununla da bitmedi. Alman hakeme göre Avni Yıldırım açık ara öndeyken ABD’li iki hakeme göre Dirrell öndeydi. Sonuç itibariyle Dirrell yeni şampiyon olarak ilan edildi.

Avni Yıldırım ve promoteri Ahmet Öner hemen soluğu ertesi gün WBC’nin merkezinin bulunduğu Meksika’da aldı. Resmi başvuru yaparak haksızlık dile getirildi ve resmen rövanş isteği yazılı olarak iletildi.

Acilen toplantı kararı alan WBC Federasyonu yapılan başvuru sonrası bir toplantı yaptı. Dün yapılan toplantının ardından az önce de bildiri yayınladı.

İşte WBC Federasyonunun Resmi Bildirisi ;

Türkiye’den Avni Yıldırım, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman ile buluşmak için organizatörü Ahmet Öner ile Meksika’ya geldi. Yıldırım, geçtiğimiz Cumartesi günü boşta bulunan WBC Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçı için Minneapolis’te Anthony Direll’e karşı savaştı. Maç Direll’in sol gözünün ciddi hasar görmesi nedeniyle teknik kararla sonuçlandı. Bu muazzam, aksiyon dolu bir mücadele sırasında kazara oluşan kafa vuruşundan sonra bu karar alındı.

Direll 2’ye 1 karar ile zaferi elde etti ve WBC yeşil ve altın kemeri ile ödüllendirildi.

Yıldırım, resmen bir itiraz sundu ve acil bir rövanş istediğini WBC Federasyonumuza bildirdi. Yıldırım’ ın ifadesi şu şekildedir:

“Sayın Başkan Sulaiman, saygıdeğer kuruluşunuz tarafından bana verilen fırsatlardan dolayı saygı, şükranlarımı sunmak için Mexico City’de bulunan WBC Merkez ofisinizde sizi ziyarete geldim. Federasyonunuz WBC, kariyerimi profesyonel bir boksör olarak destekledi ve bugünlere sizin çatınız altında ilerledim ve bugünlere geldim. WBC derecelendirme Komitesi ve WBC Kurulu bana inandı, bana boks dünyasında en prestijli organizasyonunda savaşmak için büyük bir fırsat verdi”

“ Eğitim kampıma aylar öncesinden beri başladım ve yeşil altın kemeri ABD’de kazanmak için çok fedakarlık yaptım”.

“ En iyi yaşam mücadelemle savaştım, her zaman ileri gidiyorum, kalbimle, onurumla ve gururumla savaşıyorum. WBC’ye ve hakemlere saygı duyuyorum ancak maçım kaza sonucu kafa vuruşlarının gerçekleştiği rauntta değil kazanmaya başladıktan sonra mücadele bitirildi bu sebeple çok üzgünüm. Ben çok güçlü geliyordum ve resmi puanlamada 8 ve 9. rauntları kazandım ve sonra birden 10. rauntun ortasında maç durduruldu”

“10 Rauntta dövüş henüz bitmemişti, 10. raunt bitmeden ve 2 hakemin o raunt için Dirrell’e verdikleri puanlar sebebiyle kaybettim. Çünkü Bitmemiş 10. raunt Dirrell’e verildi. 10. rauntu benim kazanmam durumunda maç berabere bitecekti”

“Türkiye’den ilk dünya şampiyonu olma hayalim bitirildi ama net bir sonuçla değil. “

“Her şeye rağmen sonucu kabul ediyorum, kural ve prosedürlerin tam açıklaması için Sayın Başkan’a teşekkür ederim, maçın sonucunu değiştirmek istemiyorum ama WBC’nin doğrudan rövanşı desteklemesini rica ediyorum”.

“Dirrell’e saygı duyuyorum ancak bu kadar tartışmaların içinde bir kararla kazananan Dirrell’in de tekrar savaşmak için rövanşı kabul edeceğini umuyorum”

WBC Avni Yıldırım’ım bu resmi itirazını almıştır ve WBC kuralları ve yönetmelikleri tarafından incelenecektir ve bu durum resmi protokol ile devam edecektir.

Değerli Fight Club ziyaretçileri. Avni Yıldırım perşembe akşamı Türk Hava Yollarına ait uçakla 17.30’da Atatürk Havalimanına iniş yapacak ve yurda dönecek. Bu arada WBC başkanı Maurico Sulaiman ve Avni Yıldırım ile Ahmet Öner Meksika’da bulunan Türkiye Başkonsolosluğuna giderek ziyarette bulundu. Alınan bilgilere göre WBC başkanı Sulaiman Mart ayı sonunda Türkiye’ye gelecek ve bir takım ziyaretlerde bulunacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

5
Yorumlar

5 Comment threads
0 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ConanяσмαηAhmet Kurt Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

itirazı okudum. ekibimiz kibarca ”belirttiğimiz üzere ayan beyan hakkımızı yediniz. bir rövanşı bize çok görmeyin” demiş. dünya genelindeki boksseverler bırak avni yi, anthony dirrel i unvan maçına çıkardıkları için bile öfkeliler. maçtan önce, ne yaptı da bu maçı hak etti diyorlardı. maçtan sonra da dediler. ne yalan söyleyeyim haklılar da 🙂 aynı şekilde avni de unvan maçını hak etmemişti(avni de… Devamını oku »

яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Hahaahahah 😀

яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Bence Sülo kabul etmeyecek ama Ahmet Öner Alman hakemi satın almış o kadar da çöp değilmiş lobisi

Conan
Üye
★★★★★
Conan

sülüman bakalım adaletli bir karar alabilecek mi?

Conan
Üye
★★★★★
Conan

dedikodulara göre; WBC Avniye Benavidezle maç yapmasını teklif edecek. kazanan Direlle kemer maçına çıkacak.