Boks

Spence Jr. ve Crawford Maçı 21 Milyon Dolar Bilet Sattı

Tarihi Unvan Birleştirme Maçı T-Mobile Arena'da Kaç Bilet Sattı

Spence Jr. ve Crawford Maçı 21 Milyon Dolar Bilet Sattı

Las Vegas’ın boks merkezi haline gelen T-Mobile Arena, tüm boks severleri büyülü bir geceye şahitlik etmeye davet edilmişti. Yarı orta sıkletin kralını belirleyecek maçta, iki Amerikalı boksör Errol Spence Jr. ve Terence Crawford karşı karşıya geldi ve tüm boks dünyasını ayağa kaldırdı.

Errol Spence Jr, 28-0’lık kariyeriyle ve Terence Crawford da 39-0’lık kusursuz bir rekora sahip olarak bu unvan birleştirme maçına çıktılar. 19.000 biletli seyirci, muhteşem mücadeleyi izlemek için T-Mobile Arena’ya akın etti ve bu olağanüstü karşılaşma toplamda 21 milyon USD hasılat elde etti. Her iki boksör de kariyerlerinin en yüksek gişe gelirini elde ederek, boks tarihine adlarını altın harflerle yazdırdılar.

2023 Rekoru Gervonta Davis ile Ryan Garcia Maçında

Ancak, 2023 yılının hasılat rekoru başka bir karşılaşmada kırılmıştı. Gervonta Davis ile Ryan Garcia arasındaki mücadele, 22.8 milyon dolarlık geliri ile 2023’ün en yüksek hasılatını elde eden maç olarak kayıtlara geçti. Aynı zamanda 1.2 milyon PPV (Pay-Per-View) izleyicisi ile 100 milyon dolar üzerinde bir öde izle geliri elde edilmişti. Errol Spence Jr. ve Terence Crawford maçının PPV gelirleri ise sadece 650 Bin’de kalması hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. PPV’den elde edilen gelirse yaklaşık 25 Milyon dolar.

Maçın kendisi de unutulmaz anlara sahne oldu. Pazar sabahı gerçekleşen mücadelede, 30 nakavta sahip olan Terence Crawford, rakibi Errol Spence Jr’ı nakavt ederek kariyerinin 31. nakavtını elde etti. Bu etkileyici zaferle birlikte, Crawford bokstaki efsaneler arasında yerini pekiştirdi ve P4P (Sıklet Gözetmeksizin En İyi Aktif Boksör Boksör) olarak tarihe geçti.

Boksseverler, bu muhteşem mücadeleyi uzun süre unutmayacak ve spor tarihindeki bu önemli anı daima hatırlayacaklar. Her iki boksör de gösterdikleri mücadeleci ruh ve yetenekleriyle tüm dünyada büyük bir takdir topladılar. Spence Jr. ve Crawford arasındaki bu destansı müsabaka, boksa olan ilgiyi bir kez daha kanıtladı ve sporun geleceği için heyecan verici bir umut olarak kaldı.

Boks Dünyasından Haberleri Fight Club Türkiye Olarak Aktarmaya Devam Edeceğiz.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Spence Jr. ve Crawford Maç Özeti :

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.