Boks

Steve Cunningham’dan Yeni Galibiyet !


http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/2014/10/Steve-USS-Cunningham-1015.jpg

İki kez yarı ağır sıklette  dünya şampiyonluğuna ulaşmış ve kariyerine ağır sıklet olarak devam eden Steve Cunningham, geçtiğimiz Cumartesi günü 10 round üzerinden gerçekleşen karşılaşma da Natu Visinia karşısında galibiyete 7. roundun sonrasında ulaştı. Rakibinin karşılaşmaya bu rounddan itibaren devam edememesinin ardından teknik nakavtlı olarak galip ilan edilen boksör böylece üst üste 3 kez olmak üzere kariyerndkei 28. galibiyeti elde etmiş oldu.

Maça iyi bir başlangıç yapan ve ilk 4 roundu net olarak üstün kapatmasının ardından 5. roundda rakibinin yakın mesafede yaptığı vuruş sonrası dengesini kaybederek yere inen Cunningham, maç içerisinde knock-down yaşamış oldu. Altıncı roundda ise yeniden üstünlüğünü sürdüren tecrübeli boksör, karşılaşma sonlandığı ana kadar da bunu korumayı başardı. Cunningham’ın, kendisinden yaklaşık 30 kg daha ağır olan ve maç öncesi yenilgisi bulunmayan rkaibi ile bu fiziki dezavantaja karşılık naısl mücadele vereceği de merak konusuydu.

Steve Cunningham’a bu karşılaşma öncesi belki de en büyük destek, hayatta kalma mücadelesi veren küçük kızı Kennedy’nin ring kenarında onu desteklemesiyle geldi, diyebiliriz. Eşi ve kızından bu maç öncesi hazırlıklar sırasında uzak kalan Cunningham, galibiyeti d eonlarla beraber kutladı. Kennedy Cunningham’ın kalp rahatsızlığı var ve bu hastalık eşine çok az rastlanan türden.

Bu maç öncesi  IBF’in 6. basamağında yer alan Steve Cunningham için dünya şampiyonluğu maçına çıkmak için bir maç daha yapması gerekebilir. Bu karşılaşma da büyük ihtimalle, şu an IBF’in en üst basamağında yer alan Vyacheslav Glaszkov ile yapacağı karşılaşma sonrası gerçekleşebilir.

Steve Cunningham vs. Natu Visinia | Full Fight

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=OskK5uWWMHA[/youtube]

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
has
has
7 yıl önce

şu adam biraz güçlü ve çenesi iyi olsa piyasanın tozunu attırır ama artık geçti zira 38 yaşındadır.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün