Sullivan Barrera Hafif Ağır Sıklete Meydan Okudu: Kralınız Gelsin!


barreraGeçtiğimiz haftasonu Karo Murat‘la karşılaşan ve Bernard Hopkins, Nathan Cleverly, Gabriel Campillo gibi isimlerin başaramadığını başarıp rakibini 5 round’da nakavt eden Barrera, gözünü yükseklere dikti.

IBF kemeri için eliminasyon niteliği taşıyan maçın sonunda Barrera Sergey Kovalev’in 2016 içinde kemerini müdaafa etmesi gereken zorunlu rakip haline geldi.

166584353_KOVALEV_800654cKovalev‘in 30 Ocak’ta Jean Pascal‘la maçı olması ve 2016 takviminin bir hayli sıkışık olması nedeniyle kendisini Kovalev’le kısıtlamak istemeyen Barrera, yaptığı açıklamada: “Kovalev, Adonis Stevenson veya Andre Ward, hangisi olursa fark etmez, ben onların icabına bakarım. Yeter ki karşıma çıkmaya onları ikna edin.” şeklinde iddialı konuştu.

Eski bir yarı ağır sıklet olan ve son maçında Jean Pascal’a çok zor anlar yaşatan Yunieski Gonzalez ile birlikte Adonis StevensonKüba’nın en iyi hafif ağır sıkleti olarak kabul edilen Sullivan Barrera, aynı zamanda Andrzej Fonfara ve Isaac Chilemba ile birlikte sıkletin en cüsseli boksörlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Güç, kalıp ve tekniğin birleşimi olan Barrera, sıkletteki tüm şampiyonlara tehdit oluşturabilecek, mutlaka dikkat edilmesi gereken bir boksör.

ward_andre_punchingBu konu hakkında görüşleri sorulan Kovalev ise; Barrera vs Murat maçını izlediğini, Karo Murat’ın maça hazır olmadığını düşündüğünü, şu an için sadece Jean Pascal maçıyla ilgilendiğini, 2016’nın geri kalanında ne olacağına Pascal maçından sonra bakacaklarını açıkladı.


Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "Sullivan Barrera Hafif Ağır Sıklete Meydan Okudu: Kralınız Gelsin!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Kovalev sana 10.raundu göstermez adamim

Lara
Ziyaretçi
Lara

Gonzalez Barrera’ya göre daha iyi bence.