Süper Hafif Sıkletin Kralı Crawford, Pacquiao’dan Kemeri Alan Horn’a Karşı. Tarih Verildi!


horn-crawford

Son maçında Namibyalı şampiyon Julius Indongo’yu mağlup ederek süper hafif sıkletteki tüm kemerleri eline geçiren ABD’li Terence Crawford, yarı orta sıklete geçmek istediğini daha önce açıklamıştı.

WBO da bu talebe sessiz kalmadı ve Amerikalı şampiyona yarı orta sıkletteki ilk maçında unvan hakkı tanıyacağını açıkladı. Crawford, 2018’in ilk aylarında Avustralyalı şampiyon Jeff Horn’la WBO yarı orta sıklet unvanı için ringe çıkacak.

13 Aralık’ta unvanını İngiliz Gary Corcoran’a karşı korumak için Avustralya’da ringe çıkacak olan Horn’un bu mücadeleyi kazanması halinde 90 gün içinde Crawford’la anlaşması gerekiyor.

Her iki boksörün de Top Rank firmasıyla çalışması anlaşmanın daha kolay gerçekleşmesini sağlayacak. Böylece Horn-Crawford mücadelesi de 2018’in Mart-Nisan döneminde hayata geçecek.

Crawford’un Horn’da unvanı alması halinde ise ABD’li şampiyonun Keith Thurman veya Errol Spence Jr gibi bir isimle unvan birleştirme maçına çıkmayı hedeflediği biliniyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

18
Yorumlar

10 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
TÜRK OĞLU TÜRKTugay ÖzayKanguru PerkovicAbout Billionsconan Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

Ohohohhohoho Welterde kartlar yeniden dağılacak çok sevindim bence crawford zaten ait olduğu siklete geldi

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

crawford un yeni bir rakip açıklaması diğer şampiyonların dövüşecekleri rakipleri açıklamasından biraz farklı. adam ”sıradaki gelsin” der gibi. rakibin kim olduğunun pek bir önemi yok. crawford bana göre ait olduğu sikletlerde kime karşı dövüşürse dövüşsün favoridir. thurman da dahil.

Canki
Üye
★★★★
Canki

horn kemeri emaneten taşıyor zaten manny karşısında acık ara kaybetmişti 8-4 en fazla 7-5 verirsin raundlara . Keith thutman dısındakilere imzamı atarım ben biraz tırsıyorum thurman dan porter yener dedim yendi garcia alır dedim yendi büyük konuşmak istemiyorum artık 😀

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

porter maçının hakkı bence beraberlikti. thurman ı bu kadar zorlayan bir boksör daha gelmemiştir. adam 12 raund boyunca deli gibi baskı kurdu. bence daha aktif ve daha istekliydi. garcia maçında ise thurman uzaktan dövüş yaptığı sürece garcia yı yener demiştim. ilk raundlarda garcia ya yakın mesafeden öyle yumruklar vurdu ki garcia uzun bir süre thurman a pres yapmaya korktu(daha ilk… Devamını oku »

Canki
Üye
★★★★
Canki

Aynen ben zaten artık büyük konusmicam ne desem tersi oluyor selçuk da postolu nakavtlar dedim selçuk nakavt oldu :):):)

riddickbowe
Üye
★★★★
riddickbowe

Crawford super lightweight’te krallığını ilan etti. O siklette crawford’a rakip yoktu zaten. Artık welterweight’e geldi bence errol Spence jr. Haricinde crawford’u zorlayan pek çıkmaz. Keith thurman, danny garcia bence crawford’u yenemez.

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

bence aktif boksörler içinde en iyisi şuanda

riddickbowe
Üye
★★★★
riddickbowe

Kesinlikle katılıyorum.

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

cravford her yönüyle muhteşem bir boksör. bana göre floyddan daha iyi… bu elemanla maç yapması durumunda maçı rahat bir şekilde alır..

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

crawford bu siklete gelmesiyle thurman resmi olarak sakatlanma seneryosunu yazmaya başlamıştır bence. asıl dikkatimi çeken olay; crawford’ın da ve jeff horn’un da promotörü bob arum. yani bu işten en karlı çıkacak olan kişi arum. yabancı kaynaklardan okudum, wbo jeff horn’un mandatörü olarak crawford’ı seçti. crawford daha bu siklette hiç maç yapmadığı halde mandatör oldu. wbo dediğimiz olay aslında world bob-arum… Devamını oku »

klıtschko
Ziyaretçi
klıtschko

wbo şampiyonken bir üst sikklete çıkana mandatörlük hakkı tanıyor bob arumla bi ilgisi yok

conan
Ziyaretçi
conan

Yürü be crawford. Pac manin intikamını al bu gavattan

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Hornun haksız elde ettiği şampiyonluğun kısa sürmesi, çok güzel bi durum benim için. Crawford, welterweighti De fethedecek bence. Umarım güzel bi maç kartı hazırlanır. Umarım Horn kırışmaya kalkar 🙂 .

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

yalnız bu siklette bir öncekine göre çok daha iyi rakipler var bence. crawford un bile işi zor 🙂

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Kesinlikle öyle. Artık kolay hiç bi maç yok fakat crawford büyük bi fatih, üstesinden geleceğini düşünüyorum 🙂 .

Kanguru Perkovic
Ziyaretçi
Kanguru Perkovic

Horn bence pacmani yendi açıkçası karari ben doğru bulmuştum manny ilk roundlar çok pasifti. En zayıf şampiyon olabilir welterin ama jeff horn kötü boksör degil dayanikli güçlü agresif ring iq su yüksek bir boksör. Ama karşısında crawford gibi bir canavar var büyük ihtimal crawford kazanir. Crawford da welter de spence jr thurman ve porter zorlar . Bakalım neler yapacak welterde… Devamını oku »

Tugay Özay
Üye
★★★
Tugay Özay

Olası bir Crawford-Thurman maçında, Crawford favori falan değil uçmayalım. Thurman’ı kevgire çevirecek bir stili yok, Porter gibi değil. kontracıdır, Tek de ko gücü vardır doğru. Ama Thurman’da da betondan bir çene ve Crafword’u yenecek bir stil var. Ayrıca Spence Jr’ın da abartıldığını düşünüyorum. Tamam Kell Brook’u yendi ama öyle ahım şahım da değildi. Keza Kell brook ahım şahım bir boksör… Devamını oku »

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★★
TÜRK OĞLU TÜRK

crawford efendi kurtlar sorfasına adımını attı ama ilk kemer rakibi çakalın teki…çok net bir galibiyet alır horn a karşı…ko ya gideceğini düşünmüyorum zira kendisini horn maçında test edecektir…