Boks

Süper Hafif Sıkletin Kralı Kim Olacak? Dev Maçta Son Düzlüğe Girildi!


CRAWFORD-POSTOL

Süper hafif sıkletın kralını belirleyecek maçta artık son düzlüğe girildi. Sadece bu sıkletin değil dünyanın en önemli boksörlerinden biri olarak kabul edilen Amerikalı yenilgisiz WBO şampiyonu Terence Crawford ile bir diğer yenilgisiz boksör Ukraynalı WBC şampiyonu Viktor Postol kozlarını 23 Temmuz’da Las Vegas’ta paylaşacak.

Karşılaşmanın 30 gün öncesinde yapılan tartıma göre, 63,5 kiloda gerçekleşecek maç için Terence Crawford 68,2 kg Viktor Postol ise 66 kg şeklinde tartım verdi.

WBC kurallarına göre boksörlerin maçtan 30 gün önce hedeflenen kilonun en fazla %10, 7 gün önce ise en fazla %5 üzerinde olmaları gerekiyor. İki boksör de limiti tuttururken, Crawford’un maça kadar yaklaşık 4,7 kg Postol’un ise yaklaşık 2,5 kg vermesi gerekiyor.

WBC ve WBO kemerleri dışında Ring dergisi tarafından verilen Lineal (çizgisel) kemerin de ortada olacağı müsabaka, süper hafif sıkletin kralını belirleyecek.

Eski dünya şampiyonlarından Mikey Garcia’nın da boksa geri döndüğü ve süper hafif sıklette ringe çıkmaya başlayacağını düşünürsek önümüzdeki dönemde süper hafif sıklette “piyasanın karışacağını” rahatlıkla söyleyebiliriz.

Garcia’nın da hedefinde kuşkusuz bu karşılaşmanın galibi olacak.

Bu sırada Fransa’da İngiltere İzlanda Maçı Öncesi


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
12 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
5 yıl önce

Crawford weltere geçmeli . Mikey Garcia çok iyi boksör . Crawford Postolu UD ile yener.

GÖRGÜN
GÖRGÜN
5 yıl önce

Postol direk vuruşlardan sonra gelecek kontralara çok açık. Selçuk aydınla yaptığı maçın ilk raundunda aynısı oldu ama Selçuk üzerine gidemedi. Crawfort denk getirirse ko kaçınılmaz olacaktır. Crawfort Bu tür kontraları direk vuruşlardan daha basit atabilen bi boksör.

baloncuwilder
baloncuwilder
5 yıl önce

grafod yer bunu grafodu yenebilecek adam yok sikletinde yenigisiz tamamlar artik.

Roman
Roman
5 yıl önce

Crawford postoluda garcia yida gomer.

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
5 yıl önce

Garcia o kadar kolay olmaz ortadadir maç

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
5 yıl önce

crawford alır maçı. postol seyir zevki ve iyi bir tekniği olmayan, bir boksor. uzun boy avantajı var sadece. crawford ise muhteşem tekniğiyle boy avantajını sıfırlayacaktır postol un.

Marvelous .
Marvelous .
5 yıl önce

Agirsikletin bize vermediği keyifi crawford postol, usyk glowacki, ward kovalev maçları verecek sanırım. Çok sınıf maçlar bunlar. Crawfordun yeri welter aslında. Postolu geçip welterde de garcia, brook, thurman, spence gibi boksörlere de üstünlük sağlarsa efsaneler arasındaki yerini alır. Tabi welter çok daha zor, kalburüstü en az 10 tane dövüşçü var.

Bruiser
Bruiser
5 yıl önce

Videodaki Tyson Fury değilmi ya?Adamım be hahaha nasılda eğleniyor dünya umurunda değil.Klitchko her gece yastığa kafasını gömüp nasıl hezimete uğradığını düşünüp ağlarken ve hırsından çatlarken Fury reis alemlerde 🙂

ilydream
ilydream
5 yıl önce

bence postol waltere geçmele o boyla hafif sıklet ne la

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
5 yıl önce

crafurd en kötü ihtimalle puan ile alır. postolu ko da yapabilir.

Roman
Roman
5 yıl önce

Mikey garcia amatorde crawford dan hayatinin dayagini yemistir bilmeyenler icin soyluyorum. Hem daha performansini gormedik temmuzda dovuscek bakcaz durumuna belki formsuz bilemeyiz.

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
5 yıl önce

Güzel maç olacak. Postolunda crawforddan eksik kalır bir yanı yok. Postol yenerse hiç şaşırmayın mathysee yi ne hale getirdiğini gördük. Yıpratıcı yumruklara sahip.Şartlar eşit gibi gözüküyor.

Başa dön tuşu