Süper Orta Sıklet Nisan’da Şekilleniyor!


76kilokapak

Süper Orta Sıkletin geleceği Nisan ayında şekilleniyor. WBA şampiyonu Felix Sturm dışında bütün şampiyonların ringe çıkacağı ayda 76 kiloda yapılacak önemli karşılaşmalar şu şekilde:

2 Nisan:

Boxing - Who's Fooling Who? Card - 7/11/2015 Boxing - British & WBC Silver Super Middleweight Title Fight - Callum Smith v Rocky Fielding Echo Arena Liverpool, Liverpool Waterfront, United Kingdom - 7 Nov 2015Bu Cumartesi NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanacak Liverpool gecesinin ana maçında ringe çıkacak olan Smith kardeşlerden Callum Smith, Avrupa Şampiyonluk kemeri ve WBC Dünya Şampiyonluğu final elemesi niteliğindeki maçta, şampiyon Hadillah Mohoumadi ile karşılaşacak. Bir çoklarına göre Smith kardeşlerin en yeteneklisi olan Callum, bu maçı kazanması halinde büyük ihtimalle 2017’nin ilk aylarında WBC şampiyonunun karşısına çıkacak ve dünya şampiyonluğu hayaline ulaşmak için mücadele edecek. 1.91m’lik boyuyla süper orta sıkletteki en uzun boylu boksörlerden biri olan Smith, aynı zamanda hafif ağır sıklete yatkın, bu sıklete için devasa denebilecek bir fiziğe sahip. Fakat Avrupa şampiyonu Hadillah Mohoumadi de son 5 maçını nakavtla kazanmış, son derece tehlikeli bir rakip. Bu maç Smith’in dünya şampiyonu olup olamayacağı konusunda net bir fikre sahip olmamızı sağlayacak.

9 Nisan:

grovesBugüne kadar 3 defa dünya şampiyonluk maçına çıkan ama 3’ünde de başarısız olan George Groves, 4. ve belki son defa bu fırsatı elde etmeye çalışıyor. Martin vs Joshua gecesinde ringe çıkacak Groves, NTV Spor ekranlarında yayınlanacak maçta vatandaşı, 17 maçta yenilgisiz David Brophy ile karşılaşacak. Bu maçı kazanması halinde Callum Smith’e teklif götürecek olan Groves, olumsuz yanıt alması halinde rotayı Martin Murray’ye çevirecek ve 2017’nin ilk yarısında dünya şampiyonluk maçına çıkmak için ihtiyacı olan sıralamayı elde etmeye çalışacak. WBC planının suya düşmesi halinde Groves, profesyonel kariyerinde tek mağlubiyetini tattırdığı IBF şampiyonu James Degale’e yönelecek. Olası bir DeGale-Groves rövanşının İngiltere’de Frampton vs Quigg ve Joshua vs Haye gibi dev bir maç olacağını şimdiden hatırlatalım.

9 Nisan:

abraham9 Nisan’daki bir diğer büyük maç da, WBO Dünya Şampiyonluğu maçında karşı karşıya gelecek olan Arthur Abraham ve Meksikalı Gilberto Ramirez arasında gerçekleşecek. Pacquiao-Bradley gecesinde gerçekleşecek olan karşılaşma, ana maçı bile gölgede bırakabilecek potansiyele sahip. 1.89’luk boyuyla 76 kilonun en uzun boksörlerinden olan yenilgisiz Ramirez, 36 yaşındaki yaşlı kurt Arthur Abraham’a karşı dünya şampiyonluğu için mücadele edecek. Bu maçı kazanan boksör kemerini büyük ihtimalle Danimarkalı Patrick Nielsen veya Amerikalı nakavt makinası Jesse Hart’a karşı savunacak.

29 Nisan:

DirrellBros29 Nisan’da ABD’nin New Jersey kentindeki boks gecesinde, Dirrell kardeşler sahne alacak. Eski WBC şampiyonu Anthony, eski dünya şampiyonluğu adaylarından Caleb Truax ile karşılaşırken, bir dönem dünyanın en iyi süper orta sıkletlerinden biri olarak kabul edilen, Super 6 turnuvasında Arthur Abraham’ı yenip Carl Froch’a küçük bir puan farkıyla kaybeden Andre ise, Kovalev’in eski rakiplerinden Avustralyalı Blake Caparello ile ringe çıkacak. Son derece çekişmeli maçların yaşanacağı gecede, özellikle Andre Dirrell vs Blake Caparello maçının çok iyi bir karşılaşma olmasını bekleyebiliriz. WBC sıralamasında 3. konumda yer alan Anthony ve hem WBC hem de IBF’te 5. konumda bulunan Andre, maçlarını kazanarak önümüzdeki yıl yine büyük bir kemer maçına çıkma hesapları yapıyor. Bu hesapları tutacak mı, bunu 29 Nisan ve sonrasında birlikte takip edeceğiz.

30 Nisan:

degaleAyın sonunda ABD’de dev bir süper orta sıklet gecesi daha gerçekleşecek. Aynı gecede hem IBF şampiyonu James DeGale hem de WBC şampiyonu Badou Jack ringe çıkacak. DeGale, zorunlu rakibi Meksikalı Rogelio Medina’ya karşı kemerini savunmaya çalışırken, Badou Jack de 2012’deki Carl Froch maçına kadar dünyanın en iyi süper orta sıkletlerinden biri olarak kabul edilen, Gennady Golovkin’in “ringe çıktığım en iyi boksör” dediği Romen Lucian Bute ile kozlarını paylaşacak. DeGale ve Jack’in maçlarını kazanması halinde sonbaharda kemer birleştirme maçına çıkmak üzere anlaştıkları biliniyor. NG-2015-05-omslag_726Medina’ya DeGale karşısında çok fazla şans verilmese de, son maçında DeGale’e puanla kaybeden ama performansıyla eski günlerine dönüş sinyali veren Lucian Bute’nin Jack karşısında bir sürprize imza atabileceği konuşuluyor. Bu olasılığın hayata geçmesi halinde George Groves yazımızda bahsettiğimiz, DeGale vs Groves rövanş maçı olasılığı da kuvvetlenebilir.

30 Nisan’da favorilerin kazanması halinde ise muhtemelen Eylül ayında DeGale vs Jack arasında dev bir WBC ve IBF kemer birleştirme maçını izleyeceğiz ki; bu maçı kazanan taraf çifte şampiyonluk kemeriyle geniş bir kesimce dünyanın en iyi süper orta sıkleti olarak kabul edilecek ve büyük ihtimalle geleneksel olarak Ring dergisi tarafından verilen ve Andre Ward hafif ağır sıklete geçtiğinden beri boşta olan (lineer) kemerin de sahibi olarak kolleksiyonuna çok değerli bir ünvanı daha katmış olacak..


Benzer Haberler

Yorumlar

8 Yorum - "Süper Orta Sıklet Nisan’da Şekilleniyor!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
golden boy
Ziyaretçi
golden boy

Mehmet bey manny bradley maçı yayınlanmıcakmı

Anthony joshua
Ziyaretçi
Anthony joshua

Em çok heyecaandigim gece 9 nisan hem Joshua groves var sabahta abrahamlar paqcuiaolar var beadleyler

Gökhan Sebilci
Üye
Gökhan Sebilci

Arthur Abraham varken diğerlerinin sözü geçmez.

Roman
Üye
★★
Roman

Calluma sikletin yeni yıldızı olur.

Marvelous .
Üye
Marvelous .

Çok güzel haber teşekkürler. Efsaneyi son maçında izlememek olmazdı.

Marvelous .
Üye
Marvelous .

Bu süper orta ne biçim bir siklet, en itici kabiliyetsiz boksorler burda toplanmış sanki. Carl Froch ve andre warddan sonra maçları gram ilgimi çekmiyor. ggg bir ayda 4 kilo alıp buraya çıksın 6 ay içinde badauyu, abrahamı, degaleyi paketleyip tüm kemerleri ellerinden alır. Gerçi ramirez abrahamı emekli edecek 9 nisanda.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

En çok ramirezi merak ediyorum adam golovkin hemen bu siklete çıksın ona ilk yenilgisini nakavt ederek tattiracam demişti.kendine bukadar güvenen insan abrahama 8.raundu göstermez .abrahami yener ama sayıyla yener. Yanlız Abraham son raundlara doğru çok sertlesen bir bokscu Abraham yakalarsa indirebilir.kolay bir maç olmaz.