Boks

Sürpriz Ngannou vs Tyson Fury Maçı Nasıl Gelişti

UFC Şampiyonu ve Boks Şampiyonu Nasıl Eşleştirildi

Sürpriz Ngannou vs Tyson Fury Maçı Nasıl Gelişti ?

Francis Ngannou tarihe geçecek Tyson Fury maçının nasıl geliştiğini anlattı. Ünlü UFC ağır sıklet şampiyonu Kamerun asıllı Fransız Ngannou konuya dair açıklamalarda bulundu. Sene başında UFC ile yollarını ayırdıktan sonra Fury ile maçı imkansız olarak görülmeye başlanan Ngannou, Fury ile uzun süre flörtteydi. UFC ile kontratı biten Ngannou’nun marka değerinin düştüğü öngörülecek Fury vs Ngannou maçı hayal olmaya başlamıştı. Bu durumda Deontay Wilder’e de haber gönderen Nagannou ondan da olumsuz cevap alınca ümidi tamamen kesmiş ve PFL ile 16 Mayıs’ta yeni bir anlaşma yapmıştı.

Daha sonra ise Suudi Arabistan’dan bir telefon alan Nagannou maçı organize edecek yetkililerle New York’ta buluştu. Ardından da süreç hızla ilerlemeye başladı. PFL de Fury ile yapacağı maça çok olumlu bakınca imzalar atıldı.

Ngannou Anlaşma Sürecini Anlattı

The MMA Hour’a konuşan MMA ustası Ngannou “Her şey 4-5 hafta önce başladı. 2 haftalık müzakereler maçın bağlanmasına sebep oldu. İmzaları attık. Arabistan’dan telefon geldiğinde maçı istediklerini ilettiler. Ama ben pek heyecanlanmadım. Sonra iş ciddiye bindi ve şu an 28 Ekim’deki maça hazırlıklarım devam ediyor. Anlaşma bu şekilde ilerledi” ifadelerini kullandı.

Fury vs Ngannou boks kuralları ile 10 raunt maç yapacaklar ve karşılaşma Suudi Arabistan’da gerçekleşecek. Ortada herhangi bir unvan olmayacak.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

4.3 3 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.