Boks

Terry Flanagan Unvan Koruma Maçında Neler Yaptı Neler!


Boxing at Manchester Arena

Unvan gecesi İngiltere’den canlı yayınla Kanaltürk ekranlarına geldi. Gecedeki karşılaşmaları Bilgehan Demir anlattı.

Vijender Singh vs. Sonny Whiting 

Gecenin ilk karşılaşması Vijender Singh ile Sonny Whiting arasında gerçekleşti. bu karşılaşma Vijender Singh’in ilk profesyonel karşılaşması olacaktı. Karşılaşma 4 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma sert başladı. Hintli Vijender Singh, ilk karşılaşmasını kazanmak için canını dişine takıyordu. Karşılaşmanın ikinci roundu da çok sert geçti. Bu sertlik bir nakavtın habercisiydi. 3. roundda da karşılaşma aynı sertliği ile devam ediyordu. Sonny Whiting artık iyice ipleri Hintli rakibinin eline bırakmıştı. Ve bu roundda karşılaşma sona erdi. Karşılaşma roundun son saniyelerinde Sonny Whiting’in devam edememe sonucu teknik nakavt ile son buldu. Kazanan taraf Vijender Singh oldu.

Jack Catterall vs. Jarkko Putkonen – WBO Kıtalararası Süper Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması Jack Catterall ile Jarkko Putkonen arasında gerçekleşti. Karşılaşmada WBO Kıtalararası Süper Hafifsıklet unvanı ortadaydı.

Karşılaşmaya birkaç adım önde başlayan isim Jack Catterall oldu. Jarkko Putkonen kapalı dövüşüyordu. Karşılaşma son roundlara kadar ortada geçti. Her iki boksör de kapalı dövüşüyordu. 7. rounddan itibaren karşılaşma biraz daha hareketlenmeye başladı. Jarkko Putkonen karşılaşmada kendini göstermeye başladı. Bu çok heyecanlı geçmeyen karşılaşmada herhangi bir nakavt medyana gelmedi. 10 round süren bu karşılaşmayı kazana taraf puan kararı ile Jack Catterall oluyor ve unvanını korumayı başarıyor.

Liam Smith vs. John Thompson – vacant WBO Dünya Süper Yarı Ortasıklet Şampiyonluk Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması Liam Smith ile John Thompson arasında gerçekleştirilen WBO Dünya Süper Yarı Ortasıklet şampiyonluk karşılaşması oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı. Bu karşılaşmayı kazanan WBO’nun yeni Dünya Süper Yarı Ortasıklet şampiyonu olacaktı.

Karşılaşmanın ilk roundu hızlı başladı. John Thompson karşılaşmaya hızlı bir başlangıç yaptı. Karşılaşmanın ikinci roundunda Liam Smith çok iyi başladı ama John Thompson konrtolü elden bırakmıyordu. Karşılaşma ilerleyen roundlarda biraz daha duruldu. Fakat Liam Smith bu arada karşılaşmaya biraz daha dahil olmuştu. Karşılaşmanın 6. roundu öyle bir round oldu ki seyirciler gözlerine inanamadı. İngiliz Liam Smith öyle yumruklar atıyordu ki rakibinin artık kontrolü artık Liam Smith’in elindeydi. 7. roundda Liam Smith gidişatını bozmadı ve John Thompson’ı iyice etkisiz hale getirmeye başladı. Roundun ortasına doğru attığı bir yumrukla rakibini yerde bırakan Liam Smith, karşılaşmayı nakavtla kazandı. Böylelikle de WBO’nun yeni Dünya Süper Yarı Ortasıklet Şampiyonu olmuş oldu.

Terry Flanagan vs. Diego Magdaleno – WBO Dünya Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin dördüncü ve son karşılaşması Terry Flanagan ile Diego Magdaleno arasında geçen WBO Dünya Hafifsıklet unvan karşılaşması oldu. Flanagan, unvanını savunmak için ringdeydi. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı…

Karşılaşmanın ilk roundunda rakipler birbirini tarttı. İkinci roundda karşılaşma inanılmaz bir hal aldı. Terry Flanagan öyle yumruklar atıyordu ki Magdaleno’nun yediği yumruğun haddi hesabı yoktu. Round içerisinde Magdaleno 2 kez knockdown oldu. 3. knockdown gelecekti ki hakem araya girdi ve karşılaşmayı bitirdi. Böylelikle Terry Flanagan rakibini nakavt ederek unvanını korumuş oldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu