Boks

Tim Bradley vs. Jessie Vargas Maçında Büyük Bir Hata Yapıldı!

tim-bradley-vs-jessie-vargas-04-photo-by-naoki-fukuda

Geçtiğşmiz haftasonu California’da yer alan StubHub Center’da gerçekleştirilen 12 roundluk yarı orta sıklet karşılaşmasında Tim Bradley , maç öncesi yenilgisiz olarak ringe çıkan Jessie Vargas’ı puanla mağlup etmeyi başarırken , son roundda maçın bitimine 10 saniye kalan ring hakemi Pat Russell’ın yaptığı hata maça damga vurdu.

Karşılaşmanın genelinde mücadeleyi önde götüren ve bunu 12 round sonrasında puanlamaya da yansıtmayı başaran Tim Bradley, son round içerisinde aldığı darbe sonrası grogi durumuna düştü. O anda , maçı nakavttan başka kazanma şansı bulunmayan Vargas’da Bradley’nin üzerine acımasızca yüklenirken , ring hakemi Pat Russell , roundun bitimine 10 saniye kala gelen dikkat içeren tokmak sesini round sonrasındaki gong sesi olarak algılayıp aniden maçı sonlandırması ile Vargas , ilk olarak maçı teknik nakavtla kazandığını düşürdü. Ancak, maçın sonlandığı haberinin anlaşılmasının ardından ise ringde büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Tarihte, 1 saniye kala olsa bile nakavtın gerçekleştiği maçlara baktığınızda Shannon Briggs’in , Sergey Liakovich’e ve yıllar önce de Julio Cesar Chavez ‘in Meldrick Taylor karşısında gerçekleştirdiği nakavtları hatırladığımızda Varghas’ın da ciddi bir biçimde maçı kazanma şansı olduğu düşünülebilir.

12 round sonrasında 4 bin 711 izleyicinin önündeki karşılaşma 117-111, 115 – 112 ve 116-112 lik skorla Bradley lehine sonuçlandı. Ancak, Bradley’nin Vargas’a rövanş hakkı tanıyıp tanımayacağı ya da Vargasın başvurusu sonrasında maçın no-contest e çevrilip çevrilmeyeceği önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Bu galibiyetin ardından Bradley , WBO yarı orta sıklet geçici şampiyonluğunun sahibi olurken , tam şampiyon olabilmesi için 5 Temmuz’da Floyd Mayweather Jr.’ın unvan ile ilgili kemer parasını ödeyip ödemeyeceğine dair alacağı karar nihai olacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.